Millisesse kooli läheb sügisel Toomas Tõniste tütar?

34 kommentaari
Millisesse kooli läheb sügisel Toomas Tõniste tütar?

Toomas Tõniste on eesti purjesportlane, ettevõtja ja poliitik. Toomas käis Kadrioru Saksa Gümnaasiumis (endine 42. Keskool), kuid kuhu kooli läheb tema kolmest lapsest vanim, Maria Heleen, ning mida arvab Toomas üldse eliitkoolidest?  

Toomas Tõniste on Eesti purjesportlane, ettevõtja ja poliitik. Toomas käis Kadrioru Saksa Gümnaasiumis (endine 42. Keskool), kuid kuhu kooli läheb tema kolmest lapsest vanim, Maria Heleen, ning mida arvab Toomas üldse eliitkoolidest?

“Maria Heleen läheb temale kodulähedasse kooli – Viimsi kooli, sest tore oleks, kui laps saaks jala või rattaga kenasti kodust kooli ja tagasi,” räägib Toomas. Tema arvates tulebki kooli valimisel lähtuda eelkõige kooli kaugusest kodust. Seepärast ei kandideerinud Maria Heleen kuhugi kooli, vanemad panid lihtsalt ta nime Viimsi kooli kirja. “Maria Heleen sai ettevalmistuse kooliks lasteaias, kodus ja ka Viimsi kooli eelkoolis. Usun et sellest täiesti piisab, sest lasteaias õpib laps arvestama teistega, omandab distsipliini, mis erineb kodusest ning harjub regulaarse õppetöö ja sportimisega.”

Toomas Tõniste arvab, et lapse eliitkooli pannes saab lapsevanem teatud garanteeritud kvaliteedi, sest tavakoolidega tuleb ennast enne natuke kurssi viia. Lapsevanemad soovivad oma lastele ikka kõige paremat kooli. Toomas lisab, et kui koolihoone puhas, remonditud, hea õppekvaliteediga ja turvaline, siis eelistused on rohkem vanemate peas kinni. Sest kui 6-7 aastane laps tõesti ise täpselt teaks, mida ta elult tahab, oleks loogiline ka kindla kallakuga eliitkooli eelistamine. Lapse eliitkooli panemine ei tohiks olla omaette eesmärk. Toomas ütleb, et: “Algkoolil on tähtis roll lapse loovuse arendamisel ning tulevikuks ettevalmistamisel, mitte aga pideva stressi tootmisel! Kindlasti on igal eliitkoolil palju plusse ja nad õigustavad ennast. Enamasti on nad spetsialiseerunud, mis võimaldab põhikooli ja gümnaasiumi vanustel õpilastel ise teadlik valik teha!”

Siiski nendib Toomas, et esimese klassi tasemekontrollil on oma plusse ja miinuseid, kuid kindlasti ei ole õige 7aastaste hetkemeotsiooni järgi teha kaugeleulatuvaid otsuseid. Alles põhikooli ja gümnaasiumi pääsemiseks olgu lastel võrdsed võimalused – aus tasemekontroll.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid