MEES KAOTAS KEHAKAALUST 72 KILOGRAMMI ja seda vaid 15 kuuga!

MEES KAOTAS KEHAKAALUST 72 KILOGRAMMI ja seda vaid 15 kuuga!

Ameerikast pärit mees nimega David Clark on oma elu jooksul proovinud kõikvõimalikke erinevaid dieete – Atkins, Paleo ja veel vähemalt kümme muud sarnast. Ta proovis isegi dieeti, mis koosnes hommikust õhtuni konserveeritud köögiviljade söömisest, ent sellest polnud abi. Kehakaal hakkas tohutul kiirusel langema hoopis teise nipiga!

Ameerikast pärit mees nimega David Clark on oma elu jooksul proovinud kõikvõimalikke erinevaid dieete – Atkins, paleo ja veel vähemalt kümme muud sarnast. Ta proovis isegi dieeti, mis koosnes hommikust õhtuni konserveeritud köögiviljade söömisest, ent sellest polnud abi. Kehakaal hakkas tohutul kiirusel langema hoopis teise nipiga!

David kaalus 145 kilogrammi ning tema elustiil oli kõike muud kui tervislik ning peale igat dieediproovi naasis ta tagasi oma ebatervislike harjumuste juurde, kuni ühel hetkel käis tal peast läbi klõps ning ta taipas, et ei taha sedasi elu lõpuni olla. Veelgi enam, mees mõistis, et kui ta sama elustiili edasi viljeleb, võib teda oodata üsnagi varajane surm.

Ühel hommikul otsis David välja oma tossud, pani need jalga ja läks uksest välja. Eesmärgiks oli joosta seni, kuni ta jaksab. Alguses ei jaksanud ta praktiliselt üldse joosta, ent sellest päevast alates oli tal kindel eesmärk paigas – ta peab iga päev tegema ainult üht asja ja selleks on jooksmine. Ta võttis endale põhimõtte, et kui ta kasvõi ühel päeval jätab jooksmise vahele, on ta läbikukkunud. 

Juba üksnes kolme kuuga suutis ta kaalust 22,7 kilogrammi alla võtta ja ta otsustas minna kohalikule viie kilomeetri pikkusele rahvajooksule. 

Teine oluline aspekt oli toitumine! David viskas külma närviga oma menüüst välja kõik toidud, mis võivad veresuhkru paigast loksutada. Alles jäid puu- ja juurviljad, muna, juust ja tailiha. Kusjuures tänaseks on temast saanud juba taimetoitlane! Tema ainsaks patutoiduks kujunesid mandlid, mis on kaetud tumeda šokolaadiga. 

Vaid 15 kuud hiljem oli mees kaotanud täpselt poole oma endisest kehakaalust ning nüüd kaalub ta 72,6 kilogrammi. Ta on 45aastane ning jookseb täispikki maratone. Täna on ta ultramaratoonar.

David tõdeb, et järjekindlus oli see, mis viis sihile! 

Allikas: menshealth.com