Reklaam sulgub sekundi pärast

Kelle riidekappidest pärineb Kristiina Savva garderoobi sisu?

Alati kaunis ja särav Kristiina Savva, kes igapäevaselt juhib kehahooldusteenuseid pakkuvat salongi Kehastuudio, võttis mõni aeg tagasi ette uue projekti. Nimelt avas neiu taaskasutuskaupluse MuSu. Buduaar uuris, kuidas ja miks Kristiinal selline mõte tekkis ja kus ta ise shoppamas armastab käia.

Alati kaunis ja särav Kristiina Savva, kes igapäevaselt juhib kehahooldusteenuseid pakkuvat salongi Kehastuudio, võttis mõni aeg tagasi ette uue projekti. Nimelt avas neiu taaskasutuskaupluse MuSu. Buduaar uuris, kuidas ja miks Kristiinal selline mõte tekkis ja kus ta ise shoppamas armastab käia.


Kuidas tekkis idee hakata taaskasutusega tegelema?

Taaskasutus on minu jaoks elustiil, paljud minu sõbrad ja tuttavad on rohkem hakanud tähelepanu pöörama sellele, kust ja mida nad ostavad. Kahjuks on aga enamus second-hand poode pisut nukra välimusega. Seega otsustasin luua poe, kus on meeldiv õhkkond, tore sisekujundus, riided ja aksessuaarid ripuvad ilusti riidepuudel ja on puhtad, mitte pole kusagil kastides, kus ise sorama peaks. Ühesõnaga koht, kuhu on meeldiv sisse astuda ka neil, kes muidu taaskasutuspoodidesse väga minna ei julgeks.
Tänapäeval tarbitakse kõike palju ja kiiresti, kiirmoebrändid toodavad uusi riideid juurde kiiremini, kui keegi neid ealeski ära jõuaks kanda. Inimesed ostavad riideid kokku läbi mõtlemata, kannavaid neid korra või kaks ning paljud asjad jäävad kappi vedelema. Mulle meeldib taaskasutus ja taaskasutuspoodidest leiab tihtipeale selliseid pärle, mida tavalistest poodidest iial ei leiaks. See on väga tervitatav, kui inimesed riideid taaskasutavad, sest tänapäeva tarbimisharjumuste juures on need riided tihtipeale väga vähe kantud või täiesti uued - milleks neid minema visata?

Olen alati oma riided ja asjad teistele edasi jaganud või taaskasutuskeskustesse viinud. Kui olen mõnest kleidist isu täis kandnud, aga see on veel täiesti korralik, siis kellegi teise jaoks on see uus ja põnev. Väga tore, et korraldatakse selliseid üritusi nagu Buduaari Turg ja sõbrannade seas miniturge, kus saab oma riideid teiste omade vastu vahetada. Ühe vana on teise uus. Eriti lahedad on vintage kleidid ja aksessuaarid, mida tavapoodidest leida polegi võimalik. Armastan taaskasutust laiemas mõistes - näiteks enamus mööblit minu kodus on pärit vanavaradest ja antiikidest, kuni vana portselani ja kristallini välja. Neil asjadel on hoopis teine aura ja iseloom. Lisaks ei tea sa kunagi, mida mõnda taaskasutuspoodi või vanavarasse sisse astudes sealt leida võid - võib-olla leiad tõelise pärli ja seda veel soodsa hinnaga. Kuskile tänapäevasesse mööbli- või riidepoodi minnes on alati aimata, mida seal müüakse ja see tundub mulle nüüdseks juba natuke igav .


Kust ise oma riideid ostad?

Minu garderoobi sisu pärineb väga erinevatest kohtadest. Järjest rohkem mõtlen oma oste läbi ja ei tarbi mõtlematult. Mulle meeldib asju kombineerida, erinevaid asju omavahel kokku miksida - kallimaid asju odavamatega, vintage asju uutega. Paljud esemed minu kapis on pärit vintage- ja taaskasutuspoodidest, ema ja isegi vanaema kappidest. Shoppan suhteliselt harva, enamasti välismaal, Eesti poodides on paljud riided kahjuks ülehinnatud. Isegi kui midagi väga tahaksin, siis teades selle eseme tegelikku väärtust, ei tõuse minu käsi selle eest kolmekordset hinda maksma. Mõned asjad olen ostnud ka internetist, mõnus ja mugav viis shopata asju, mida Eesti poodidest ei leia, lisaks on internetis võimalik asju väga soodsa hinnaga saada.

Karin Karu