KOHUTAV TRAGÖÖDIA: 12-aastane poiss võttis endalt koroonaviiruse tõttu elu

pilt: Shutterstock

YouTube

Koroonaviiruse tõttu poja kaotanud isa räägib läbi pisarate oma loo.

Brad Hunstable on uskumusel, et koroonaviirusest tingitud isolatsioon mõjub lastele halvemini, kui me arvatagi oskame.

Tema 12-aastane poeg tappis ennast ära.

“Hayden ei olnud depressiivne laps, ta oli aktiivne ja armastas väga arvutimänge mängida. Me kinkisime talle eelmise aasta detsembris uue monitori, et tal oleks parem arvutimänge mängida. Veebruaris, kui see koroonaviirus juba liikvel oli, juhtus aga nii, et suures mänguhoos läks midagi tal väga valesti ja ta läks endast välja. Vihasena lõhkus Hayden monitori ära. Siis ta rahunes muidugi maha ja kahetses tehtut. Me leppisime kokku, et ostame talle uue monitori, kui ta on väga tubli laps ja aitab kodus kaasa erinevates majapidamistöödes. Ta tõesti tegi seda. Hayden oli väga asjalik. Me ostsime talle uue monitori.

Poolteist nädalat tagasi pidime koos juuksurisse minema, aga kodus läks kaev katki. Kutsusin oma isa seda parandama. Meil oli imeline päev – mina, minu poeg ja minu isa olime koos. Ilm oli imeline.

Siis läks minu isa oma koju ja minu naine läks poodi. Jäin koju koos Haydeni ja 8-aastase tütrega. Tegin ühe telefonikõne, kui äkitselt tütar trepist alla jooksis ja hüüdis, et tule ruttu üles. Hayden on surnud.

Pisarad voolasid, ma jooksin trepist üles. Enam ei olnud midagi teha. Minu poeg oli surnud. See juhtus kolm päeva enne tema 13. sünnipäeva.

Siis ma märkasin, et ta on oma monitori uuesti ära lõhkunud. Ta sai ilmselt väga vihaseks ja kui oli selle ära lõhkunud, hakkas kahetsema. Ta teadis, et see toob talle pahanduse kaela, sest me olime sel teemal juba rääkinud ja tea teadis, et emotsioonide ajel ei tohi hakata asju lõhkuma.

Tal poleks neid vihahooge, kui koroonaviirusest tulenevat isolatsiooni poleks olnud. Lapsed ei saa kodus püsida pikka aega. Neil on vaja teiste lastega koos ringi joosta ja mängida. Neil on vaja koos õues olla. Nad ei oska emotsionaalselt tulla toime praeguse isolatsiooniga.”

Kui sa tunned, et keegi sinu lähedastest on suitsiidne või on sinul endal enesetapumõtteid olnud, siis abi saab järgnevatelt kontaktidelt:

Kiirabi: 112 (24h)
Ohvriabi: 116 006 (24h)
Lasteabi: 116 111 (24h), www.lasteabi.ee
E-nõustamine: www.peaasi.ee
Eluliin:
eesti keeles: 655 8088 (igapäevaselt kl 19-07)
vene keeles: 655 5688 (igapäevaselt kl 19-07)

Psühhiaatriakliiniku valvetuba Tallinnas: 617 2550 (24h)
Psühhiaatriakliiniku valvetuba Tartus: 731 8764 (24h)
Psühhiaatriaosakonna valvetuba Pärnus: 516 0379 (24h)
Psühhiaatriakliiniku valvetuba Viljandis: 435 4255 (24h)
Erakorralise meditsiini osakond Ahtmes: 331 1074 (24h)
Erakorralise meditsiini osakond Narvas: 357 1795 (24h)