Eesti Moedisaini Liit korraldab esimese Tallinna moenädala.

9 kommentaari

Esmakordselt korraldab Eesti Moedisaini Liit 4.-6. oktoobril 2007 Estonia
teatri kammersaalis mastaapse moeürituse Tallinn Fashion Week.

Eesti Moedisaini Liidu ühe asutaja Anu Kikase sõnul pakub Tallinn Fashion
Week kohalikele moekunstnikele uudset ning senisest laialdasemat võimalust
oma loomingu tutvustamiseks ja turustamiseks.
Moenädala ühe idee autori Aldo Järvsoo hinnangul on hädavajalik, et Tallinn
toodaks moepealinnade kaardile. „Moenädalad tõstavad esile loovamat ja
põnevamat osa kohalikust moeelust ning inspireerivad publikut ja pressi ,"
sõnas Järvsoo.

Alates käesolevast sügisest lülitatakse Viru Keskuses toimuv moeüritus FIBIT
Tallinn Fashion Week programmi.

Tallinn Fashion Week-ist kujuneb kaks korda aastas toimuv moesündmus,
tutvustades kevad-suve ja sügis-talve trende.
Esimesel Tallinn Fashion Week-il esitlevad oma uusi kollektsioone mitmed
nimekad moedisainerid, nagu Reet Aus, Aldo Järvsoo, Eesti Kunstiakadeemia
Moedisaini osakond koos HULAga, Tiiu Roosma „ BonBon Lingerie", Oksana
Tandit, Riina Põldroos ja Liisi Eesmaa. Peale iga moeetendust saavad
külastajad kollektsiooniga lähemalt tutvuda ning rõivaid ka endale soetada.

Eesti Moedisaini Liit asutati 2007 aasta kevadel Anu Kikase, Aldo Järvsoo,
Thea Pilveti, Jaanika Terasmaa ja Oksana Tanditi poolt. Eesti Moedisaini
Liidu eesmärk on näidata, et Eestis on tasemel moedisain, pakkudes
tegutsevatele moedisaineritele uusi võimalusi arenemiseks nii Eestis kui ka
väljaspool ning toetades noori moealase hariduse omandamisel ning moedisaini
praktiseerimisel.

Eesti Moedisaini Liidu esmatutvustus toimub 21.09.2007 – Disainiöö raames
Tallinnas, Hobuveskis kl 19.00. Laval toimub moeetendus Kuldlõige, kus
esitavad ühiskollektsiooni Riina Põldroos, Oksana Tandit ja Aldo Järvsoo.

Tallinn Fashion Week toimumist toetavad MaxFactor, Opel, Nokia.


Tallinn Fashion Week programm:


Neljapäeval, 4. oktoober

18.00 Tiiu Roosma
20.00 Reet Aus

Reede, 5.oktoober
18.00 EKA moeosakond ja HULA
20.00 Oksana Tandit

Laupäeval, 6.oktoober
18.00 Liisi Eesmaa
19.00 Riina Põldroos
20.00 Aldo Järvsoo
21.30 Ametlik Lõpetamine