Seriaali ”Ühikarotid” Liina Vahter aka Viktoria ei olnud enne sarja ühikaelu elanud

Seriaali ”Ühikarotid” Liina Vahter aka Viktoria ei olnud enne sarja ühikaelu elanud

Kanal 2 tõi meieni uue teleseriaali „Ühikarotid,“ paljud leiavad sellel olevat sarnasusi Oskar Lutsu „Kevade“ teosega. „Ühikarotid“ on produtseeritud Tuuli Roosmaa poolt, ta tõi ekraanile neli noormeest, kes on tulnud Tallinnasse õppima ning alustama iseseisvat elu. Teatavasti on ühikatoad aga väikesed ning ka sarjas peavad neli väga erinevat noormeest omavahel tuba jagama. Muidugi ei puudu seriaalist ka tüdrukud, Buduaaril õnnestuski ühega neist vestelda, saagem tuttavaks – Liina Vahter alias Viktoria.

Kanal 2 tõi meieni uue teleseriaali „Ühikarotid“. Paljud leiavad sellel olevat sarnasusi Oskar Lutsu „Kevade“ teosega. „Ühikarotid“ on produtseeritud Tuuli Roosmaa poolt, ta tõi ekraanile neli noormeest, kes on tulnud Tallinnasse õppima ning alustama iseseisvat elu. Teatavasti on ühikatoad aga väikesed ning ka sarjas peavad neli väga erinevat noormeest omavahel tuba jagama. Muidugi ei puudu seriaalist ka tüdrukud. Buduaaril õnnestuski ühega neist vestelda, saagem tuttavaks – Liina Vahter alias Viktoria.

Liina on sarjas praktiliselt ainuke, kes ei ole kätt proovinud näitlemises, sellega hakkas ta tegelema alles seriaalis „Ühikarotid.“ „Näitlemist pole ma kunagi õppinud, väikesena küll osalesin mingis näiteringis mõni nädal, aga tol korral polnud see mitte midagi minu jaoks,“ lausub ta. Kuidas aga sai ta siis Viktoria rolli? “”Ühikarottidesse” kutsus mind Tuuli Roosma, esialgu käisin castingul, siis kutsuti kaameraproovi ja nii ma selle osa saingi,“ meenutab neiu.

Seriaalis võime näha noorte elu ühikas, seal toimivat korda ning ruume, kus tuleb elada. Liina tunnistab, et ise ta säärase eluga ei ole kokku puutunud ning seega naudib võtteid, kuna see annab võimaluse ühikaelust osa saada.

Teha mitu tundi järjest võtteid ning veeta aega samade inimestega, võib teatavasti tekitada omavahelisi pingeid. Liina sõnul aga nende võttegrupil seda ette ei ole tulnud, kuna kõik on fantastilised inimesed ning klapivad omavahel. „Kõik saame võrdselt väga hästi läbi ja tõepoolest on keemia kõigiga – nii tehnilise kui ka loomingulise poolega,“ teab ta rääkida.

Seriaali tegelaskujudest paistavad kindlasti kõik omamoodi silma, sest neil kõigil on oma kindel imidž. Tüdrukute seast jättis kõige karmima mulje just Liina tegelaskuju Viktoria, kui palju aga sarnaneb ta neiu endaga? „Sarnanen Vikaga päris palju, suurim sarnasus on vast eneseteadlikkus – ma tean, miks ma mida teen. Meie langetatud otsused põhinevad tugeval eneseteadlikkusel. Lihtsaim näide sellest on meie valitud erialad. Vika ju õpib kokaks, mina juuksuriks. Mõlemad erialad on nii öelda kutseerialad, vaja jalad alla saada, siis vaatab edasi,“ räägib Liina.

Paludes neiul oma tegelaskuju lähemalt kirjeldada saame teada, et Viktoria on pärit nn ida-blokist, kõvasti elu näinud ja seda kogenud omal nahal, ka pahupooli. „See kõik on teda kindlasti muutnud niivõrd elutargaks ja tugevaks isiksuseks. Mina ise olen tegelikult kasvanud väga õnnelikus ja eluterves keskkonnas, seetõttu on Vika osa minu jaoks suhteliselt keeruline. Samas läbi selle rolli olen õppinud Vikalt päris palju ning roll on n-ö õpetanud mulle elu. Nimelt igasse situatsiooni ning stseeni on vaja ju hingega sisse elada ning emotsiooni tunnetada,“ leiab Liina.

Neiu pere ning lähedased on tema üle õnnelikud ning suhtuvad hästi otsusesse osaleda „Ühikarotid“ seriaalis. „Eks kõige suurem kartus on vast meediakära. Ei oska ju ennustada, kui suureks sari paisub. Paratamatult väikesest kohast pärit tuntuks saav telenägu ja sellega kaasnev tähelepanu meedias puudutab ka sõpru, tuttavaid ja eriti perekonda, kuid pärast esimest osa valitseb kõigis positiivne emotsioon,“ on Liina rahul ning ärevil ühekorraga.

Hoolimata enda väga heast esitlusest seriaalis Viktoria rollis, ei oska Liina öelda, kes temast tulevikus saab. Hetkel tuleb veel viimased kuud käia Tallinna Tööstusharidukeskuses, kus ta õpib juuksuriks, ka salongis on ta praktiseerinud, seda üle pooleteise aasta. „Oi, tuleviku kohta ei oska veel midagi öelda. Olen liialt noor, et teha kindlaid otsuseid. Eks paistab, mis elul mulle pakkuda on. Nagu näha, kõike võib juhtuda – üle öö!“ räägib Liina Buduaarile.

Buduaar.ee