Mari Ojasaar sai Sidney’s Make Up Store’i juhatajaks!

Meigikunstnik Mari Ojasaar sõitis novembris Austraaliasse ilma konkreetse plaanita, kuid juba peale kolme nädalat Sidney's elamist on tal olemas töökoht - Make Up Store palkas Mari poe juhatajaks. Mari jutustas Buduaarile tööotsingutest ja esimestest muljetest kaugel kontinendil.

 

Meigikunstnik Mari Ojasaar sõitis novembris Austraaliasse ilma konkreetse plaanita, kuid juba pärast kolme nädalat Sidney’s elamist on tal olemas töökoht – Make Up Store palkas Mari poe juhatajaks. Mari jutustas Buduaarile tööotsingutest ja esimestest muljetest kaugel kontinendil.

Maril on Sydney’st peale kolme nädalat seal elamist ainult positiivsed muljed. “Praegu tundub küll kõik väga mõnus. Inimesed on väga sõbralikud, rõõmsad ja abivalmid. Väga palju on erinevaid rahvusi, siin tänavatel jalutades oleks justkui erinevate rahvaste meka koos. Ilmad olid vahepeal juba väga kuumad, nüüd on natuke jahedamaks ja pilvisemaks läinud, aga kohalikud hoiatavad, et läheb nii kuumaks, et kohe hirmus,” jutustab kaunitar. 

Enne minekut eeldas Mari, et näeb Sydney’s rohkem kultuuri ning ajalugu, kuid pidi pettuma. Loomulikult ehmatasid ka kõrged hinnad. “Täpselt nii, nagu eeldasin, ei ole tegelikult midagi. Esimestel päevadel tundus kesklinn üüratult suur, aga nüüd olen juba nagu kodulinnas ja tänavad hakkavad tuttavamaks saama. Arvasin, et siin näeb rohkem kultuuri, aga tegelikult seda siin eriti ei olegi. Suveniiripoed ja üksikud aborigeenid tänaval raha teenimas on ainuke, mis Austraalia ajalugu peegeldavad. Alguses üllatas kindlasti ka see, kui kallis siin elamine on! Üür ja söök on palju kallimad kui Eestis. Kui võrrelda palkadega, mida siin inimesed teenivad, siis on hinnad jällegi väga mõistlikud,” selgitab ta.

Tööotsingutega alustas Mari päris kiiresti ning käis enne Make Up Store’i juhataja kohta ka ettekandja kohale kandideerimas. “Kui Eestis käib tavaliselt tööotsing läbi interneti, siis siin on kõige parem, kui lähed ise vahetult juhatajaga jutule. Juba teisel päeval Sydney’s läksin esimesele töövestlusele, seda küll sõbranna tutvuse kaudu ja hoopiski ettekandja kohale. Tegin ka proovipäeva, aga otsustasin, et kui leian tööd meigikunstnikuna, siis eelistan teha seda, mida õppinud olen. Printisin välja suure portsu CV-isid ja võtsin kaasa oma portfoolio, kus on pildid minu töödest meigikunstnikuna. Jagasin välja vist umbes 15 CV-id ja sain igalt poolt väga sooja vastuvõtu. Käisin mitmel erineval tööintervjuul ja proovipäeval, kuid lõpuks otsustasin Make Up Store’i kasuks, kuna nemad soovisid mind juhatajaks nende vastavatud poodi. Vaja oli veel läbida tööinterviju Austraalia suurima kaubanduskeskuse keti Myer meeskonnaga, kuhu uus pood tuleb.”

Tööotsija Sydney’s peab Mari sõnul olema eelkõige ise hästi hakkaja. “Sydney’s on väga palju tänavakohvikuid, restorane, poode, kus on sildid üleval, et otsitakse töötajaid, eriti nüüd, kui on jõuluaeg ja enamus kohalikest ja turistidest on jõuluoste sooritamas. Kuid peab arvestama, et ühele kohale võib kandideerida umbes 20-30 inimest, nii et ise peab olema hästi hakkaja ja kindlasti tuleb võimalikult paljudesse kohtadesse oma CV jätta,” soovitab Mari. 

Tene Sommer