Mille peale kulutavad Pihlap, Niki ja Kasearu üle 1000 krooni?

Buduaar otsustas uurida, kui suured lobisejad on meie tuntud inimesed. Küsime, kui palju kulutavad nad kuus telefoniarvetele ning  kas neile meeldib telefonis rääkida aeg-ajalt tühja loba.

Buduaar otsustas uurida, kui suured lobisejad on meie tuntud inimesed?. Küsime, kui palju kulutavad nad kuus telefoniarvetele ning  kas neile meeldib telefonis rääkida aeg-ajalt tühja loba.

Tuleb välja, et meie küsitletud inimeste hulgas on nii lobamokkasid kui ka tagasihoidlikke kõnetarbijaid.

Suure lobisemishimuga ei paista silma näiteks Angla Aak. ”Ma ei kuluta eriti palju telefoniarvete peale. Suuremad summad, mida olen maksnud jäävad 400-500 krooni vahele. Kuid tavaliselt on umbes 200 krooni arve." Samuti saab vähesega hakkama Angela bändikaaslane Lea Liitmaa: ”Minu tavaline telefoniarve jääb 500 krooni piiridesse. Ma ei arva, et mobiiltelefoniga peaks üldse palju rääkima. See on tervisele kahjulik,” usub laulja. Enam-vähem sama suurte kõnekuludega on veel näiteks Lauri Liiv ning Mihkel Mattisen.

Samas on ka suuremaid lobisejaid. Näiteks Reet Linna telefoniarve on igakuiselt ligi tuhat krooni. ”Tavaliselt maksan ma umbes 800 krooni. Minu jaoks on see normaalne arve. Püüan seda hoida tasakaalus. Tööl ja kodus kasutan ma
lauatelefoni, mis annab silmnähava kokkuhoiu. Kuid on esile tulnud ka olukordi, kus arved on küündinud 1000 kroonini ja rohkemgi veel. Need on olukorrad, kui mul on käsil suured projektid või olen välismaal.”

Reeda trumpavad üle aga Lauri Pihlap, Niki ja Kristjan Kasearu, kelle arved ületavad igakuiselt tuhat krooni. ”Praegu olen ma hakkama saanud 1000 krooniga, kuid mõned aastad tagasi küündisid minu arved 2000-2500 kroonini ning rohkemgi veel… Ma ei tea, kas rääkisin või saatsin SMS-sse võrreldes praegusega rohkem, kuid see oli juba liiga suur summa,” arvab Lauri. Niki tunneb aga lobisemisest rõõmu. ”On olnud 1500 krooniseid arveid – olen kohe selline tüüp, kes helistab sõpradele-tuttavatele ja uurib, kuidas neil läheb! Aga keskmine on umbes 1100 krooni.” Kristjan ütleb vaid: ”Arved on mul lihtsalt suured – 1500 krooni iga kuu”.

/Merlyn Uusküla, Marko Tubli/