SUURE VANGA 3 ELU ÕPETUST – järgi neid ja sa ei ela tühja

SUURE VANGA 3 ELU ÕPETUST – järgi neid ja sa ei ela tühja

Vaatamata tõsiasjale, et suur Vanga oli pime, nägi ta rohkem kui nägijad. Tema ennustused on ajendanud paljusid inimesi oma elu põhjalikult muutma ning raamatud, mis koosnevad Vanga õpetustest ja soovitustest, on hinnatud miljonite inimeste seas. Suure Bulgaaria ennustaja Vanga sõnadel on vankumatu jõud.

Vaatamata tõsiasjale, et suur Vanga oli pime, nägi ta rohkem kui nägijad. Tema ennustused on ajendanud paljusid inimesi oma elu põhjalikult muutma ning raamatud, mis koosnevad Vanga õpetustest ja soovitustest, on hinnatud miljonite inimeste seas. Suure Bulgaaria ennustaja Vanga sõnadel on vankumatu jõud.

Raamat “Suure Vanga 365 nõuannet” räägib elust enesest! 

Allpool on välja toodud kolm Vanga nõuannet, mida tõepoolest tasub järgida:

1. Ärge võtke koormat, mida te kanda ei jaksa!

“Ära sea endale ette teostamatuid ülesandeid!” hoiatas Vanga. “Tea, milline neist on sulle jõukohane, aga milline mitte, muidu tuleb sul hiljem iseennast süüdistada…” Iga inimene teab südames, mis on talle jõukohane ja mis mitte. Kuid millegipärast juhtub tihti, et võtame ette midagi, millega hakkama ei saa. Ja asumegi siis üle jõu käiva töö kallale, rügame käsi rüppe laskmata, rassime, näeme vaeva, aga hea tulemus jääbki saavutamata. Piinlik, kui palju jõudu ja aega tühja raisatud… Solvuda aga siis saab ainult iseenda peale. Me ei ole lapsed, kes siiralt usuvad, et kõik elus on neile jõukohane, et igaühest võib tahtmise korral saada kosmonaut või võlur või kehvemal juhul kaugsõidukapten. 

2. Ärge elage elu tühja!

“Elatud aastate arv ei anna veel tunnistust elu pikkusest,” rääkis Vanga. “Inimese elu mõõdetakse selle järgi, mida ta selle jooksul korda saatis.” 

Lahkuvad ju mõned inimesed nii, et polegi oma elus midagi märkimisväärset ära teinud… Kahju! Inimene sündis, kasvas, õppis; tõenäoliselt tegi isegi mingit vastumeelset ja igavat tööd, naeris, nuttis… Kuid lahkus ega jätnud endast maa peale jälgegi, sest ei teinud elu jooksul ühtki mäletamisväärset tegu. Tõeliselt head, tublid teod jätavad ajakangale märgi isegi siis, kui polnudki teab mis suured. Valas inimene lähedase mure pärast siiralt pisaraid, ulatas kellelegi hädas abikäe, andis näljasele süüa või abivajalae verd – kõik need hingest tulevad liigutused põimuvad kuldsete niitidena olemise kedrusesse ja jäävad sinna sajandeiks hea mälestusena sellest inimesest. Elas ta aga ükskõiksena, külmana, mõtles ainult endale ja oma vajadustele – jättis ennast ise ilma tema järel siia ilma tulijate hea sõnaga meenutustest.

Kõik, mis me teeme, jätab kõiksuse palgele jälje. Ja kõige kohutavam, kõige kurvem on elada elu, mis sarnaneb puhta valge lehega. Nagu polekski üldse elanud…

3. Ärge kahetsege midagi!

Vanga pani südamele:

“Ei tohi anda end olnu kahetsemise meelevalda, meid koormavate muutuste üle nuriseda! Muutusteta ei ole elu võimalik. Muutused õpetavad meid, aitavad meil targemaks saada. Ja me peame olema elule tänulikud, et ta ei seisa paigal…”

Juba isegi inimese sünd ise – see on kogu tema järgnevas elus globaalne muutus, kusjuures mitte kerge muutus. Ema kõhus oli nii hea ja õdus, nii turvaline ja kindel. Nüüd aga tuleb õppida elama iseseisvalt… Mis edasi? Edasi läheb veel raskemaks: tuleb õppida pead hoidma, keerama seljalt kõhule ja vastupidi, jalakestel kõndima, rääkima, lugema ja kirjutama… Kohutav! Mitte elu, vaid mingi katsumuste ja raskuste katkematu rodu! Nii see ongi.

Kui meie elus neid raskusi ja katsumusi ei oleks, jääksimegi ainult laliseda ja lutti imeda oskavateks tittedeks… Kuigi, mis seal salata, paljud meist jäävadki moraalses, hingelises plaanis surmani imikuks. Aga milleks areneda, kui elu on niigi hea ja rahulik ja kõht täis? Kuid kui paljudest rõõmudest, võitudest ja avastustest säärased inimesed ilma jäävad! Õudne mõeldagi…

 

Allikas: Suure Vanga 365 nõuannet