Greta Ruga – Buduaari lapsmodellist tippmodelliks GALERII!

Greta Ruga – Buduaari lapsmodellist tippmodelliks GALERII!

Greta oli vaid 10-aastane, kui ema oma pisitütre pildid Buduaari lapsmodelli konkursile saatis. Sadade kandidaatide hulgast valiti välja just Greta, kelle üheks auhinnaks oli osalemine Buduaari laste talveriiete moeseerias. Juba siis kiirgas tüdrukust fotogeenilisust ja erilisust, mille tõttu jäi ta ka kohe silma mainekale Eesti modelliagentuurile Living Models.

Greta oli vaid 10-aastane, kui ema oma pisitütre pildid Buduaari lapsmodelli konkursile saatis. Sadade kandidaatide hulgast valiti välja just Greta, kelle üheks auhinnaks oli osalemine Buduaari laste talveriiete moeseerias. Juba siis kiirgas tüdrukust fotogeenilisust ja erilisust, mille tõttu jäi ta ka kohe silma mainekale Eesti modelliagentuurile Living Models.

Kaks aastat hiljem hakkas Greta teekond modellina kodumaal ilmet võtma. Ta on osalenud mitmetel moe-show’del, mänginud peaosa taaskasutatavat moedisaini propageerivas moefilmis „Living Spirits“, poseerinud erinevatele tuntud fotograafidele, viimati oli teda siinmail näha suvises veealuses moeseerias ajakirjas Anne & Stiil.

Viimase aastaga on Greta teinud läbi tormilise arengu. Olles vaid 13-aastane, on ta juba vallutamas moeilma välismaal. Kevadel käis Greta Milanos modellialbumit täiendamas ning augustis naasis neiu Tokyost, kus veetis tunnustatud Jaapani modelliagentuuris Donna kaks kuud edukalt modellitööd tehes,. Nii Milanos kui ka Tokyos oli verinoore tüdruku saatjaks ja teejuhiks esimestel nädalatel tema mänedžer, Living Modelsi asutaja Evelyn Mikomägi.

Kuigi Greta on noorem kui paljud teised modellid, on tal edumaad töökogemuse ja saavutuste näol juba praeguseks kogunenud rohkem, kui palju hilisemas vanuses alustavatel modellidel. Seda kindlasti tänu teotahtele, kohusetundlikkusele, vanemate toele ja usaldusele, rääkimata silmatorkavatest välimäärajatest.

Oma ala tipptegijad ennustavad Gretale suurt tulevikku. 

Greta rahvusvahelise modellikarjääri kujundamise eest võistlevad maailma suurimad modelliagentuuride ketid – Next Models Management, Elite Models ja IMG Models. Kuna Greta on veel nii noor, võtab tema emaagentuur Living Models asja rahulikult ega kiirusta ühelegi lepingule suurtegijatega veel alla kirjutama. Sellises vanuses on Evelyn Mikomägi sõnul kõige parem alustada just Jaapanist, kus on igati turvaline keskkond ning modell saab professionaalse ja meeldiva platvormi, kust edasi liikuda. Pealegi polevat nii noorelt Euroopas ja USAs Gretaga midagi peale hakata. „Paar aastat läheb veel aega, kuniks ta modellina piisavalt küpseks saab, et jalutada ka Euroopa ja USA moelavadel ja teha koostööd tippdisaineritega,“ nendib Evelyn, lisades, „samas aeg läheb väga kiiresti ning vahepeal jõuab Greta Jaapanis mõned korrad käia ja modellina tugevat nahka kasvatada.“

Kuidas on üksi nii noorelt suurlinnas elada? 

Mulle väga meeldis elu kirevas Tokyos, sain teiste modellide seast omale palju sõpru, kellega oli lõbus koos aega veeta. Vabal ajal külastasin huvitavaid vaatamisväärsusi, tutvusin linnaga. Käisime Disneylandis, kuhu alati olin unistanud minna. Casting’utele viisid meid mänedžerid, seega üksinda ei pidanud ringi seiklema. Tööd oli palju ja aeg läks kiiresti.

Mida kartsid Jaapanisse minnes kõige enam? Kuidas nüüd tagantjärele asjale vaatad? 

Alguses kartsin kõige rohkem, et kas saan kaugel maal üksinda hakkama – teine keel, kultuur, toidud-inimesed, elutempo. Pole kunagi kodust nii kaua ja nii kaugel ju olnud. Samuti kartsin tagasilendu Eestisse, sest pidin sõitma üksinda. Nüüd tagasi vaadates oli kõik palju lihtsam, kui alguses tundus – sain suure iseseisvumiskooli ega karda enam edaspidi üksinda Tokyosse tagasi minna.

Millistesse riikidesse tahaksid veel modellitööd tegema minna? 

Jaapanisse tahaks kindlasti uuesti minna, kuna seal oli palju huvitavaid kohti, toredaid inimesi ja tasuvaid tööotsi. Näiteks väga meeldejääv töö oli troopilisel imekaunil Miyako saarel, kus pildistasime kaks päeva pulmariiete kollektsiooni. Kindlasti tahaks näha ka Pariisi ja New Yorki.

Mida teistele modelliks pürgijatele soovitaksid? 

Ma soovitaksin neile tervislikult toituda ja tegeleda mingi spordialaga. Tugevat tahet ja usku endasse! 

Kuhu sa tulevikus tahaksid jõuda?

Kavatsen modellindusega tegeleda veel nii kaua kui võimalik. Tantsimisega soovin samuti jätkata. Olen mõelnud ka tulevikus näitlejaks õppimise peale.

 

Fakte Greta kohta

* On Tallinnast pärit 13-aastane modell ja cheerleader

* Tähtkuju: Ambur

* Parameetrid: 179 cm pikk, rind-talje-puus 80-60-87, jalanumber 40–41

* Sinised silmad ja helepruunid lokkis juuksed

* 12-aastaselt mängis peaosa moefilmis „Living Spirits“

* Esimene arvestatav moeseeria oli „veealune”, mille mediteerivatel ettevalmistustel hoidis Greta üle 6 minuti hinge kinni

* Jaapanis esindab Gretat üks tugevamaid modelliagentuure Donna Models

* New Yorgis, Londonis, Pariisis ja Milanos tahab Greta modellikarjääri kujundada Next Models Management, kes oli ka Karmen Pedaru esindaja rahvusvahelisel areenil

* Armastab sushi’t, kasse ja tantsimist

* On pere ainus laps

* Kodus on küülik nimega Jännu

Evelyn Mikomägi (33), modelliagentuuri Living Models asutaja ja tegevjuht

Greta Ruga on oma välimuselt ja olemuselt igati haruldane. Ta on õigel ajal õiges kohas. Peale ideaalsete modelliparameetrite (179 cm, 80-60-88), iseäralike paksude kulmude, sügavate silmade ja lopsakate huulte on ta oma vanuse kohta igati mõistlik, kohusetundlik ja teotahteline tütarlaps. Tänu kodust saadud sisemise turvatundele ja tugevale närvikavale jõuab Greta garanteeritult elus kaugele, mis iganes ta ette ka ei võtaks. 

Modellindus on hea võimalus maailma tasuta näha, õppida keeli ja teisi kultuure, teenida oma raha ja saada iseseisvaks. Samas on see ka stiimul ja motivatsioon hoida koolis hinded korras. Meil on edukaid ja sihikindlaid modelle, kes on keskkooli lõpetanud ka kuldmedaliga. 

Otsime endiselt Greta-sarnaseid tüdrukuid, kelle modellikarjääri kujundamisele kaasa aidata. Augustis korraldasime üle-eestilise modelliotsingu, mille finaal toimub 4.septembril Solarise keskuses, kuhu tulevad uusi nägusid skautima ka rahvusvaheliselt tuntud modelliagentuurid. Kohal on näiteks NEXT Models Management, kes on tippu viinud eestlasest supermodelli Karmen Pedaru.

Modellinduses õnne proovima ootame nii tüdrukuid (vanuses 13–18, pikkus 170–180 cm) kui ka poisse (16–23a, 184–190 cm). Lisainfo ja eelregistreerimine www.facebook.com/livingmodels.

 

 

Tekst: Gaida Talu

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping sügis 2013