EESTLANE ISTANBULIS: Facebook on suletud, rahvas ärevil

EESTLANE ISTANBULIS: Facebook on suletud, rahvas ärevil

 Eestlanna Karin, kes töötab pealinna reklaamibüroos, tunnistab, et kodused on tema elu pärast mures 24/7.

Istanbulis Atatürki lennujaamas toimus teisipäeva õhtul kaks plahvatust. Viimaste andmete kohaselt nõudis juhtum 41 inimese elu ja viga sai 239 inimest. Olgugi et vastutust pole terrorirünnaku korraldamise eest keegi võtnud, kahtlustatakse juhtunus rühmitust ISIS. Eestlanna Karin, kes töötab pealinna advokaadibüroos, tunnistab, et kodused on tema elu pärast mures 24/7.

Türgi võimude teatel avasid lennujaamas tule kolm terroristi, kes end seejärel vahetult enne turvakontrolli õhkisid. Turvamehed üritasid enesetaputerroriste tulistades takistada, ent terroristid jõudsid end enne õhku lasta.

Eestlanna Karin, kes kolis Istanbuli aasta hakul, väidab, et olukord on linnas ärev. “Tegelikult olen võimalike ohtudega, mis Istanbulis elades kaasnevad, harjunud,” tunnistab Karin. Igapäevatoimetused viivad naise mõtted riskidelt eemale, ent eilne olukord pani Karinit mõtlema, kas oleks aeg kodumaale naasta? “Kodused muretsevad minu pärast 24/7, sest Istanbulis on pommiplahvatused muutunud igapäevasteks,” räägib Karin ja lisab, et on hakanud tõesõna hoidma end eemale rahvarohketest kohtadest.

Täna hommikul sõitis Karin tööle taksoga, nagu ka tema paljud teised sõbrad ja tuttavad. “Mul on kurb meel, et Istanbuli linna varjutab seesugune maine,” tõdeb naine. Karini poiss-sõber plaanis naist külastada juulikuus, ent nüüd on paar kohtumise teadmata ajaks edasi lükanud. Karin on õnnetu, sest tegemist on tõesõna ühe Euroopa ilusaima linnaga ning tegelikkuses on sealne rahvas uskumatult sõbralik ja armas. “Mulle meeldib siin elada ja töö, mida teen, on nauditav, aga sellised juhtumid panevad mind mõtlema,” tunnistab naine.

Karin üritas Facebooki vahendusel kohe peale plahvatusi ka perekonnaga ühendust saada, ent naise üllatuseks oli valitsus Facebooki kasutamise võimaluse tema asukohas sulgenud. “Facebooki messenger‘i sain siiski kasutada, et emale endast ruttu märku anda,” kommenteeris Karin.

Ministeerium palub Istanbulis viibivatel eestlastel teada anda, et nendega on kõik korras. Võimalusel helistada ööpäevaringsele valvetelefonile +372 5301 9999 või saata kiri aadressile konsul@mfa.ee.