Eesti päritolu artist Listonia NYC’is: “Peab olema valmis mitte ainult võitma, vaid ka kaotama”

Eesti päritolu artist Listonia NYC’is: “Peab olema valmis mitte ainult võitma, vaid ka kaotama”

Elke-Liisa Lõhmus(24) elab New York’is ning tegeleb korraga mitte ühe ega kahe asjaga, vaid ta on ühekorraga nii tantsija, räppar, laulja ja veel palju muud. Liisa on oma pärituolu üle uhke ning seda ütleb ka tema artistinimi Listonia. Liisa vend Johannes Lõhmus on Eestis tuntud muusikaprodutsent ning tema oli ka see, kes Elke-Liisa 6-aastaselt klaverit õppima viis ning tänu kellele Liisa aastate jooksul stuudios istudes oma kõrvad väga teravaks on koolitanud. Johannes aitas kaasa ka Listonia esimese singli valmimisele. Buduaar uuris andeka artisti käest tema elu ja karjääri kohta suurel mandril.  

Elke-Liisa Lõhmus (24) elab New York’is ning tegeleb korraga mitte ühe ega kahe asjaga, vaid ta on ühekorraga nii tantsija, räppar, laulja ja veel palju muud. Liisa on oma pärituolu üle uhke ning seda ütleb ka tema artistinimi – Listonia. Liisa vend Johannes Lõhmus on Eestis tuntud muusikaprodutsent ning tema oli ka see, kes Elke-Liisa 6-aastaselt klaverit õppima viis ning tänu kellele Liisa aastate jooksul stuudios kõrval istudes oma kõrvad väga teravaks on koolitanud. Johannes aitas kaasa ka Listonia esimese singli valmimisele. Buduaar uuris andeka artisti käest tema elu ja karjääri kohta suurel mandril.

Multitalentne Elke-Liisa ehk Listonia tegeleb New York’is nii laulmise, räppimise, laulukirjutamise, aranžeerimise ja praegu juba osaliselt ka oma instrumentaallugude sissemängimisega. “Olen ka kokku panemas väikest tantsugruppi mu esinemiste jaoks, kus ma olen ise koreograaf,” lisab Liisa. Liisa räägib, et sihile viib eelkõige suur tahe. “Mu viimane manager juhtus mind nägema ühel minu esinemisel. Eks alustama peabki tahtest ja unistusest ja seda segama kangekaelselt enesekindluse ja järjepidevusega. Ja kindlasti olema valmis mitte ainult võitma kogu aeg, vaid ka kaotama,” seletab ta.

Elke-Liisale on väga ammu hingelähedane olnud urban muusika, kuid kui ta dancehalliga tutvus, siis leidis ta sellest erilist energiat ja sädet, mida ta varem kogenud ei olnud. Hetkel on Listonia debüütalbumi ilmumine lükatud tulevikku. “Kuupäeva veel ma ei saa kahjuks öelda, kuid tulemas on midagi igale maitsele. Listonia ei ole ainult reggae ja dancehall artist, pigem sellest sai lihtsalt kõik alguse.”

Siiani on Liisa kirjutanud kõik oma laulusõnad ise, kuid ta on avatud ka teiste arvamustele ning pole vastu kellegagi koos hoopis hitte kirjutama. “Ma tahaks, et inimestel oleks alati lõbus minu muusikat kuulates. Oma lauludega tahan väljendada seda, et valusad kogemused ja nendest rääkimine ei näita sinu nõrkust, vaid hoopis su tugevust, sest me kõik õpime oma vigadest,” seletab Liisa.

Listonia suurim saavutus siiani on tema esimene singel “Call Me Back”, mis sündis koostöös legendaarse Jamaica artisti Mr. Lexxiga ning mida mängitakse siiani 15 riigis, sealhulgas ka New York’i kõige suuremas urban raadios HOT 97. Kuigi Elke-Liisa on hetkel väga hõivatud mitte suhtes oleku, vaid oma karjääri edendamisega, siis tulevikus näeb ta ennast ka kindlasti pereemana. “Peale oma muusikategemise on mul ka suur huvi ennast koolitada, et laule miksida ja kindlasti ka teistele artistidele palju laule kirjutada. Loodetavasti olen umbes 10 aasta pärast ka õnnelikult abielus ja vähemalt ühe lapse ema,” jutustab Liisa oma tulevikulootustest.

Üldjuhul Liisa sealseid mehi otseselt eesti meestega võrrelda ei oska, sest New York on linn, kus kohtab kõikvõimalikke rahvusi ning raske on kedagi kultuurivahe pärast hukka mõista. Siiski mõned erinevused toob ta välja: “Kindlasti on nad rohkem vabamad, enesekindlamad ja flirtimises geeniused, kuid eesti mehed see-eest tunduvalt siiramad ja rohkem kahe jalaga maa peal.”

Peale muusika ja tantsimise on Liisa huvideks ka riideid disainida ja erinevaid soenguid teha, kuid enamuse ajast elab ta siiski oma muusikamaailmas. Siiski tihtipeale poeb ka hinge igatsus oma lähedaste inimeste järgi. Ning kodustest toitudest unistab ta kolmest kindlast asjast: “Must leib, kohuke ja Miisu kommid!” 

 

Tene Sommer