Hobidisainer Marili Rooba: “Tee lapsele ise rõivaid!”

Hobidisainer Marili Rooba: “Tee lapsele ise rõivaid!”

Lastele on ikka ja alati riideid õmmeldud. Kuid kas sulle tundub, et viimase aja suuremast trendisuunast – uuskasutusest – on lapsed justkui kõrvale jäetud?    

Lastele on ikka ja alati riideid õmmeldud. Kuid kas sulle tundub, et viimase aja suuremast trendisuunast – uuskasutusest – on lapsed justkui kõrvale jäetud?

Sugugi mitte. Juba 2009. aasta kevadel korraldati Tallinnas Uuskasutuskeskuses taaskasutusmoešõu “Grammofon“, millel tunnistati žürii ja publiku lemmikuks Marili Rooba lasteriietekollektsioon “Entel-Tentel“. Rõivad muutis eriliseks fakt, et need kõik olid loodud vanadest meestesärkidest.
Marili töötab interjööridisainerina, lisaks on kunstnikuna tegev mitme projekti juures. Käsitöö on tema hobi. “Teadmine, et tegelen alaga, mis on hingele, annab jõudu seda kõike pere ja lapse kõrvalt teha!“
Marili kannab ka ise meelsasti enda tehtud rõivaid. “Eelistan olla eriline, seega, mida rohkem on mul enda tehtud rõivaid, seda paremini ma ennast tunnen,“ hindab ta originaalsust.

Meestesärkidest disainrõivad

Kollektsiooni inspireeris tegema Marili enda poeg ja naabritüdruk, kes astusid üritusel ka modellidena üles. “Ütlen ausalt, lastele on tore õmmelda. Pisikesed rõivavad valmivad kiirelt. Kasutan palju ka käsitsiõmbemistehnikat, seega õhtuti mõnus teleka ees nokitseda,“ ütleb ta.
Kuid miks just lasteriided? “Lasterõivaid luues saab kasutada kõikvõimalikke kangajääke ja juppe. Meestesärkide eelis peitub suurtes kangadetailides, nagu seljaosa ja varrukad. Kasutasin ära olemasolevaid nööbiridasid, taskuid ja embleeme. Nii sündiski lõbus ja bullerby-hõnguline kollektsioon,“ tutvustab naine tunnustust saanud kollektsiooni tagamaid. Pärast tähelepanu võitnud etteastet tuli Marilile mitmeid põnevaid pakkumisi – muu hulgas tegi ta kaasa ReUse Republicu projektis, mille raames valmisid paljud põnevad lasterõivad. “Eelistan luua vanast midagi täiesti uut, nii said lattu seisma jäänud Sangari teksapüksid lõbusaks tüdrukute jakiks ja kleidiks, triiksärkidest aga mõnusad suvekleidid!“

 

Loe täismahus artiklit ajakirja Buduaar Shopping talvenumbrist!

 

Mari-Liis Helvik, Buduaar Shopping