Fotograaf Peke Eloranta:”Kõige tähtsam hea foto juures on hea feeling!”

Fotograaf Peke Eloranta:”Kõige tähtsam hea foto juures on hea feeling!”

Fotograaf Peke Eloranta on üles kasvanud Soomes Rovaniemis. Teismeliseeas hakkasid tema sõbrad kutsuma Peket hüüdnimega Lifebeach, mis on otsetõlge tema perekonnanimest Eloranta. Peke on Tallinnas elanud juba kümme aastat, kus ta omab fotostuudiot ja firmat nimega Lifebeach Productions. Töötab ta nii Tallinnas kui ka Helsingis. Peke Eloranta on pildistanud palju moe-, reklaami-, ilu- ja tootefotosid erinevate kohalike ja välismaiste ajakirjade ja brändide jaoks. Peke on pildistanud ka esikaanefotosid ja moeseeriaid Buduaari ajakirja jaoks. Uurisime andeka fotograafi käest, millega ta peale fotograafia veel tegeleb, mis talle Tallinnas elamise juures meeldib ning kuidas ta oma vaba aega veedab. Peke õppis Helsingis ülikoolis finantsi ja ettevõtlust. Fotograafiat on talle õpetanud üks Soome tippfotograaf ja lisaks muidugi õpib ta ka ise kogu aeg juurde. Peale fotograafia tegeleb Peke Luscher&Matiesen brändi ja firmaga, mis on 100-aastane bränd ja oli Eesti esimese iseseisvuse ajal suur veinitootja ja maaletooja. “Praegu Luscher&Matiesen’il on veiniterrass Toompeal Kohtu vaateplatsil. Samas kinnistus valmistas L&M veine aastatel 1921 kuni 1940,” jutustab Peke oma õdusast vanalinnaterrassist.  

Fotograaf Peke Eloranta on üles kasvanud Soomes Rovaniemis. Teismeliseeas hakkasid Peke sõbrad teda kutsuma hüüdnimega Lifebeach, mis on otsetõlge tema perekonnanimest Eloranta. Peke on Tallinnas elanud juba kümme aastat, kus ta omab fotostuudiot ja firmat nimega Lifebeach Productions. Töötab ta nii Tallinnas kui ka Helsingis. Peke Eloranta on pildistanud mitmeid moe-, reklaami-, ilu- ja tootefotosid erinevate kohalike ja välismaiste ajakirjade ja brändidele. Peke on pildistanud ka esikaanefotosid ja moeseeriaid Buduaari ajakirja jaoks. Uurisime andeka fotograafi käest, millega ta peale fotograafia veel tegeleb, mis talle Tallinnas elamise juures meeldib ning kuidas ta oma vaba aega veedab.

Peke õppis Helsingis ülikoolis finantsi ja ettevõtlust. Fotograafiat on talle õpetanud üks Soome tippfotograaf ja lisaks muidugi õpib ta ka ise kogu aeg juurde. Peale fotograafia tegeleb Peke Luscher&Matiesen brändi ja firmaga, mis on 100-aastane bränd ning oli Eesti esimese iseseisvuse ajal suur veinitootja ja maaletooja. “Praegu Luscher&Matiesen’il on veiniterrass Toompeal Kohtu vaateplatsil. Samal kinnistul valmistas L&M veine aastatel 1921 kuni 1940,” jutustab Peke oma õdusast vanalinnaterrassist.

Kõige meelsamini pildistab Peke inimesi ja eriti huvitava välimuse ja/või iseloomuga või elulooga persoone. Küsimusele, mis on hea foto saamiseks kõige olulisem faktor, vastab Peke kahe sõnaga:”Hea feeling!” Oma esimest korralikku näitust plaanib Peke teha järgmisel suvel. “Korraldan Tallinn 2011 programmi sees oleva Visual Walk fotonäituse Toompeal ja minu näitus on üks viiest näitusest, mis toimuvad ümber Toompea augustis 2011,” lisab ta. Tulevikuplaanides näeb ta ennast kuskil, kus saaks igapäev lainelauaga sõita, tööd teha ja elu nautida. “Tallinnas sai seda varem teha siis, kui kiirlaevad veel sõitsid Helsingisse,”ütleb Peke.

Eestis elamise juures meeldib Pekele siinsed kontrastid. “Käisin Eestis esimest korda 90-ndate alguses. Algusest peale meeldisid mulle Eestis kontrastid. Kontrastid, mis on olemas igas elu, ühiskonna ja keskkonna kontekstis ja valdkonnas. Nii heas kui halvas. Lisaks meeldib mulle ühiskonna kiire areng ja dünaamilisus. On huvitav jälgida elanikkonna ja rahvuse käitumise muutusi ühiskonna muutumise käigus. Või vastupidi,” seletab Peke Tallinnas elamise põhjuseid.

Peke peab nentima, et ettevõtjana ei ole tal vaba aega, aga vahel leiab ta aega, et mängida kitarri, kohtuda sõpradega või pidutseda. Ning vahel tegeleb ta ka lauatamisega – lumelauatamine, lainelauatamine, purjelauatamine ja rulatamine. Kuid vähesest vabast ajast sõltumata jagub Pekel aega suhte jaoks. Naises väärtustab Peke enim individuaalsust, väärtusi ja põhimõtteid, mis klapivad tema omadega.

 

Peke tehtud töid saab vaadata ka tema kodulehel www.lifebeach.eu

 

 

Buduaar.ee