MILLISE STSEENIGA JÄÄB varalahkunud Chadwick Boseman meelde kui kangelane?

themoviedb.org

theguardian.com

43-aastaselt vähki surnud Chadwick Bosemani viimane roll oli filmis "Ma Rainey`s Black Bottom." Kaasnäitlejatele ja meeskonnale jääb mees igaveseks meelde läbi ühe emotsionaalse stseeni.

Filmi kõige võimsam stseen saabub siis kui Levee (keda kehastab varalahkunud Boseman) satub bändikaaslasega vaidlusesse usu üle. Kohaks on 20ndate aastate Chicago kuum salvestustuudio, kuhu bluusilaulja Ma Rainey (keda mängib Viola Davis) on tulnud oma bändiga mõnda lugu esitama.

Trombonist Cutler on just rääkinud loo mustanahalisest, keda valged inimesed Mississippis taga kiusasid. “Mida ma tahan teada saada on see, et kui ta on jumalamees, siis kus pagan oli Jumal, kui see kõik toimus,” küsis Levelee. “Miks Jumal teda ei kaitsnud?”

Levee satub aina enam ja enam hoogu, teatades lõpuks, et Jumal võib ta tagumikku musitada. Nad hakkavad Cutleriga kaklema, Levee tõmbab välja noa, kuid lõpuks pussitab õhku. Pisarad voolavad mööda tema nägu ja ta röögib.” Tule nüüd, mida sa kardad? Pööra mulle selg! Tule nüüd. Argpüks!”

Selleks hetkeks on Levee bändikaaslased vait jäänud. Bosemani esituse energiat ja intensiivust võimendab teadmine, et see on tema viimane. Ta teadis seda tol hetkel ning teda ümbritsevad inimesed said vähist teada koos kõigi teistega kui Bosemani pere augustis mehe surmast teavitas. Võime vaid ette kujutada millist jõudu see näitlejat nõudis, et surmava haigusega võideldes niivõrd jõuline etendus edasi anda.

Chadwick Boseman on mänginud näiteks ka filmides “Must panter” ja “Get On Up – James Browni lugu.” Filme saad populaarsel Go3 voogedastusplatvormil vaadata SIIN ja SIIN.