MyFitnessi kaalunõustaja Viktor Eksi aitas noorel naisel 18 kg alla võtta

9 kommentaari
MyFitnessi kaalunõustaja Viktor Eksi aitas noorel naisel 18 kg alla võtta

Kuidas vabaneda üleliigsetest kilodest tervislikul viisil ning tõsta lihastoonust – Buduaar vestles MyFitness spordiklubi rühmatreeneri ja kaalunõustaja Viktor Eksiga sel teemal lähemalt. Viktori abiga võttis 22aastane Maria Turba 18kg kaalust alla ning allpool saab lugeda ka Maria lugu!

Kuidas vabaneda üleliigsetest kilodest tervislikul viisil ning tõsta lihastoonust – Buduaar vestles MyFitness spordiklubi rühmatreeneri ja kaalunõustaja Viktor Eksiga sel teemal lähemalt. Viktori abiga võttis 22aastane Maria Turba 18kg kaalust alla ning allpool saab lugeda ka Maria lugu!

Viktor (40) alustas rühmatreeningute andmisega aastal 2005 ning kaalunõustamisega on ta tegelenud ligi kaks aastat. Aastal 2008, mil loodi MyFitness spordiklubi, liitus sellega ka Viktor. “Kõigepealt võitis minu südame jäägitult Bodypump, kuid paari viimase aasta jooksul olen laiendanud oma erialast ampluaad veel teistegi rühmatreeningutega. Mulle on alati meeldinud töötada rühmaga, juhtida seda kirglikult ja luua selles emotsionaalset õhkkonda. Igaüks on rühmatreeningus erineva füüsilise ettevalmistuse ja vajadustega. Siiski meeldib mulle hoolimata kontsepttunni kindlast formaadist pöörata tähelepanu igaühele eraldi, andes vajadusel lisasoovitusi või suunates inimesi täiendava treenimise poole. Minu poole võib alati julgelt pöörduda, kui soovitakse nõu küsida. Rühmatreeningute treenerina püüan luua inimestele vaba ja sundimatu treeningu õhkkonna, et igaüks saaks kiirete päevatoimetuste juures kas või tunnikeseks ära unustada kõik argimured,” räägib Viktor.

MyFitnessi kaalunõustamise juurde jõudis Viktor aastal 2012. “Sain innustust minu treeningutes käivatelt inimestelt, kes mulle oma kaalumuresid kurtsid. Üpris kurb oli kuulata, mida hädalised oma nahal proovinud olid — tippsportlase treeningkoormused ning igasugused imetabased dieedid — üks abinõu jubedam kui teine. Tahtsin tõesti siiralt neid inimesi aidata. Enne tegeliku teenuse sündi meie klubis katsetasin pilootprojektina oma klientide peal, kuidas võiks treenimise ja toitumise nõu andmine kõige paremal moel välja näha. Aastase prooviperioodi käigus said tasuta abi pea 30 inimest, kes kõik edukalt kaalu langetasid. Mis kõige tähtsam: kõik toimus tervislikult ning kestlikkust silmas pidades. Kasutan läbiproovitud meetodeid edukalt ka praegu kliente nõustades, sest need on taganud kõige paremaid tulemusi.”

Kaalunõustamist pakub Viktor koos oma hea kolleegi Gea Simsoniga, kes on staažikas ja hindamatu teadmistepagasiga tunnustatud treener. “Gea kaasabil tahame lähiajal laieneda Tallinnast välja ka teistesse linnadesse, kus MyFitnessi klubid on. Praegu saame aidata inimesi väljastpoolt Tallinna meili teel.”

Uurime, kellele kaalunõustamise teenus sobib. “Kaalunõustamine sobib kõigile, kes on hädas oma kehakaaluga. Ei ole vahet, kas ollakse väikese või suure ülekaaluga, kas treenitakse klubis või väljaspool seda. Õpetame tegema tervislikke toiduvalikuid ning anname nõu, kuidas treenida nii, et kaal langema hakkaks. Kaalunõustamine tagab inimesele isikliku mentori, kes nõu annab ja pidevalt tema arengul silma peal hoiab. Loomulikult sobib kaalunõustamine ka normaalkaalus inimesele, kes soovib treenimise ja toitumisega realiseerida muid kehalisi eesmärke või saada kinnitust, kas praegune toidulaud on piisavalt tervislik.”

Kaalunõustamine on aidanud MyFitnessi liikmel Maria Turbal oma kehakaalu muuta. Maria on viimase poole aastaga 18kg alla võtnud ning 10kg on tal vaja veel kaotada, et oma kehakaal normi saada! Pikkust on Marial 172cm!

Siin on Maria lugu:

Olen nii mõnigi aasta olnud ülekaalus. Tegelikult tundsin juba enne tütre sündi, et mõned liigsed kilod on juurde tulnud, aga ma ei viitsinud nendega tegeleda. Jäin lapseootele, sünnitasin ja kaal tõusis iga aastaga. 2013 aastal kaalusin ma juba 95kg. Ma tundsin end ebamugavalt nii seltskonnas viibides, pere keskel kui ka tänaval, pidevalt oli selline tunne, et kõik näitavad näpuga minu poole. Kuid ma ei võtnud ka midagi ette, et kehakaal langema hakkaks. Mõtlesin pidevalt oma peas, et homme alustan ja kui homne päev kätte jõudis siis tulid muud vabandused. Mul polnud piisavat motivatsiooni, samas tahe normaalsesse kaalupiiri jõuda oli suur. Ma katsetasin erinevaid dieete, millest kasu tegelikult ei olnud ja proovisin isegi nälgimist, kuid see lõppes suurte söömis- hoogudega. Minu tervis oli väga kehv, piinlesin suurte peavalude käes ja olin väga nõrk. Lohutust otsisin rämpstoidust. Lõpuks kui ma tundsin et ma ei suuda enam oma tütrega isegi väljas pargis käia nagu iga teine ema, sain aru, et nüüd lihtsalt peab midagi ette võtma. Ma alustasin kodus treenimisega, kuid selleks ei olnud mul järjepidevust. Panin kohe suure koormuse peale ja hiljem ei jaksanud ja ei tahtnud enam trenni teha. Siis sain aru, et ma mängin oma tervise ja eluga ning tegelikult kõige enam tahan ma olla terve ema oma pisikesele tütrele. Seega liitusin MyFitnessiga, kus alustasin ilma kelleltki nõu küsimata intensiivsete rühmatreeningutega, kuid tervisele see muidugi hästi ei mõjunud. Pulss oli väga kõrge ja hiljem peale trenni tundsin, et see polnud mulle hea ja enesetunne oli halb. 

Selle aasta alguses jäi mulle silma MyFitnessi kaalunõustamine ning ma leppisin Viktoriga aja kohtumiseks. Tänu temale olen ma hakanud tervislikult ja mitmekesiselt toituma ja tervisesporti armastama. Enesetunne on nüüd suurepärane ja tervisehädasid pole peale oma toitumise muutmist enam tekkinud. Viktor oskas mind suunata õigele teele, kuhu ma ise vaevalt et jõudnud oleks. Ma oskan nüüdseks teha õigeid toiduvalikuid ja kogu minu toidulaud on muutunud  tervislikumaks. Tegelikult algabki ju kõik toitumisest – kui see korras pole siis ei jõua kuskile. Ma olen selle ajaga kui kaalunõustamisse läksin nüüdseks 18kg alla saanud ja alla saada on veel ligikaudu 10kg ning ma tean, et ma suudan oma ideaalkaalu saavutada tänu Viktori abiga. Ta on kogu selle aja minule toeks olnud ja aidanud kui abi vajan ning ta on mulle suureks motivaatoriks.

Vaata pilte Mariast allpool! Esimesel pildil on Maria enne kaalust alla võtmist, teised pildid on praegusest ajast!

Karin Karu