Kuldnõel 2009 võitja Eve Hanson enda võidust ning avalikustab, kes sobiks tema muusaks

Kuldnõel 2009 võitja Eve Hanson enda võidust ning avalikustab, kes sobiks tema muusaks

5. märtsil toimus Kuldnõela gala, kus anti üle kaks Eesti olulisimat moeauhinda. Kuldnõel 2009 tiitli pälvis möödunud aasta moeloomingu eest Eve Hanson! Buduaaril õnnestus tiitli pälvinud Ivo Nikkolo peadisaineriga ka lühike intervjuu teha.

5. märtsil toimus Kuldnõela gala, kus anti üle kaks Eesti olulisimat moeauhinda. Kuldnõel 2009 tiitli pälvis möödunud aasta moeloomingu eest Eve Hanson! Buduaaril õnnestus tiitli pälvinud Ivo Nikkolo peadisaineriga ka lühike intervjuu teha.

Kui kaua valmis kollektsioon Kuldnõela jaoks?
Kuldnõela kollektsioon oli väike osa selle kevade ja järgmise sügise Ivo Nikkolo kaubamärgi kollektsioonist. Selle kevade kollektsiooni tegemist alustasime peaaegu aasta tagasi, terve järgmise sügise kollektsioon on kohe valmis saamas.

Mis sind inspireeris?
Disaineri kiires töös peab inspiratsiooni leidma kõikjalt enda ümbert. Inspiratsiooni pole aega oodata, seda tuleb ise otsida. Kindlasti on abiks muusika, filmid, raamatud, reisid, ajakirjad ja internet. Ka looduse ja värvide vaatlemine on oluline. Viimased kollektsioonid kannavad endas ideid tulevikumaailmast.

Pärjatud Kuldnõel 2009 võitjaks, milline oli emotsioon, mis sind läbis?
Ikka positiivne ja üllatuslik, sest varem pole kellelegi seda auhinda kaks korda antud ja eriti oluline on, et see on tunnustus kogu Ivo Nikkolo kaubamärgi meeskonnale.

Mis sa arvad, mis oli sinu kollektsiooni eelis – mis võlus žürii?
Ehk on see kaubamärgi stabiilsus ja head müügitulemused praegustes keerulistes majandustingimustes. Parim headuse tõestus on, et meie kliendid armastavad meid. Kindlasti andis tõuke ka eelmisel sügisel toimunud Ivo Nikkolo 15. juubelinäitus.

Paljud räägivad sinu tehtavatest muutustest Ivo Nikkolo juures kui väga rõõmsameelsetest ning elust tulvil olevatest rõivastest. Kas oled ise positiivne inimene, sellest ka selline vaba ning rõõmus olek sinu loodud rõivastes?
Üritan ikka positiivne olla, aga ega kollektsioonid kergelt sünni, ideed ja mõtted käivad kusagilt väga sügavalt sisemusest läbi. Tore, kui sisemise põlemise vaevad välja ei paista. Ka ballett paistab distantsilt vaadates kerge ja graatsiline…

Kes oleks üle maailma tuntud staar, keda sooviksid enda muusaks – kes sobiks selleks ning miks tema?
Tilda Swinton, alati huvitav ja stiilne, natuke nagu ebamaise olekuga.

Millisele inimesele on sinu rõivad mõeldud?
Ivo Nikkolo on disainerbränd, mis on suunatud naisele, kes hindab kõrgelt omanäolist disaini, kvaliteetseid uuenduslikke kangaid ning kõrgetasemelist teenindust.

Kes on need disainerid, kelle rõivaid ise eelistad?
Pidevalt olen jälginud, mida teevad Alexander McQueen ja Martin Margiela, nüüd pole enam kumbagi endanimelise kaubamärgi taga. Meelsasti kannaksin Ann Demulemeesteri ja Marithe+Francois Girbaud rõivaid.

Kaua näed end veel selles ametis olevat?
Esialgu loobumise plaane ei pea.

 

 

Buduaar.ee