Superautode looja Pagani külastas Tallinna!

Superautode looja Pagani külastas Tallinna!

  1992. a. asutas Argentiina päritolu Horacio Pagani ettevõtte, mis toodab tänaseks nii eksklusiivseid hüperautosid, et neid ei saa enestele lubada ka maailma kõige rikkamad.  Horacio külastas Tallinna seoses rahvusvahelise Eesti sõprade kohtumisega.  

1992. a. asutas Argentiina päritolu Horacio Pagani ettevõtte, mis toodab tänaseks nii eksklusiivseid hüperautosid, et neid ei saa enesele lubada ka maailma kõige rikkamad. Tallinna külastus oli seoses rahvusvahelise Eesti sõprade kohtumisega.

Pagani firma Modena Design asub, mis muu hulgas tarnib ka Ferrarile süsinikkiust detaile, asub Põhja-Itaalias. Mees pole autonduses mingi võhik, sest ta on loonud näiteks ka maailma esimese süsinikkiust kerega tänavaauto Lamorghini Countach Evoluzione. Keegi aga ei uskunud, et Ferraridele ja Lamborghinidele on vastast, kuid nagu näha, siis on ja see mees on nende superautode looja, mille hinnad algavad umbes 1 miljonist eurost. Pagani Zondast on tõepoolest olemas ka kallemaidki autosid, ent neid ehitatakse suuremates ettevõtetes nagu näiteks Aston Martin, kus härra Aston Martinit polegi kunagi olnud. Härra Paganiga võib võrrelda vast ainult rootslast Christian von Koenigseggi, kellenimelisi hüperautosid Eestigi registrisse kirjutatud. 

Horacio Pagani viibis Eestis koos oma autoärimehest hea sõbra Mario Guarnieriga. Guarnieri firma on Hispaanias ka ainus Pagani hüperautode edasimüüja. Horacio ja Mario osalesid Margus Reinsalu eksklusiivsel kutsel  Tallinnas 18.-20.augustini toimunud rahvusvahelisel Eesti sõprade kohtumisel. Pagani andis Buduaarile ka põgusa kommentaari pealinna kohta: “Ma olen väga positiivselt üllatunud ja mulle väga meeldib Tallinn. Eeldasin, et Eesti on veidi rohkem “venelik”, mitte et mul Venemaa vastu midagi oleks. Väga hea mulje on mulle jätnud ametnikud, kes on minu arvates väga lihtsa ellusuhtumisega, mida ma väga hindan.” Ja lisas veel, et see ei ole kindlasti tema viimane külaskäik Tallinna.

 

Buduaar.ee