PABERKOTID ON planeedile palju kahjulikumad kui kilekotid!?

PABERKOTID ON planeedile palju kahjulikumad kui kilekotid!?
Shutterstock

Kilekotte peetakse meie planeedile kõige ohtlikumaks, ent Raol Thulin väidab otse vastupidist. Nimelt usub mees, et paberkotid ja riidest kotid on meie planeedile kordades ohtlikumad. Raol on Sten Gustaf Thulini poeg – just Sten Gustaf on see mees, kes kunagi üldse kilekotid leiutas.

Kilekoti valmistamiseks kulub äärmiselt vähe energiat, paberkoti ja riidest koti valmistamiseks kulub aga tunduvalt rohkem energiat – nende valmistamiseks tuleb maha raiuda palju puid ehk siis sõna otseses mõttes hävitada loodust.

Kilekott ei leiutatud aga sel eesmärgil, et inimesed neid iga päev ära viskaks, paraku aga just nii läks. Siit saigi alguse probleem. Kui inimesed kasutaksid kilekotte korduvalt ja ei ostaks neid pidevalt juurde, siis ei oleks me hetkel olukorras, kus maailm on kilekottidest täis ummistatud.

Sten Gustaf leiutas kilekotid hoopis sel eesmärgil, et päästa meie planeet. Nähes, kui palju puid tuleb maha raiuda, et riidest kotte valmistada, tundis ta vajadust leida alternatiiv ja nii sündis kilekott.

Esialgu kasutasid inimesed kilekotte korduvalt, kuid siis muutusid nad laisaks ja hakkasid kilekotte ära viskama, sest neid sai pidevalt tasuta juurde. Nüüd on hakatud kilekottide eest raha küsima lootuses, et inimesed ei osta neid enam juurde.

Paberkottide ja riidest kottide valmistamine nõuab palju energiat ja ei ole sugugi planeedile ohutu, tõdeb Raol.