Hobikokad Mairit ja Katrin tegid lemmikretsepti äriideeks

Hobikokad Mairit ja Katrin tegid lemmikretsepti äriideeks

Kuigi suvel pole tahtmist palju aega söögivaaritamisele kulutada, armastavad kõik värskeid isetehtud maiustusi. Mis võiks olla veel parem, kui 10 minutiga ahjust tulnud küpsised või kook? 

Kuigi suvel pole tahtmist palju aega kokkamisele kulutada, armastavad kõik süüa värskeid isetehtud maiustusi. Mis võiks olla veel parem, kui 10 minutiga ahjust tulnud küpsised või kook? 

Kahe ettevõtliku lapsepõlvesõbranna, tubli pereema ja ärinaise Mairit Saluveeri ja Katrin Laaki valmistatavad küpsise- ja tordisegud on juba üle aasta kitsamas ringkonnas hästi tuntud ja armastatud. Need pakuvad kiiret ja mugavat lahendust iga ootamatu külalise vastuvõtmisel ning on ka hea kingiidee sõbrannale külla minnes. Kaunilt pakendatud tooted vallutavad aina uusi kaupluselette ning on tõestuseks ja julgustuseks teistele naistele, et oma hobist võib hea tahtmise korral luua eduka äri ja igapäevase sissetulekuallika.

Mairit ja Katrin on kooliaegsed pinginaabrid, kes poolteist aastat tagasi asutasid ühise firma ja kaubamärgi MK Gourmet ning parima kvaliteediga koostisainetest küpsisesegusid käsitsitööna kokku panevad. Äriidee sai alguse hobist, kui sõpradele sünnipäevaks ja jõulukingiks esimesed stiilsed ja isuäratavad küpsisesegud valmistati ning maitsev kingitus väga positiivset tagasisidet sai. Sõbrannade EBSis omandatud majandusharidus ja armastus hõrkude roogade vastu on nüüdseks klaaspurkidesse vorminud viis küpsisesegu ja ühe koogisegu. Suuremate tähtpäevade puhul lisandub sortimenti ka eritooteid. Lisaks stiilsele väljanägemisele õhkub purgikesest palju hoolt ja armastust – tooted ei sisalda säilitus- ega värvaineid – ning mis peamine, neid on väga lihtne valmistada, lisades purgitäiele segule vaid lahtiklopitud muna ja sulatatud võid ning pannes küpsised või koogi 10 minutiks 200-kraadisesse ahju.

Seni on maiustajate suurimaks lemmikuks olnud kirsi ja tumeda šokolaadi küpsised ning šokolaadine Brownie kook, mida lisaks headele restoranidele võib leida nüüd ka sinu või su sõbranna kodusest menüüst. Kuna tegu on käsitsitööga, on ka müügikogused ja müügikohtade arv piiratud. Tooted maksavad poodides 8–9 eurot ning neid leiab muu hulgas Tallinna Kaubamaja toidumaailmast.  Täieliku poenimekirja ja lisainfo leiad SIIT.

 

 

Buduaar.ee