Kuidas hoiavad vormis end aeroobikas kuningannaks tituleeritud?

Kuidas hoiavad vormis end aeroobikas kuningannaks tituleeritud?

Buduaar uuris praegustelt ja endistelt Aeroobikakuningannadelt, millega nad tegelevad ja kuidas nad end vormis hoiavad.  

Buduaar uuris praegustelt ja endistelt Aeroobikakuningannadelt, millega nad tegelevad ja kuidas nad end vormis hoiavad.

Elina Lõhmus 2009

Eelmise aasta Aeroobikakuninganna tiitli võitnud Elina Lõhmus on tantsuga tegelenud alates 13. eluaastast. Igapäevaselt tegeleb Elina laste ja noorte tantsu- ja võimlemistreeningute juhendamisega ning ühtlasi valmistub Eesti Karikavõistlusteks rühmvõimlemises. “Samuti ragistan ajusid oma magistritöö teemadel, kuid see ei ole igapäevane tegevus!” Aeroobikakuninganna tiitel tähendas Elinale lihtsalt tunnustust ja austusavaldust teiste alaspetsialistide poolt. “Eks iga naine soovib teatud määral tähelepanu ja tunnustust, mis annaks enesekindlust ja suurendaks usku iseendasse,” jutustab ta.

Aeroobikakuninganna Elina hoiab end loomulikult vormis spordiga. “Tegelen rühmvõimlemisega, olen tantsija ning ühtlasi ka tantsu-, võimlemis- ja aeroobikatreener. Kõik see kokku annab juba päris suure kehalise koormuse, mistõttu erilist toidusedeli jälgimist ma ei vaja. Dieete olen proovinud erinevaid, aga need katsetused jäid pigem teismeliseaega, mil iseendaga üheski aspektis rahul ei olda. Mida vanemaks saan, seda olulisemaks pean täiusliku figuuri asemel tervist ja naiselikku välimust. Olen õppinud end armastama sellisena, nagu ma olen!” räägib ta.

 

Aeroobikakuninganna 2008 – Kersti Murumägi

Kersti on tantsinud terve oma elu, lapsena rahvatants, siis juba showtants ja aeroobika ning hetkel on tegev treenerina, mis on ka Kersti põhitöö ja elustiil. “Tiitli võit tõi endaga kaasa palju toredaid pakkumisi ja huvitavaid väljakutseid. Kindlasti on ka see väike aspekt mind toonud siia, kus ma praegu olen,” lisab Kersti.

Vormis hoidmisele Kersti aga suurt mõelda ei jõua. “Enda järgi ma treeninguid ei sea, ikka nii, nagu klientidele parem. Tihtipeale tuleb nädalas teha nii palju tunde, et iseenda treenimiseks pole ei aega ega jaksu. Aga suusahooaega ootan juba küll, eelmisel talvel sai asjaga uuesti üle pika aja algust tehtud ning sel talvel proovin murdmaasuusatamise kindlasti veelgi tõsisemalt käsile võtta,” räägib ta. Siiski on ka Kersti proovinud omal ajal dieete. “Dieete on proovitud küll, kuid tänaseks olen kindel, et kõige tähtsam on õppida kuulama oma keha, siis on kõik asjad paigas. Selles suunas ma vaikselt liigungi!”

 

Aeroobikakuninganna 2007 – Merle Laud 

Ka Merle elus on olnud tants juba väiksest peale. “Aeroobikaga sain tuttavaks alles pärast keskkooli, minnes õppima Viljandi Kultuurikolledžisse,” ütleb ta. Aeroobikakuninganna tiitel oli Merle jaoks kindlasti lisaväärtus, kuid samas arvab ta, et mitte ükski muu asi poleks jäänud tegemata. “Meeldiv on see tiitel igatpidi ning pean seda kindlasti oma suurimaks tunnustuseks. Samuti pakkus pingeid sellel aastal toimunud Kalevi Võimlemispidu koos Tanel Padar & The Sun live-kontserdiga, kus ma olin 5.-9. klasside kava autor ja üldjuht.” Hetkel annab Merle tantsutrenne Esteetika- ja tantsukoolis Rakveres ning kord nädalas ka Tallinnas, My Fitnessis.

Dieeditamisest rääkides tunnistab Merle, et on dieetidele mõelnud, aga on vist siiski liiga mugav, et nendega alustada. “Dieedid tunduvad nii piinarikkad ja pikemaajaliste tulemusteta. Arvan, et ma ei erine ühestki teisest treenerist, kui ütlen, et püüan oma energia hoopis tervislikult toitudes saada,” ütleb ta.

 

Hannela Lillepruun 2005

Hannela on tantsuga olen tegelenud alates viiendast eluaastast, õppides erinevates tantsustuudiotes. Aeroobikakuninganna tiitel tähendas Hannelale kahtlemata erakordset ja meeldivat tunnustust. “Võistlus ise pakkus väga meeldejääva kogemuse. Kui keegi kahtleb, siis soovitan kindlasti osaleda. Pole ju tähtis mitte tulemus, vaid julgus minna ning võita ennnast ja enda väikseid hirme!” soovitab ta. Lisaks Aeroobikakuninganna tiitlile on Hannela võitnud ka Eesti Aeroobikafestivali raames Fit Girl võistluse III ja II koha. Hetkel on ta tantsutreener Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Koolis ja Erakoolis Mariel Muusik. Samuti kirjutab Hannela ka ajakirjale Tervis Pluss iga kuu ühest ravimtaimest.

Hannela hoiab end vormis samuti tänu oma treeneritööle. “Lisaks sõidan rattaga, kõnnin palju jalgsi ja teen kodus kõhulihastele harjutusi ja kätekõverdusi. Olen proovinud veregrupi dieeti ja võin käe südamele panna ning öelda, et see tõesti toimis!” ütleb ta.

 

Katrin Väli 2003 

Katrin Väli alustas tantsimisega juba 7aastaselt ja aeroobikaga 16aastaselt. “Tänu kuninganna tiitlile sain endale väga hea koostööpartneri ja toetaja Fatburneri, samuti palju tööd külalistreenerina spordiklubides üle kogu Eesti. Neid kasulikke asju on nii palju, kuid tähtis on, et tuleb ise aktiivne olla! Tuleb osata seda tiitlit hästi enda jaoks ära kasutada,” ütleb Katrin. Hetkel tegelebki kaunitar Aeroobika Kuninganna 2010 võistluse organiseerimisega ning Fatburner Dance projektiga, lisaks treeneritöö Status Clubis, Haremi Showtrupiga ning Artdeco jumestajana.

Katrin tunnistab, et pole oma elus dieete proovinud. “Õnneks armastan ma tervislikku toitu, kuid kord aastas, kui võimalust, siis proovin ikka Loksal paastulaagris ära käia – organismi puhastamise eesmärgil. Vormis hoiabki mind tantsimine, jooksmine ja spinning!”

 

Kõikidel tantsu-ja aeroobikahuvilistel on võimalus end proovile panna Aeroobikakuninganna 2010 valimistel juba sel laupäeval messi Ilu Sõnum raames!

Tene Sommer