Eestisse tuleb esinema Venemaa ja Euroopa nõutuim bänd SEREBRO

Eestisse tuleb esinema Venemaa ja Euroopa nõutuim bänd SEREBRO

27. jaanuaril esineb klubis Parlament üks Venemaa ja Euroopa nõutuimatest bändidest SEREBRO, esitades oma uut hitti „Mama Ljuba“ (“Мама Люба”). Piletid müügil Piletilevis.

27. jaanuaril esineb klubis Parlament üks Venemaa ja Euroopa nõutuimatest bändidest SEREBRO, esitledes oma uut hitti „Mama Ljuba“ (“Мама Люба”).
 
SEREBRO on magnetilise energiaga tütarlaste trio. Juba 2007. aastast viljeleb rühmitus kahte eri suunda – lääne jaoks on neis uue peenetundelise ja kordumatu stiili hõngu, ent vene soundi jaoks üksikasjalikult läbitöötatud stiil. Nimelt just  kompromissitu ideaali loomine paistab olevat üks rühmituse edu saladustest. Teine saladus seisneb draivi ja südantliigutava lüürika koosluses, mis moodustab ainukordse repertuaari.
 
Tütarlaste peamiseks trumbiks on nende vaieldamatu lauluoskus ja neid ümbritsevate pealiskaudsete müütide puudumine. Nende isiksuste terviklikkus ja enesekindlus peegelduvad rühmituse logol, milleks on kolme salapärase, isepäise ja graatsilise kassi siluetid. Publiku ja massiteabevahendite tähelepanu keskpunktis olemine annab nende lauludele kuju. Suursuguste eeskujude ja erakordse artistlikkusega on rühmitus saanud oodatud külaliseks paljudel nüüdisaegsetel kontsertidel ja võitnud auhindu.
 
Nende otsekohesus ilmutas end kõige võimsamal kujul – oma põhikontserdil esinesid nad ilma ainsagi võltsi naeratuseta. Grandioosset vastuvõttu võib leida ainult täieliku otsekohesuse abil. Vastuvõtt oli suurejooneline, ent laulud, mida publik kuulis Lena Temnikova, Nastja Karpova ja Olga Serjabkina elava hääle läbi, osutusid absoluutseteks hittideks.
Rühmitus üllatas maailma avapauguga 2007. aasta Eurovisioonil, kus sai avalikkusele teatavaks alles lauluvõistluse eelõhtul. 12. mail 2007 toimus Helsingis SEREBRO esimene show. Projekti algust planeeriti 2008. aastaks Aasias, ent 2007. aastal otsustas Maksim Fadejev esitada rühmituse ühe laulu Venemaa Eurovisiooni lauluvõistlusele. 10. märtsil valis ekspertrühm ühehäälselt võidulauluks SEREBRO laulu “Song no 1”. Juba 14. märtsil lasti laul eetrisse raadiojaamas “Europa plus”. Laulust tehti ka videoklipp, mille lavastas Maksim Fadejev ise.
Lootused täitusid. SEREBRO tõi Eurovisioonil Venemaale kolmanda koha ning võitis Euroopa publiku armastuse. Seeläbi tõestas ta töökust ja pühendumust oma talendi kõrgprofessionaalsel avaldamisel.
 
Rühmitus on võitnud mitmeid auhindu. Oma põhilise ja parima debüüdi eest sai ta Kuldse Grammofoni ja Kommersant-reiting 2007 auhinna. Auhindade ja äramärkimiste hulgas on rühmitus välja teeninud “Parima debüüdi” nominatsiooni, mille tütarlapsed võtsid vastu tseremoonial RMA 2007, ent juba 2008. aastal valisid telekanali MTV Rossija vaatajad SEREBRO aasta parimaks rühmituseks.
 2010. aastal tunnistati SEREBRO superhitt “Ne vremja” (“Не время”) Euroopa MTV auhinna “Europe Music Awards” vääriliseks kategoorias “Venemaa parim ansambel”.
 
Ent kõige märkimisväärsem sündmus 2011. aastal on olnud laulu “Mama Lover” ja venekeelse versiooni “Mama Ljuba” (“Мама Люба”) klipi väljaandmine. Klipp sattus kohe hitt-paraadile ja muutus tõeliseks pommiks internetis! Vaid päev pärast klipi ülespanekut oli klippi lisatud lemmikute hulka nii palju, et see jõudis Youtube’is esikohale. Vaid mõned päevad hiljem oli klippi vaadatud juba miljon korda! Selline edu avaldas muljet Britney Spearsi mänedžerile ja SEREBRO kutsuti ametlikult osalema maailmatähtede kontserdile Moskvas.
Kuu aega pärast esimese klipi “Mama Ljuba” (“Мама Люба”) väljaandmist oli seda vaadanud üle 5 000 000 inimese! Sellega veel vaatajate arv ei piirdu!

SEREBRO kontsert toimub 27. jaanuaril Tallinnas klubis Parlament. Piletid müügil Piletilevis.