„Eesti Laulu“ ajaks Lenna ja Pireti riietanud Liina Stein: mõlema disaini puhul oli päris palju tööd!

Konkurss "Eesti Laul" on küll möödas ning võitja selgunud, kuid teemat jätkub selles vallas endiselt. Küll arutletakse vaimukate saatejuhtide kui ka esinejate rõivaste üle. Sel viimasel teemal vestlesime disaineri Liina Steiniga, kes oli Lenna Kuurmaa ning Piret Järvise ilusate kleitide autoriks!

Konkurss “Eesti Laul” on küll möödas ning võitja selgunud, kuid teemat jätkub selles vallas endiselt. Küll arutletakse vaimukate saatejuhtide kui ka esinejate rõivaste üle. Sel viimasel teemal vestlesime disaineri Liina Steiniga, kes oli Lenna Kuurmaa ning Piret Järvise ilusate kleitide autoriks!

Kui kaua valmisid Lenna ning Pireti rõivad?
Raske on sellist asja ajaliselt määratleda, aga mõlema disaini puhul oli päris palju tööd. Lenna kleidi puhul kulus kõige enam aega korseti tikkimisele. Selle juures oli ära kasutatud praakehteid, mis olid ükshaaval korseti külge õmmeldud. Pireti puhul jällegi oli spetsiaalselt disko 4000-le disainitud muster, mis oli käsitsi trükitud.

Oluline oli mõlema bändi puhul jätta mulje väga terviklikust ja hästi läbimõeldud konseptsioonist.

Pireti ja taustalauljate tüdrukute puhul panin rõhku mustrile ja vormile. Poisid kandsid musta ja valget, et sulada kokku tüdrukutega ja tasakaalustada üldkompositsiooni, et mitte asja liiga kirjuks ajada.

Lenna puhul oli esimene mõte 50ndad: romantiline ja seksikas. Nii ka läks ja Lennale tuli täistikitud korsettkleit ja puhvi tekitamiseks tüll-seelik. Sellest lähtuvalt sündisid taustalauljate kostüümid ning ka poiste pintsakud.

Kas nemad leidsid sinu või sina nemad?
Nemad leidsid ühiste tuttavate kaudu minu. Kindlasti oli oluliseks määrajaks ka minu hullumeelne ja silmatorkav stiil.

Kas ja kui palju nemad andsid oma ideid rõivastele?
No mõlema puhul oli mul visoon, mis võiks olla. Ning ühiselt siis lihvisime, täiendasime ja kooskõlastasime.

Kas olid ise “Eesti Laulul” kohal või vaatasid televiisorist? Mis tunne oli oma tööd suurel laval näha?
Olin kohal ning aitasin kostüüme sättida ja enne lavaleminekut vaatasin, et kõik ikka tipp-topp korras oleks. Meil oli üks taustalaulja, kes laulis Iirise loos ja pidi esinema ka Lenna taustas –  tema kleidi selgapanemisel olin ma hädavajalik.

Milline oli Lenna ja Pireti vastukaja sinu loomingule?
Positiivne. Nad olid õnnelikud ning rahul ja mina samuti.

Kas pärast seda oled kiita ka saanud ja uusi kliente?
Sain kõike ja ootan aga juurde.

Mis on järgmine suurüritus – lava, mille kavatsed täita oma loominguga?
Märtsis on Kuldmuna Gala, kus otse Nokia Konserdimaja lavale lendab (ürituse konseptsioon!) Heily Aavik minu disainitud kleidis.

 

Buduaar.ee