Maagiline jõuluaeg Pariisis. Galerii!

28 kommentaari
Maagiline jõuluaeg Pariisis. Galerii!

Jõuluaeg on maagiline ning igas linnas täiesti omanäoline. Täna toon teieni jõuluehteis tänavad, butiikide vaate-aknad ja värsked elamused moepea-linnast Pariisist! Pariis, nagu iga teinegi linn praegu, on vägevates jõulukaunistustes. Kõiksuguseid tulesid, kuuski, ehteid jne on tõesti vapustavalt palju, üle kogu Pariisi.   

Jõuluaeg on maagiline ning igas linnas täiesti omanäoline. Täna toon teieni jõuluehteis tänavad, butiikide vaate-aknad ja värsked elamused moepea-linnast Pariisist!

Pariis, nagu iga teinegi linn praegu, on vägevates jõulukaunistustes. Kõiksuguseid tulesid, kuuski, ehteid jne on tõesti vapustavalt palju, üle kogu Pariisi. 

Iga-aastased jõulukaunistused Pariisi peatänaval Champs-Élysées’l on ekstravagantsed ja inimesed tulevad tihti just selleks Pariisi, et vaadata just selle aasta kaunistusi. Sel aastal on väga modernsed kaunistused – ringikujulised tuled iga puu peal, mis vahetavad värvi, ühel päeval sinised ja teisel päeval punased. 

Kõndides mööda Avenue des Champs-Élysées’d öösel või päeval, on see täis inimesi ja autosid. See on linn, mis mitte kunagi ei maga! Öösel kas või 4-5 ajal peatänaval ringi liikudes võid ikka näha kuues reas edasi-tagasi vuramas autosid ja tänavatel jalutavaid inimesi.

Esimene asi, mis ma märkasin hommikul kohvi jooma minnes, oli Louis Vuittoni pood. See on suurim, mis ma olen näinud. Kolmekordne kaubamaja, kus müüakse kõike, mida Louis Vouitton toodab – meeste, naiste kotte, jalanõusid, prille, riideid jne. Uksest sisse minnes on kaks uksehoidjat, kes  avavad ja sulgevad uksi ning tervitavad sind. Sisse sinna ei mahtunud, see oli nagu turuplats. Järekorrad igas kassas ja kõik ootasid, kas midagi proovda või vaadata. Siinkohal võiks ära mainida, et kõige odavamad asjad, mida sealt leiab, on prillid, võtmehoidjad ja väiksed vidinad, mille hinnad algavad 300-400 eurost, käekottide keskmised hinnad on 1200-2400 eurot. Jalanõud 600-1200 eurot.

Kõige paremat window shoppingut öösel või päeval on hea teha Montaigne või Crème de la crème Faubourg Saint-Honoré tänaval. See on vanalinnas pikk tänav täis butiike ja lõpeb Place Vendôme’ga, mille ääres asub kuulus hotell Ritz, mis oli ka viimane peatumispaik printsess Dianale. Faubourg Saint-Honoré tänaval on ka kuulus Christian Louboutini kingapood, mille ukse taga lookles 30 m järjekord, inimesed ootasid kannatlikult, et pääseda poodi.

Pariisi vanim ja kuulsam kaubamaja Galeries Lafayette on ka loomulikult jõulurüüs, see asub Boulevard Haussmannil. Maja ise on seest omaette vaatamisväärsus, seest suure ilusa kuldse kupliga. Siit võib leida kõike, muidugi märksõnadeks on disainer- ja kvaliteettooted meestele, naistele, koju.

Pariisis on veel palju luksulike butiikidega tänavaid ja linnaosi. Kindlasti on üks luksuslikemaid Avenue Montaigne, mis ristub  Champs-Élysées’ga.

Loomulikult on Pariis täis lugematul arvul kohvikuid, restorane ja söögikohti, kust võid hommikusöögist õhtusöögini ringi liikuda ja aega nautida. Neid on igale maitsele ja hinnaklassile. Alates kõikide disainerite nagu Armani, Ralphi, Cavalli kohtadest, kella viie tee joomisest hotellides Ritz, Hotel Plaza Athenee, Four Season jne, lihtsalt trendikohtadest nagu Market, Avenu, Budhha Bar, Hotel Costes Bar and Lounge, kuni ööklubide, millest hetkel kuumimad võiksid olla VIP Room ja L’Arc Paris.  

Jalutades mööda detsembrikuist romantilist ja jõuluehteis Pariisi võid kindel olla, et jõulumeeleolu jõuab ka sinuni!

 

Annika Urm

vaata ka pildigaleriid allpool!