Kate Mossi tätoveering on väärt miljoneid? Link fotodele

Kate Mossi tätoveering on väärt miljoneid? Link fotodele

Supermodelli alaseljale joonistatud tuvid võivad olla kuulsa kunstniku ainsad säilinud nahale joonistatud pildid.

Supermodelli alaseljale joonistatud tuvid võivad olla kuulsa kunstniku ainsad säilinud nahale joonistatud pildid.

38-aastane supermodell Kate Moss paljastas, et tema alaselga kaunistav tätoveering on ilmselt miljoneid väärt kunstiteos. Kahte tuvi kujutava tätoveeringu on teinud üks 1900-ndate nimekamaid kunstnikke, manala teed läinud Lucian Freud, kirjutab Daily Mail.

Moss rääkis ajakirjale Vanity Fair antud intervjuus, et Freud ise pakkus modellile tätoveeringu tegemist. Freud oli õppinud kodukootud tätoveerimistehnikat teise maailmasõja ajal, 19-aastasena, olles ühikest aega Inglise laevastikul lähetusel.

”Ta ütles, et tätoveeris seal meremehi. Ma ütlesin, et see oli absurdne ja ta pakkus, et teeb ühe kehakaunistuse ka mulle,” sõnas Moss. ”Ütlesin, et mulle meeldivad linnud. Ta näitas mulle fotot kanast, kellel oli ämber peas. Ütlesin, et sellist tätoveeringut ma küll endale ei taha,” jätkas ta.

Freud maalis Mossist alastipildi 2002. aastal, kui modell ootas oma esimest last, tütar Lila Grace`i. Lõpuks leppisid Kate ja kunstnik kokku, et tätoveering peaks endast kujutama tuvisid.

Moss heitis nalja, et kui ta tätoveeringust ära tüdineb, võib ta selle alati nahasiirdamise käigus eemaldada lasta ja kõva hinna eest maha müüa.

”See on ju siiski ehtne Freud – ja ilmselt ainus, mis on veel nahale joonistatuna säilinud. Keegi võib selle eest miljoneid maksta.”

Lucian Freud on psühhoanalüüsi ”isa” Sigmund Freudi pojapoeg. 2011. aasta suvel surnud kunstniku töid saab näha maailma nimekaimates kunstimuuseumides, alustades Londonist ja lõpetades New Yorgiga.

Vaata pilti tätoveeringust siit

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid