Lauri Pihlap: Riietus on naise puhul oluline

Buduaari stiiliteemalistele küsimustele vastas armastatud popplaulja -  ja naistelemmik Lauri Pihlap, kes on viimase aasta jooksul edukalt soolokarjääri arendanud.

Kui kaua hommikuti mõtled, mida selga panna?
Eks kõik oleneb päevast, tujust, üldisest meeleolust... Vahel on kõik minutiga selge, vahel arutlen pikemalt. Üldiselt arvan, et ma siiski üle 10 minuti ei mõtle!

Buduaari stiiliteemalistele küsimustele vastas armastatud popplaulja –  ja naistelemmik Lauri Pihlap, kes on viimase aasta jooksul edukalt soolokarjääri arendanud.

Kui kaua hommikuti mõtled, mida selga panna?
Eks kõik oleneb päevast, tujust, üldisest meeleolust… Vahel on kõik minutiga selge, vahel arutlen pikemalt. Üldiselt arvan, et ma siiski üle 10 minuti ei mõtle!

Kas sul on oma väljakujunenud riietumisstiil?
Usun, et on. Eks aastatega olen ikka muutunud ka ja mõningaid asju ehk enam selga ei paneks, aga mingit radikaalset muutust siiski toimunud pole. Eelistan nüüd ehk rohkem sellist smart look’i ja vähem XL hip-hop stiili, mis mõned aastad tagasi garderoobis domineeris.

Mis on sinu rõivastumisstiili kujunemist mõjutanud?
Pole tegelikult midagi või kedagi konkreetset, mis oleks mõjutanud. Olen alati riides käinud nii nagu ennast kõige mugavamalt tunnen. Loomulikult vaatan ka enda ümber selle pilguga ringi kuidas mujal maailmas riides käiakse. Olen artist ja mulle meeldib hästi riides käia nii igapäevaelus kui ka laval.

Kui suur sõnaõigus on stilistidel?
Stilistide teenuseid pole ma kunagi väga kasutanud. Mitte, et see mulle ei sobiks, vaid lihtsalt on nii kujunenud. Teatud inimeste arvamusi kuulan ikka.

Kas jälgid hetkemoodi ja -trende?
Teadlikult vist mitte. Seda oskavad eksperdid paremini hinnata. Eks ikka üritan enda jaoks elu huvitavamaks teha, kombineerides erinevaid stiile ja ajaga kaasas käies. Usun, et ma ei ole kinni näiteks aastas 2002 oma riietumisstiilga.

Milline tarbija oled? Kas lähed teadlikult päevaks (tunniks) midagi kindlat šoppama või on ostud pigem juhuslikud?
Pigem on see juhuslik. Šoppamine ei ole minu meelistegevus, see on suhteliselt tüütu ja ärritav. Midagi konkreetset otsida on vahel ikka päris õudne. Tunde raisata, riideid proovida ja siis ühe variandina hoopis tühjade kätega koju minna. Vahel on ikka hea minna ja korralikult laristada, osta korraga palju asju ja rahul olla!

Kas teed oma ostud Eestis või välismaal? Mida eelistad hankida siit, mida mujalt?
Nii ja naa. Välismaalt on loomulikult lahedam asju osta, hankida kraami, mida ehk siin saada pole aga see pole minu jaoks reegel. Jalanõusid eelistan osta mujalt. Seda sel lihtsal põhjusel, et seal on parem valik.

Mees ja ehted?
Suur ehetekandja ma pole. Sõrmuseid näiteks pole kunagi kandnud, lihtsalt ei istu. Samas, risti ette ka ei löö kui peaks midagi ilusat endale leidma või kingituseks saama. Kaelaehted mulle meeldivad. Kunagi kandsin ka käekette.

Kui tähtis on naise juures riietus?
Loomulikult on tähtis. Nii nagu isegi soovin hästi riides käia, eeldan, et seda teeb ka naisterahvas.

Eelmisele küsimusele lisaks, mis naise puhul silma riivab? Mis paneb järele vaatama?
Eks see kõik oleneb. Ühtteist on ikka silma riivanud ja isegi kergelt šokeerinud. Kui naine tunneb end oma riietuses hästi ja mugavalt, peegeldub see kogu tema olekus. Enesekindlus, seksikus. Ikka vaatad järgi.

Suurim riideapsakas? (mõni naljakas pluus, püksid, mida enam mitte mingi hinna eest ei kannaks?)
Kindlasti neid on! Vaadates aastate taguseid pilte paistab sealt nii mõnigi imelik särk, püksipaar või soeng! Naljakaid asju on kantud.

On sul mõni kõigi aegade niiöelda hittriietus, mida kannaks veel ja veel, viimse kulumiseni?
On häid teksapaare, mida on kantud kaua ja mis on superhästi vastu pidanud!

/Toimetas: Merlyn Uusküla/