Kerttu Rakke ja Beatrice fännavad indiaanilaagrit

Kerttu Rakke ja Beatrice fännavad indiaanilaagrit

Eeloleval nädalavahetusel leiab Juminda poolsaarel aset järjekordne indiaanilaager. Selle sündmuse puhul on Ameerikast juba kohale jõudnud nii indiaanilaagri maaletooja Tarmo Urb kui ka suur seltskond indiaanlasi, kes 7.-10. juulini Andrese talus eestlastele indiaanlaste elutarkust edasi andma hakkavad. Buduaar uuris kahelt tuntud naiselt, Kerttu Rakkelt ja Beatrice’ilt, mis neid ikka ja jälle indiaanilaagrisse viib.

Eeloleval nädalavahetusel leiab Juminda poolsaarel aset järjekordne indiaanilaager. Selle sündmuse puhul on Ameerikast kohale jõudnud nii indiaanilaagri maaletooja Tarmo Urb kui ka suur seltskond indiaanlasi, kes 7.-10. juulini Andrese talus eestlastele indiaanlaste elutarkust edasi andma hakkavad. Buduaar uuris kahelt tuntud naiselt, Kerttu Rakkelt ja Beatrice’ilt, mis neid ikka ja jälle indiaanilaagrisse viib.

Kirjanik Kerttu Rakke tunnistab Buduaarile, et ta tunneb end pärast laagrit parema ja puhtama inimesena. “Suhtun alati igasugu vaimu- ja esoteerikalaagritesse suure skepsisega,” räägib Kerttu oma eelarvamustest. “Mu hea sõbranna Hella Urb, kes on indiaanilaagri ühe korraldaja Tarmo Urbi tütar, kutsus mind mitu aastat laagrisse, kuni 2007. aastal lõpuks nõustusin ja ei pidanud pettuma.” Pärast seda on Kerttu alati võimaluse korral indiaanilaagrist osa võtnud, sest see annab hea enesetunde.

Ärinaine ja modell Beatrice on indiaanilaagriga lähemalt seotud, sest tema elukaaslane Priit Kuusik on üks laagri korraldajatest. “Alates 1999. aastast olen alati laagris kohal olnud, välja arvatud 2005. aastal, mil sündis meie tütar Uma,” räägib Beatrice. “Käin indiaanilaagrites, sest olen lummuses nendest toredatest, elurõõmsatest ja tarkadest indiaaniinimestest, kes Eestisse laagrit tegema tulevad. Nendega veedetud aeg on palju väärt”. Erilise mälestuse on Beatric’ile jätnud higistamistelgi tseremoonia. “See on iga kord absoluutne elamus, sest on erakordselt puhastav tseremoonia.”

Eeloleval nädalavahetusel toimuva indiaanilaagri kohta leiad rohkem infot SIIT. 

Buduaar.ee