Määrdunud autosisustus on tervisele ohtlik

Uuringud näitavad, et must autosisutus levitab vaenulikke baktereid. Paljud meist kohtlevad oma autot nagu teist kodu, aga ühe olulise erinevusega, me ei lase oma kodudel nii mustaks minna - lagunev toit istmete all, mustad lemmikloomad jagavad istet toiduainetega, väiksed lapsed teevad seda, mida titad ikka teevad. Tahtmatult teeme me auto sisemusest leviala igasugustele bakteritele ja mõningatel juhtudel asetame end tõsise riski ette.

 

Uuringud näitavad, et must autosisutus levitab vaenulikke baktereid. Paljud meist kohtlevad oma autot nagu teist kodu, aga ühe olulise erinevusega, me ei lase oma kodudel nii mustaks minna – lagunev toit istmete all, mustad lemmikloomad jagavad istet toiduainetega, väiksed lapsed teevad seda, mida titad ikka teevad. Tahtmatult teeme me auto sisemusest leviala igasugustele bakteritele ja mõningatel juhtudel asetame end tõsise riski ette.

Dr. Anthony Hilton saab sisse mõndadesse Suurbritannia levinumatesse automudelitesse ja uurib neid mikrobioloogilisest aspektidest. Tema ja tema meeskond Astoni Ülikoolist võtsid proovid auto kõige katsutavamatest kohtadest nagu roolid, käigukangid, istmed ja uurisid neid läbi karmi mikroskoopilise uurimuse. See mis nad on leidnud, pole ilus, ühel juhtumil leiti isegi viirus.

Auto puhastamine võib tunduda piinana, aga kui sa oled korra olnud tunnistajaks põnevale paljastusele mitte soovitud peidus olevatest sõitjatest. Siis võiksid kalduda ümber mõtlema, tõmba oma sõiduvahend kasvõi korra või kaks antibakteriaalse lapiga üle. See on väärt seda, et sina ja su pere ei nakatuks.

Allikas: Femalefirst.co.uk

 

/Kärt Teorein/

Toimetaja