Galerii! Tunnustatud fotograaf Olga Makina avas portreefotode näituse erilistest inimestest

Galerii! Tunnustatud fotograaf Olga Makina avas portreefotode näituse erilistest inimestest

Fotograaf Olga Makina avas Vabaduse väljaku kohvikus Wabadus portreefoto näituse, kus saab näha pilte paljudest andekatest Eesti inimestest –  Epp Maria Kokamägi, Kaie Kõrb, Reet Linna, Raul Vaigla, Eda-Ines Etti, Ivo Linna, Silvi Vrait, Eri Klas, Sofia Rubina, Gerly Padar, Lea Liitmaa, Veronika Portsmuth ja veel mitmed teised. Olga enda jaoks on kahel portreel kõige erilisem tähendus.

Fotograaf Olga Makina avas Vabaduse väljaku kohvikus Wabadus portreefoto näituse, kus saab näha pilte paljudest andekatest Eesti inimestest – Epp Maria Kokamägi, Kaie Kõrb, Reet Linna, Raul Vaigla, Eda-Ines Etti, Ivo Linna, Silvi Vrait, Eri Klas, Sofia Rubina, Gerly Padar, Lea Liitmaa, Veronika Portsmuth ja veel mitmed teised. Olga enda jaoks on kahel portreel kõige erilisem tähendus.

“Minu portreedel pole ühepäevakuulsused, vaid inimesed, keda me tunneme ja teame, kelle loomingut me austame ja armastame, vahel juba mitmeid aastakümneid. Need on inimesed, kes teevad Eestist kauni hingeeluga väikeriigi. Ma austan neid kõiki meeletult, iga portree sellel näitusel on mulle väga kallis,” ütleb Olga.

“Tegelikult on kõik pildid väga erinevad, need on tehtud erinevates paikades, erinevatel aegadel ja väga erinevatest inimestest, aga neid ühendab üks tähtis asi – hing ja emotsioonid, mida mõlemad pooled on tulemusele panustanud. Fotograafilises mõttes hindan enim kahte fotot, mis on tehtud nii-öelda veel “filmi”-ajastul ehk siis pildistatud negatiivi peale. Neil on säilinud see võlu, mis filmile pildistamisel oli, see maagia, et sai pildistatud ja alles hiljem, kui pildid olid ilmutatud, nägime, mis täpselt ja millise nurga alt pildile jäi. Kunagi ei saanud kindel olla, mis seal negatiivi peal täpselt on ja see oli imeline tunne, oodata, mis tuleb. Mõtled – äkki jõudsin kinni püüda selle hetke, mida objektiivi kaudu nägin. See salapära on täna kahjuks jäljetult kadunud ja fotograafina ma vahel tõesti igatsen neid aegu tagasi. Need kaks kõige erilisemat fotot on Eri Klasi ja Epp Maria Kokamägi portreed, mis on tehtud väljaspool stuudiot, looduses,” lisab Olga, et vahel sooviks ka tema ajas tagasi minna ja vanaaegse kaameraga pilte jäädvustada.

“Selle näituse eesmärgiks oli välja tuua piltidel olevate inimeste ilu, sisemine energia  ja iseloom. Rõhutada nende individuaalsust fotograafiliste meetmetega,” ütleb Olga, et igal pildil on tegelikult palju sügavam tähendus, kui pealtpoolt paista võib.

Näitus on avatud 30. aprillini.

Vaata allpool ka pildigaleriid näituse avamisest.

Karin Karu