Jumestaja Loore Härmat jagab suviseid nahahoolduse nippe

9 kommentaari

Meigikunstnik Loore Härmat vahetab suve saabudes ilutooted ümber ja paneb erilist rõhku naha hooldusele ja kaitsmisele päikese eest.
Tuntud jumestaja  jagab Buduaari lugejatele oma suviseid meiginippe ja räägib, kuidas tema päevitades nahka päikese eest kaitseb.

Meigikunstnik Loore Härmat vahetab suve saabudes ilutooted ümber ja paneb erilist rõhku naha hooldusele ja kaitsmisele päikese eest.
Tuntud jumestaja  jagab Buduaari lugejatele oma suviseid meiginippe ja räägib, kuidas tema päevitades nahka päikese eest kaitseb.

Kas sulle meeldib suvel rannas päevitada?
Loomulikult meeldib mulle suvel rannas päevitada. Arvan, et  meie kliimas on loomuliku päikese  käes olemine lausa kohustuslik, sest see annab nii palju positiivset energiat ja on tervisele pigem ikka kasulik kui kahjulik. Aga kõike tuleb teha muidugi mõõdukalt, ilma päikesepõletusteta, sest ka Eesti päike võib mõnikord üsna kõrvetav olla.

Kas suvel kasutad teistsuguseid hooldusvahendeid juustele? Kas pakud neile erilist kaitset päikese eest?
Juustel kasutan Leonor Greyl tooteid, neil  on spetsiaalne toode, mida saab juustele enne päevitamist kanda, et juukseotsad liiga kuivaks ja hapraks ei muutuks. Ka Kerastasel on mõnusad spetsiaalsed  suvetooted.

Kas suvel meigid ennast või kaustada ainult päevakreemi? Kas sinu suvine päevakreem erineb külmaperioodi kreemist?
Üldiselt meigin suvel ennast minimaalselt. Tahan lasta nahal puhata ja minu arust ei ole mõtet, kui nahk on ilus ja jumekas, seda paksu jumestuskreemiga katta. Kui ennast suvel meigin, siis kasutan minimaalselt peitepulka ja natuke puudrit, et näo keskosa ei läigiks. Näo külgedel kasutan säravat päikesepuudrit, sest läiked annavad meigile sellise mõnusa värskuse, muidu jääks meik liiga igav. Silmadel katsetan suvel värvilisi slmapliiatseid, näiteks lillat ja rohelist, need värvid toovad rohelise silmavärvi hästi esile ja suvel on just õige aeg värvidega katsetada. Värvin ripsmed ja huultel kasutan kergeid läikeid, neid on mugav peale kanda.
Kasutan suvel Annemarie Borlindi päevakreemi Naturesome, see on looduslik, hästi mõnusa lõhnaga emulsioon-kreem.Üldiselt kasutan suvel hästi kergeid ja talvel  natuke paksema koostisega näokreeme.

Kas kasutad SPF kaitset suvel? Millist tugevust?
Päikesekaitsekreemidest kasutan hetkel Stendhali firma tooteid. Kuna Eesti päike ei ole veel nii tugev, siis näole kasutan faktorit 4 ja kehale faktorit 2. Pigmendilaikudele ja sünnimärkidele kasutan päikesekaitset nr 50, see tagab peaaegu täieliku päikesekaitse nendele üksikutele kohtadele.

Milline kehakreem sulle meeldib soojal ajal?
Kehakreem on mul samuti Annemarie Borlini firmalt – bodybalsam. See on küll paksema koostisega, aga tulemuseks on hästi pehme nahk.

Millised peamised asjad on sinu rannakotis?
Randa minnes võtan kaasa kõik päikesekaitsekreemid, veepudeli ja hea raamatu. Ja muidugi alati võtan meigi maha kui lähen päevitama.

Kas oled päikesepõletuse saanud? Kuidas regeerisid, millega nahka poputasid?
Olen kunagi kõrgmäestikus suusatades päikese käes  oma näo ära põletanud, sellest tekkisid kohe näole sünnimärgid ja pigmendilaigud. Õnneks nahk uueneb ja need muutusid hiljem väiksemaks. Soovitan kindlasti päikesekreeme kasutada, sest hiljem on päikesekahjustuste tagajärgi  väga raske ravida. Nahka saab peale põletust poputada erinevate after-sun kreemidega, mis sisaldavad spetsiaalseid nahka uuendavaid komponente. Ja kindlasti tuleks peale päikesepõletust natuke aega päevitamises paus teha.

Mis on parim asi suvel?
Parim asi suvel on lihtsalt chill olemine koos sõpradega ja puhkuse nautimine.


/Mari Ojasaar/