Merka: õige ehe annab välimusele lihvi

Merka: õige ehe annab välimusele lihvi

Merlyn Uusküla on mitmekülgne noor naine, lisaks muusikakirjutamisele ja laulmisele sai ta ideaalselt hakkama ka meie ajakirja toimetamisega. Merkale meeldib endiselt kirjutada ja usute või mitte, kuid tema annete hulka kuulub ka ehete meisterdamine.

Merlyn Uusküla on mitmekülgne noor naine, lisaks muusikakirjutamisele ja laulmisele sai ta ideaalselt hakkama ka meie ajakirja toimetamisega. Merkale meeldib endiselt kirjutada ja usute või mitte, kuid tema annete hulka kuulub ka ehete meisterdamine.

Kas mäletad, milline oli sinu esimene ehe? Kust selle said?
Päris esimest ehet ei mäleta, see oli vast juba lasteaias, kui mõni roosa pärlikee kaela sattus. Mäletan aga, kui sain oma esimese paari hõbedast kõrvarõngaid. Olin siis 9-aastane. Uhke tunne oli küll. 

On sul nn perekonnareliikvia, ehe, mida on põlvest põlve edasi antud?
Ei ole otsest reliikviat, aga vanaema kinkis mulle enda nooruspõlvest pärit kristallidest kaelakee, mida võiksin ehk nimetada reliikviaks.

Millised ehteid kannaksid, kui nende saamine ei sõltuks rahast?
Tundub, et ma jätkaks ka siis oma “haraka“-traditsiooni. Mulle ei ole oluline, kui kallis on ehe, vaid pigem kui isikupärane ja äge see on. Mul on üle 50 paari kõrvarõngaid, kuid enamik neist on tavalised, mitte väärisehted. Igale outfit’ile õiged ehted juurde – see paneb i-le täpi. Aga kui oleks tõesti väga palju raha üle, siis ostaks ühe eriti piduliku briljantidega ehtekomplekti.

Kas oled ehetest sõltuvuses? Kui tihti ostad uusi ehteid?
Mulle tundub, et natuke vist olen. Kui midagi näen, mis ikka väga-väga meeldib, siis ei jäta ostmata küll. Reisil olles on see lausa traditsioon, et isegi kui midagi muud ei osta, siis ehteid kindlasti. 

Milliseid ehteid kannad igapäevaselt ja milliseid laval? Kas sel on sinu jaoks üldse vahet?
Mulle sobivad üldiselt rohkem suuremad, massiivsed ja silmatorkavad ehted. Laval kannan alati suuri ehteid, päriselus vahel ka väikeseid. Oleneb riietusest.

Milline on sinu lemmikehe?
Ehetest kannan kõige rohkem kõrvarõngaid, sõrmuseid ja kaelakeesid vähem. Kui küsida, milline on lemmik selle põhjal, et mida kõige tihedamini kannan, siis ilmselt on need hõbedased suuremad rõngad.

Kust on pärit suurem osa sinu ehteid ja kui palju sul neid on?
Väga suur hulk neist on ostetud reisidelt, sest seal on tavaliselt suurem valik ning reisist jääb alles ka tore mälestus ehte näol. Samas on paljud pärit ka Eestist. Paar-kolm paari kõrvarõngaid olen ise meisterdanud.

Milline on neist kõige omapärasem ehe?
Erkroosad pallidega kõrvarõngad.

Kui kallis on su kõige väärtuslikum ehe ja milline see on?
Ilmselt ongi vanaema kingitud kristallkaelakee, hinda ei oska nimetada. 

Kas sul on mõni disaneriehe? Kelle disainitud ehteid sul on?
Ainsad disaineriehted, mis varuks, on mul enda loodud.

Kes on sinu lemmik ehtekunstnik või -bränd?
Mul ei olegi ehete puhul lemmikut. Olen rahul poodides oleva valikuga. Samas pooldan väga ka omaloomingut ja isetegemist, millega me kõik soovi korral hakkama saame. Pane vaid fantaasia tööle ja osta materjal, millest teha.

Kas jälgid ehtemoodi?
Mitte eriti. Ma vaatan valides, et see minu olemusega sobiks ning läheks kokku riietusega, mida kannan. Peamiselt ostan ehteid argipäevaks, aga on ka mõned väga ekstravagantsed kõrvarõngad, millega niisama välja ei läheks.

Kas ehted on sinu jaoks sümboolse tähendusega?
On ehteid, mida kannan näiteks ainult väga pidulikel sündmustel, sünnipäevadel, vastuvõttudel. Võib öelda, et ehted on sümboolse tähendusega.

Kas kingid ise tihti teistele ehteid?
Vahel ikka kingin. Kuna mulle endale ka meeldib saada kingiks ehteid, siis teen seda kinki teistelegi. Aga ehtega on nii, et poes peab ära tundma, et vot – see on temaga sobiv ehe. Kui seda tunnet valides ei teki, siis ma ei osta.

Kas sulle on ehteid kingitud? Kui jah, siis milliseid? Kas ka väärtuslikke?
On kingitud. Väärtust ei tea, sest ma pole küsinud, kui palju see maksis, ega ka läinud poodi uurima, kui palju see maksis. It doesn’t make any sense, if it comes from heart. 

Kui saaksid valida suure teemandiga sõrmuse ja laheda disainiga sõrmuse vahel, siis kumba eelistaksid?
Võtaksin laheda disainiga sõrmuse, sest seda saaksin kanda igapäevaselt, teemantsõrmust võib-olla paar korda aastas eriti glamuurse sündmuse korral. Pidulik sõrmus sellisteks kordadeks on mul juba olemas.

Mis on see ehe või aksessuaar, mida plaanid lähiajal soetada?
Mul on ehteid nagunii nii palju, et otseselt mul midagi vaja ei ole. Eks see sõltub sellest, kuhu poodi satun. Kui poes mõni ehteke sosistab, et osta mind ära, siis ilmselt ikkagi ostan ka.

Kuidas suhtud sellesse, et mehed ehteid kannavad?
Kell on meestel väga sümpaatne ehe. Seda sobib kanda igal pool ja igühel. Klassika. Jämedad kuldketid, klotserid jne ei ole eriti minu maitse. Samas kui tuleb mõni äge rokikutt, siis talle sobib just, kui on ketid kaelas, sõrmused sõrmes ja kõrvarõngad kõrvas. See teebki temast tema.  

 

Buduaar Shopping No15