Ott Kiivikas: loen, et õppida, mitte meelt lahutada

Ott Kiivikas: loen, et õppida, mitte meelt lahutada

Viljandis sündinud tippkulturist ja saatejuht Ott Kiivikas on 11-kordne Eesti Meister kulturismis. Peale sportimise meeldib Otile ka väga lugeda, kuigi selleks kipub pere, töö ja trenni kõrvalt aega väheks jääma. Ott rääkis Buduaarile, et eelkõige eelistab ta erialaga seotud kirjandust seepärast, et see on hariv. 
 

Viljandis sündinud tippkulturist ja saatejuht Ott Kiivikas on 11-kordne Eesti meister kulturismis. Peale sportimise meeldib Otile ka väga lugeda, kuigi selleks kipub pere, töö ja trenni kõrvalt aega väheks jääma. Ott rääkis Buduaarile, et eelkõige eelistab ta erialaga seotud kirjandust seepärast, et see on hariv. 

Mul on öökapil hulk raamatuid, enamus on ikka seotud erialase tegevusega. Nii treeningutest, toitumisest kui inimese anatoomiast–füsioloogiast. Hetkel on käsil “Imeliste arstide soovitused”, “Ei mingit dieeti” ja “Toitumine ja tervis. Innovaatilisi soovitusi”. Lisakas veel “Inimese anatoomiline atlas”,” jutustab jõumees.

Päris lemmikraamatut Ott välja tuua ei oska, aga meelelahutuslikule kirjandusele eelistab ta pigem harivat. “Mul puudub lemmikraamat, sest on palju erialast kirjandust, mida lihtsalt peab lugema kümneid kordi, et arusaamad kinnistuksid. Meelelahutust loen harva, sest kui on valida, kas lugeda tund aega midagi, millest õpid, või midagi, mis lihtsalt on ajaviiteks, siis eelistan esimest varianti.” Ka nooremas eas olid Otil samad eelistused. “Mäletan, et teismeeas meeldis lugeda erinevaid entsüklopeediaid ja teatmeteoseid. Mul on väga hea faktiline mälu ja hästi jäid meelde aastarvud ja numbrid. Mingi aeg võisin vabalt öelda, kes ja mis distantsil mingeid olümpiamedaleid ja mis tulemusega võitsid või palju kuskil riigis rahvaarv on,” ütleb Ott.

Ajakirju loeb Ott vaid siis, kui kuskil oodates midagi kätte juhtub, eraldi koju ta midagi ei telli. “Töö juures on palju erialast kirjandust: “Muscle&Fitness”, “Flex” ja muud.” Vahel harva on Ott piilunud ka naisteajakirju. “Ega meil ei käi koju erinevaid naisteajakirju, küll ma olen neid sirvinud, kui Natalia on midagi koju toonud. Mis seal ikka nii põnevat on. Ikka, kus ja mis sooduspakkumine on, kuidas saledaks saada jne. Neid nippe ma sealt küll enda jaoks kõrva taha ei pane.”

Tene Sommer