Ines Karu usub, et sugu ei määra äris edukust

Ines Karu usub, et sugu ei määra äris edukust

Ines Karu – ettevõtja (Mothercare, ELC ja InesDance) ning rahvusvaheline idamaiste ja polüneesia tantsude juhendaja! Lisaks sellele on ta piltilus – milline kooslus! Kui paljud näevad siiani temas oma isa varju, siis nii see kindlasti ei ole, ta on noor ning igati edukas naine, kes on endale nime teinud äri ning ka tantsumaailmas. Kahjuks või õnneks aga pakuvad Inese-taolised edukad naisterahvad meestele hirmu ning hoolimata 21. sajandist võime me siiani kohata sugulist diskrimineerimist. Buduaar uuris Inese käest, kas temal on seda kunagi ette tulnud ning mida soovitab naisterahvastele, kellel on.

Ines Karu – ettevõtja (Mothercare, ELC ja InesDance) ning rahvusvaheline idamaiste ja polüneesia tantsude juhendaja! Lisaks sellele on ta piltilus – milline kooslus! Kui paljud näevad siiani temas oma isa varju, siis nii see kindlasti ei ole, ta on noor ning igati edukas naine, kes on endale nime teinud äri- ning ka tantsumaailmas. Kahjuks või õnneks aga pakuvad Inese-taolised edukad naisterahvad meestele hirmu ning hoolimata 21. sajandist võime me siiani kohata sugulist diskrimineerimist. Buduaar uuris Inese käest, kas temal on seda kunagi ette tulnud ning mida soovitab naisterahvastele, kellel on.

Sugulist diskrimineerimist Ines ei mäleta, et oleks kunagi ette tulnud, kuid naistel, kellel on, soovitab ta ehk ennekõike jääda rahulikuks, endasse uskuda ning asjast üle olla ja edasi minna. „Teinekord on jälle õigem iseenda eest välja astuda ja oma arvamus välja öelda, kuid üldises pildis tuleks ikka käituda vastavalt sellele, mis iseendale olulisem ja vajalikum on. Kuulake mõistust ja ärge hakake kohe emotsionaalselt reageerima,“ soovitab ta.

Tänu ebaõiglasele suhtumisele ning naiste alahindamise tõttu tekib nii mõnelgi neiul tunne, justkui tänapäva meesterahvastel oleks kergem elu, mida arvab sellest Ines? „Seda ei saa nii üheselt võtta, usun, et iga inimene on oma saatuse sepp. Ühiskondlik arvamus, keskkond, võimalused jkm. mõjutavad võrdselt nii naisi kui mehi,“ leiab kaunitar. Muidugi peavad inimesel olema endal iseloomu n-ö eelised, mis aitavad tal elus läbi lüüa ning ei pane iga takistuse ees murduma. „Kergem on läbi lüüa pigem enesekindlatel, töökatel ja iseendasse uskuvatel inimesel – sugu seda ei määra,“ on ärinaine Ines kindel.

Seega võiks ju öelda, et tänase maailma moodne naisterahvas peaks saama pea iga ülesande ning tööga hakkama? Ines leiab siinkohal, et kui inimesed on piisavalt loovad, ei jää naised meestele milleski alla!

Teatavasti on olemas ütlus: „Iga eduka mehe taga seisab tubli naine“ – mida arvab ütlusest Ines? „Eduka ja õnneliku – tahaks uskuda küll. Armastus annab väe!  Eduka – kindlasti on erandeid ehk inimesi, kes elavad vaid töö ja saavutuste nimel. Aga kas nad ka õnnelikud on?“ räägib Ines Buduaarile.

Buduaar.ee