Kairit Tuhkanen õpetab koolilastele õiget suhtumist meikimisse

Üleeile külastas Kairit Tuhkanen koos jumestaja Kady Altdorfiga (Roosikrantsi Ilusalong) Pirita Majandusgümnaasiumi kolmandat klassi, et rääkida neile, kas ja kuidas tohivad ennast nii noored tüdrukud meikida.

Üleeile külastas Kairit Tuhkanen koos jumestaja Kady Altdorfiga (Roosikrantsi Ilusalong) Pirita Majandusgümnaasiumi kolmandat klassi, et rääkida neile, kas ja kuidas tohivad ennast nii noored tüdrukud meikida.

Kairitit ja Kadyt kutsus kooli tegelikult klassijuhataja vanemate palvel. „Klassijuhataja sõnul olid küllakutse taga lapsevanemad, kes muretsevad tütarlaste soovi pärast end võimalikult varakult täiskasvanute kombel meikima hakata. Eriti kriitiline olevat olukord klassiõhtutel,“ ütles jumestaja Kady Buduaarile.

Kairit ja Kady rääkisid tüdrukutele nii näonaha igapäevasest hooldamisest, kui ka oskusest meikida end nii, et meiki pole näha. „Andsime lastele võimaluse teineteist nende endi poolt kaasa võetud meigitoodetega ära värvida ning selgitasime, et tugev meik on teatud kohtades nagu televisioon ja lava lausa hädavajalik, kuid võimaluse korral tuleks siiski eelistada loomulikke toone ja tagasihoidlikkust,“ kirjeldas Kairit.

Lõpetuseks näitasid külalised tüdrukute endi peal, et piisab ka väga vähesest, et olla ilus. „Enamustel oli nahk niigi nagu portselan, mõnel üksikul oli vaja lisada ka veidike peitepulka. Kaunitaride suureks rõõmuks tegime veel kriipsukese värvilist lainerit ja tillukese sädeluse silmanurka, katsime huuled läbipaistva cola-maitselise huuleläikega ja täpi i-le pani beebiroosa põsepuna, kirjeldas Kairit. „Võib ju vaielda, kas selles eas üldse tohib jumestusvahendeid kasutada? Uskuge, nad teevad seda niikuinii, aga kui juba, siis tehku seda vastavalt eale ja  kohale,“ on jumestaja veendunud.

Kairit ja Kady on veendunud, et järgmisel klassiõhtul jäävad nad armsateks kümneaastasteks tüdrukuteks nii enda, kui ka klassijuhataja silmis. „Enne lahkumist panime neile südamele, et enne magama minemist tuleb nägu korralikult ja spetsiaalsete vahenditega puhastada.“ ütles Kairit.

Kõik koolid, kes leiavad, et noored koolitüdrukud meikimisega liialdavad ning tahaksid kutsuda Kairitit ja Kadyt lastele sellest rääkima, on oodatud ühendust võtma kairit@hotmail.com .

(Tüdrukud said tutvuda ja proovida Dellera Cosmetics`i poolt pakutavat Carlo di Roma kosmeetikat).

/Toimetas Merlyn Uusküla/