Neera eksperiment: seitsme päevaga lemmikkleidi vormi

Neera eksperiment: seitsme päevaga lemmikkleidi vormi

Jõulukuu on täis maitsvaid toidunaudinguid, millele on raske „ei“ öelda. Kuid mida teha, kui viimasel hetkel selgub, et sinu lemmikkleit, mida kavatsesid pidulikul puhul kanda, pigistab siit-sealt ja kehakaal võiks mõned kilod kergem olla? Kuulutasime novembris buduaar.ee veebilehel välja otsingu, et leida naist, kes oleks motiveeritud osalema Neera eksperimendis. Kuuekümne otsusekindla naise seast osutus valituks Liivika Lapp.

Jõulukuu on täis maitsvaid toidunaudinguid, millele on raske „ei“ öelda. Kuid mida teha, kui viimasel hetkel selgub, et sinu lemmikkleit, mida kavatsesid pidulikul puhul kanda, pigistab siit-sealt ja kehakaal võiks mõned… kuni viis… kilo kergem olla?

Kuulutasime novembris buduaar.ee veebilehel välja otsingu, et leida naist, kes oleks motiveeritud osalema Neera eksperimendis. Kuuekümne otsusekindla naise seast osutus valituks Liivika Lapp. 

Liivika kirjutas meile: „Pean tunnistama, et minu vähesed kleidid on kapinurka tolmu koguma ununenud, päris unistuste kleidid aga paraku siiani kurvalt poodidesse rippuma jäänud. Just sel põhjusel on iga-aastane jõuluhooaja saabumine üks paras peavalu, sest enda peegelpildi nägemine kleidis ei tundu hetkel kõige ahvatlevam vaatepilt. Ent mõte sellest, et võiksin oma unistuste kleiti saabuvatel jõulupidudel kanda, oli piisav motivatsioon, et kirjutada Buduaarile soovist Neera eksperiment läbi teha.“

Liivika lasi endast enne paastu oma lemmikkleidis pildid teha. Sama kleiti kandis ta ka peale paastu. Lisasime pildid artikli lõppu.

Mis oli eksperimendi sisu?
Andsime Liivikale üle Neera siirupiga kanistri ja juhendid, kuidas seitsmepäevase paastu ajal toimida. Neera on erinevate puusiirupite segu, mis sisaldab naturaalset C-sordi Kanada vahtrasiirupit koos mõningate Kagu-Aasia palmisiirupi sortidega. Siirupisegu on välja töötatud selleks, et anda paastumise ajal inimese organismile vajalikus koguses mineraalaineid. Vahtrasiirup sisaldab rikkalikult mangaani ja tsinki – kahte mineraalainet, mis on meie organismi normaalseks elutegevuseks väga vajalikud. Palmisiirup sisaldab aga suures koguses kaaliumi ja kaltsiumi, mis on vajalikud meie keharakkudele õigesti funktsioneerimiseks ja seega olulise tähtsusega organismi toksiinidest puhastamise ajal.

Milles puhastusprogramm seisneb?

Neera siirupit tarbitakse koos vee ja sidrunimahlaga, mis lõhustab organismis leiduvaid rasvu, ning soovitatav on lisada ka cayenne’i pipart, mis on samuti tuntud kui kehakaalu vähenemist soodustav looduslik produkt. Neera dieet aitab nii kõhnuda kui ka vältida liigsete kilode taaskogumist, sest pärast puhastavat dieeti väheneb oluliselt soov süüa raskesti seeditavat ja ebatervislikku toitu.

Liivika paastumuljed ja tulemused 
Pean tunnistama, et kahtlesin üsna kaua, kas Neera eksperimendis osaleda või mitte. Paastumise teemal on teadagi üsna vastakaid arvamusi. On inimesi, kes paastumist armastavad ning kelle elu osaks on saanud paar korda aastas oma kehas ja mõtetes üks puhastuskuur teha. Kusjuures ilma igasuguse enesepiinamiseta. Teisalt leidub ka neid, kes on kõiksugu „äärmuste“ vastased ning arvamusel, et parem mitte keha šokeerida. Pealegi peetakse mõistlikuks jonnakate ülekilodega võidelda tasapisi, mitte loota ühenädalasele vigade parandusele, mis kaaluprobleemi igaveseks kaotab.

Kui selgus, et mind on valitud eksperimendis osalema, teadvustasin endale kohe, et üle oma varju hüppama ma ei lähe ning kaalunumbri vähendamisest ei tohiks saada kinnisidee. Pealegi on igasugune kaalu alandamine väga individuaalne ning ma ei osanud aimatagi, kas ja kuidas eksperiment minu peal toimida võiks. Teiseks, numbrid on lihtsalt numbrid ning pigem mõjus motiveerivana paremini seljas istuv kleit või pimedal sügisajal oma keha ja vaimu ergutamine.

Valmistusin nädalaseks paastuks vaimselt juba kolm päeva ette ning mõtlesin, et kui juba vaeva näha, siis kõigega. Lugesin hoolikalt läbi kõiksugu Neera programmi puudutavad materjalid ning avardasin oma silmaringi paastumise koha pealt ka üldisemalt. Erineva informatsiooniga tutvumine ja teadvustamine, mis mingil ajahetkel minuga kehaga toimub, oli suureks abiks ka paastu vältel. Teadmised, miks mu pea mõnel päeval valutada võib või miks näljatunne aja möödudes kaob, aitasid raskematel hetkedel iseennast maha rahustada ning teadmistest sain seeläbi vaid jõudu ja innustust.

Soovitan kõikidel, kel mõttes paastuda, hoolikalt läbi mõelda, mis perioodile nad puhastumise ajastada tahavad. Õige ajastus on ääretult oluline, et keha mitte liigselt kurnata. Tegin paastuga algust reedesel päeval, sest kartsin, et teisest ja kolmandast päevast kujunevad kõige raskemad ning saaksin sellisel juhul vajadusel kas või kaks päeva järjest rahulikult voodis lebada. Õnneks möödusid need kaks keerulist päeva kardetust kergemini, küll aga ei soovitaks ma kellelegi neil päevadel aktiivset mõttetööd või suurt füüsilist koormust. Kerge jõuetus tekkis tõepoolest ka minul. Just neil kahel päeval sai äärmiselt oluliseks juua korrapäraselt Neera jooki, mis näljatunde hämmastaval kombel maha surus. Samuti katsetasin siirupi kogustega. Seega soovitus – kui nälg ikka väga näpistab või tegemist suure magusasõbraga, võib valmistada magusama joogi. Samuti ei tohiks alahinnata cayenne’i pipra tähtsust. See komponent ei ole Neera joogis ilmaasjata ning aitab samuti näljatunnet kontrolli alla saada.

Neljanda päeva hommikuks oli tunne juba sootuks teine ning mõte söömisest tundus täiesti asjatu. Nii kerget olemist polnud ma kaua kogenud, ja ma ei mõtle seda sugugi mitte kaalunumbri põhiselt. Siiski, üht lubadust endale ma murdsin – eksperimendi algul lubasin end nädala jooksul mitte kaaluda. Kuid ma ei suutnud uudishimule vastu panna, sest harjumatu kergustunne andis märku, et midagi on kadumas. Ja tõsi, esimese kolme päevaga oli kadunud ligikaudu kolm kilo. Rõõmustasin, et ma polegi mingi erand ning vabandus, et „minu peal ei toimi midagi“, on täielik vale.
Olgugi, et kõht enam näljast ei korisenud, jälgisin hoolikalt oma Neera joogi tarbimist. Mida aeg edasi, seda lahjemat jooki eelistasin. Vahelduse mõttes varieerisin sidrunimahla ning siirupi kogustega. Hommikuti jõin Neera jooki soojendatuna. Sellisel kujul ei tulnud joogi magusus nii teravalt esile ning maitse tundus justkui vürtsikam.

Märkamatult saabuski eksperimendi viimane päev. Vastupidiselt kardetule ei olnud ma näljast vaevatud, kuri ja väsinud, vaid vastupidi – energiatase oli üllatavalt kõrge ning sära silmis tagasi. Paastumise viimasel neljal päeval ei takistanud miski mul elamast oma igapäevast elu. Rõõmuga tõdesin, et ei ole oma „äärmusliku“ ettevõtmisega mitte millestki ilma jäänud. Saan täiesti aru, miks inimesed paastumist paaril korral aastas ette võtavad. Puhastumine nii kehas kui vaimus on tõepoolest tajutav!

Küll aga ootas mind ees paastust väljatulek, mida peetakse ehk keerulisemakski kui paastumist ise. Tõsi, väga hoolikalt pidin minagi jälgima, millal ja mida endale suhu panna. Tõtt-öelda pidi toiduga justkui nullist peale tutvust tegema – ettevaatlikult ja tasapisi. Et mitte endale liiga teha, jälgisin väga täpselt juhiseid, alustades puuviljamahladega, minnes edasi kerge juurviljasupiga ning alles neljandal-viiendal päeval „normaalse“ toitumise juurde tagasi pöördudes. Kui paastu teisel päeval kujutasin end ette millegi eriti maitsvaga patustamas, siis paastust väljununa ei tunnegi meeletut isu millegi „keelatu“ järele. Korralik režiim on kahtlemata jätkamist väärt ning ei tasu seda ilma otsese vajaduseta ka rikkuda. Nii suur töö on ju ära tehtud!

Kõige enam pakuvad kindlasti huvi kõiksugu numbrid. Jah, need tõepoolest vähenesid kõikjalt: kehakaal –5,4 kg, vööümbermõõt –6 cm, puusaümbermõõt –8 cm.

Neera siirupikanistrid on müügil e-poes www.neera.ee ja ilusalongides üle Eesti. Millistes, selle info leiad ka samalt kodulehelt.

 

Loe värskest Buduaar Shopping ajakirjast lisa kuidas Liivikale sobiv pidulik make-up ja soeng valmis ning kuidas ta endale tubli kirja- ja paastutöö eest käis Bastionist valimas uut lemmikkleiti.

Ilusat pidudeaega ja rahulikke jõule soovides,

Liivika Lapp ja Buduaar