Rolfi uus album „Ööjanune“ tekitab öös peomeeleolu

Rolf on saanud valmis uue albumiga „Ööjanune“, mis jõuab muusikapoodidesse juba sel nädalal. Buduaar uuris uue plaadi sünni ja tagamaade kohta lähemalt.

Rolf on saanud valmis uue albumiga “Ööjanune”, mis jõuab muusikapoodidesse juba sel nädalal. Buduaar uuris uue plaadi sünni ja tagamaade kohta lähemalt.

Rolfi uus plaat kannab salapärast nime “Ööjanune”. “See võib tähendada kõike, mis seondub ööga. Kas või seda, et olen ööinimene ja suurem osa minu lavalisi ülesastumisi leiavad aset just sel ajal. Mul on seoses plaadi nimega kindel tähendus, mille jätan enda teada. Kauamängivalt võib leida samanimelise laulu, mis erineb ülejäänud lugudest päris tublisti – muusikapala tegelik tähendus ja story peitub pisut sügavamal sõnades, aga eks igaüks võib leida endale just selle omase visiooni,” iseloomustab artist albumi salapärast nime.

Rolf tunnistab, et polnud sugugi kindel, et jõuab plaadiga valmis veel selle aasta sees. “Mõnes mõttes oli kogu valmimisprotsess ka väikeseks väljakutseks. Vahel on päris värskendav end proovile panna ja eesmärkidega silmitsi seista ning seejuures nii mitmeidki närvirakke hüljates iseennast ületada,” on ta saavutuse üle õnnelik.

Laulja ütleb, et on saanud sel aastal palju reisida ja maailma näha – kindlasti on see kaasa aidanud ka uue loomingu sünnile. Või nagu ta ise ütleb – tšakrapoorid on värskendatud! “Üldiselt saan inspiratsiooni kõigest ümbritsevast. On need inimesed või erinevad situatsioonid elust enesest…”
Stiililt on Rolf truuks jäänud talle omasele popile: “Suuri muutusi pole stiilis teinud. On mõned laulud, mis kindlasti erinevad ülejäänud “plaadikompotist”. Need lood on näiteks “Ööjanune”,  “Tuulepealne maa” ja “My Immortal”. Kauamängivalt ei puudu loomulikult raadiotes juba kõlanud “Purunenud killud” ja Eesti Laulu finaalis figureerinud “Fre:dom”. ” Laulja on plaadil teinud koostööd WAF koori, Violina ja Darjaga. “Suur tänu neile!”

“Ööjanuse” plaadil olev muusika ja sõnad on enamjaolt Rolfi enda loodud, kuid mitte ainult. “Kuulda võib veel nii mõnegi teise helilooja loomingut. Sõnade kirjutamisel hätta jäädes pöördusin tuntud kirjameistrite Maian-Anna Kärmase, Heiti Kenderi ja Liis Lassi poole. Esimese ja viimasega on meil koostöö kestnud juba päris mitu head lugu.”

“Leian, et uus kauamängiv sobib kõigile, kes fännavad autosõitu, muidugi võib vabalt selle plaadimängijasse pista ka puhtalt peomeeleolu tekitamiseks,” soovitab Rolf.

 

Mari-Liis Helvik, buduaar.ee