Reklaam sulgub sekundi pärast

Toomas Kolk: Kõige raskem on leida teksapükse! Lisatud Galerii

Superstaarisaatest nii kuulsust, armu kui ka hirmu kogunud Toomas Kolk jäi paljudele meelde kui positiivse ellusuhtumise ja mehise tämbriga laulja. Buduaarile jäi Toomas silma veel ühel põhjusel – tahtsime teada saada, mida arvab see karismaatiline mees stiilist ja moest ning milliseid riideid ta kanda eelistab.

Superstaarisaatest nii kuulsust, armu kui ka hirmu kogunud Toomas Kolk jäi paljudele meelde kui positiivse ellusuhtumise ja mehise tämbriga laulja. Buduaarile jäi Toomas silma veel ühel põhjusel – tahtsime teada saada, mida arvab see karismaatiline mees stiilist ja moest ning milliseid riideid ta kanda eelistab.

Vahetusõpilasena Soomes Sibeliuse akadeemias klassikalist laulu õppiv Toomas Kolk, kes oli saate „Eesti otsib superstaari“ üheks favoriidiks, ja seda vaatamata žüriiliikme Mihkel Raua negatiivsetele kommentaaridele, jätkab sama hoogsalt. Pingeline superstaari-saade on läbi ning ka Toomas on tagasi oma igapäevaelu rutiinis. Praegu suhtleb Toomas aktiivselt produtsentide ja stuudiotega, et välja anda singel, kirjutab elu esimest romaani ja töötab ka Sony Entertainmenti telejaamas tekstide pealelugejana. Mis edasi? Kindlasti soovib Toomas edukalt lõpetada oma vahetusõpilase-programmi ning jätta endast jälje Eesti muusikasse. „See aasta võib mind viia pikemaks ajaks nii Soome, kodumaale, Estonia teatrisse, popimaastikule või hoopis viiendasse kohta,“ kinnitab Toomas paljulubavalt.

Kas pärast superstaari-saates osalemist saad nüüd rohkem tähelepanu ning kas pöörad oma välimusele rohkem rõhku?

Väiksemad lapsed sosistavad tibake rohkem küll, kui mööda lähen. Aga kuna ma suurema osa ajast veedan kas Soomes või kuskil ruumides, pole ma märkimisväärset vahet silmanud. Mis seal salata – pärast saadet näen välimuse kallal umbes 5–10% tõesti rohkem vaeva, mis absoluutskaalal on muidugi köömes.

Kas naudid tähelepanu keskpunktis olemist?

Naudin tähelepanu keskpunktis olemist siis, kui olen laval nn frontman. Tavaelus sõltub see aga seltskonnast. 

Kas sul on oma stiil ja kuidas sa seda kirjeldaksid?

Meeldivad kitsad särgid, kuna arvan, et need sobivad mulle, ning neil on ka praktiline pool – nimelt hoiavad need n-ö kätt pulsil, et ma, siga, liialt rasva ei läheks! Eelistan kanda teksaseid ja vältida ülikonda, kuna viimase maine rikuti minu jaoks majandust õppides ära. Liigagi palju majandustudengeid käis igas loengus oma võidunud ülikonnaga, sest „ärimeestel on ju nii kombeks“! Lisaks pean ülikonda klassikalise muusika kontsertidel nagunii kandma, seega on see minu jaoks rohkem töövahend kui stiilivahend. Muus osas on stiil vaba.

Kes on sulle eeskujuks olnud ja kes on praegu?

Lauljatena on eeskujudeks Samuel Ramey, Elvis Presley, Bryn Terfel, Johnny Cash, Bing Crosby ja Frank Sinatra. Hetkeesinejatest on eeskujuks bänd Muse ning Robbie Williams. Stiilieeskujud olid mul ka ennemuiste olemas, kuid siis ma sain 15 ning lõpetasin selle pulli.

Kust ammutad stiilinippe?

Leiutan ise tavaliselt midagi ning siis lunin tuttavatelt tagasisidet, mis on harilikult hävitav.

Palju sa riietele raha kulutad?

Keskeltläbi umbes 100–125 eurot aastas. Mõnikord tuleb ette ka suuremaid väljaminekuid, kui on vaja uut ülikonda või jopet.

Kust sa enamasti oma riideid ostad?

Eestis satun Baltika moetänava kvartalisse kõige sagedamini. Harva, kui „võtan-kätte-ja-lähen-šoppama“-tunne tuleb, siis satun ka H&Mi. 

Kas ostad oma riided pigem emotsiooni põhjal või kaalutletult?

Tavaliselt sunnib emotsioon ostutegevust kaaluma, seega ütleks pigem, et kaalutletult.

Mis on sinu lemmikriideese, millest sa ei loobuks?

Kõige raskem on leida stiilseid ja mõnusa lõikega teksapükse. Mul oli üks paar mõni aasta tagasi – kandsin need täiesti ribadeks ning pole siiani võrdväärset asendust leidnud. Seega ei loobuks ma oma teoreetilistest uutest headest teksadest.

Kas eelistad pigem riietuselt mugavust või stiilsust? 

Täielikult sõltub enesetundest – seltskond ja miljöö ei mängigi nii suurt rolli. Mõnikord tahan teatrisse minna mugavalt, eelistades smart casual’i ülikonnale. Aga võib juhtuda ka, et tahan minna sõprade juurde kitsamas pintsakus, mis selja sirgeks kisub.

On sul kujunenud oma lemmikbrändid?

Eestis ilmselt Monton ja Baltman. Saates, kui riideid iga nädal laenutasime, hakkas eriti meeldima Dieseli toodang, kuid paraku pole ma siiani elus ühtegi selle brändi toodet ise ostnud.

Mis oli sinu viimane moeost või kõige kallim moeost?

Kingad, millega sai pea igas saates ning ka selle artikli loo juurde tehtud piltide, peal tallatud. Ning jope.

Kas kuhugi üritusele minnes pöörad oma välimusele suuremat tähelepanu kui igapäevaselt?

Võib-olla niipalju, et vaatan peeglisse ühe korra rohkem kui tavaliselt.

Kuidas sa ennast vormis hoiad?

Üritan enam-vähem stabiilselt iga kolme-nelja tunni tagant süüa ning nädalas paar korda juhuliikumisi teha. Suvel on lihtsam, käin jooksmas ja jalgpalli mängimas. Talvesporti, nagu suusatamist, ma eriti ei salli ning seega külastan pigem jõusaali.

Palju sa oma keha ja vaimu eest hoolt kannad ja mida sa nende nimel teed?

Hoolitsen nende eest liialt vähe – nii keha kui vaim nõuavad und, kuid seda ma pakun neile vähe. Mind on eluaeg painanud mingisugune kinnisidee, et magamine on ajaraiskamine.

Aga mul on ka sellised korralikud perioodid, kus jälgin toitumist ning teen kõvasti jõusaali-ujumist-pallimänge-jooksu, mis kõrvutuvad siis viis korda pikemate „suvaperioodidega“, kus ma söön-joon-logelen niisama.

Kui olen päev otsa loometegevusega tegelenud, siis armastan vaimu paitada selliste tegevustega, mis lülitavad aju välja – tobedad filmid ja arvutimängud. 

Kas käid ka salongihooldustes, nt massaažis? 

Enne saadet lasin mitu aastat tuttavatel ja emal juukseid lõigata, professionaalseid juuksureid külastasin minimaalselt. Saate mõjul aga leidsin endale nüüd stabiilse juuksuri. Massaažis pole ma kunagi käinud, sest põhjus peitub minu laiskuses. Sõbrad on kiitnud ning keelitanud, et sealt tullakse välja suisa uue inimesena, kuid seni pole ma seda omal nahal tunda saanud.

Millised on sinu ilurituaalid enne kodust lahkumist? Kas vaatad pikalt peeglisse ja muudad mitu korda riietust?

Väga pikalt ma peeglisse ei vaata, kuna tean, kes sealt vastu vaatab. Aga kui nn välja-välja minek on, siis proovin selga kõigepealt särgi A, siis särgi B, harva ka C, ning otsustan alati A kasuks.

Palju sa kulutad kosmeetika peale? 

Kas see on mingisugune peen väljamaa linnarahva võõrsõna? Kui sinna alla lõhnaõli käib, siis julgen alati punast Lacoste’i osta. Seega ehk 50 eurot kahe aasta peale.

Mida arvad sellest, et mehed kannavad ehteid? Mis ehe sind ehib? 

Paaril meestuttaval on tugev sõrmus, mis neil maskuliinselt sõrmes õitseb. Kui rääkida neetidest, siis ma tean umbes viiekümnest inimesest ainult üht, kellele need reaalselt sobivad. Praegu ei ole ma ehetekandja, kuna pole sobivatega lihtsalt kokku juhtunud. Kui otsiksin natuke, siis arvan, et leiaksin endale mõnusa randmerihma. Kunagi kandsin ka üht põnevat meeste prossi pintsaku küljes.

Mis on sinu kalleim aksessuaar?

Piip.

Mida on sulle kallid inimesed kinkinud? Kas eeldad pigem hinnalisi asju või hingelisi? 

Hingelisus ja hinnalisus ei määragi kingituse väärtust minu jaoks. Loeb see, kes kingib ja miks kingib. Kallid inimesed on mulle hiljuti kinkinud ühe suure raamatu, kuhu koguti kokku meie kamba viimaste aastate sekelduste-koosviibimiste fotod ning mälestused. Ning Inglismaalt telliti mulle mu lemmikmängija jalgpallisärk ja -kedrad. Viimane kink ei pruugi niivõrd sensatsiooniline tunduda, kuid kingitegijate näod ja üleandmise viis tegid selle väga meeldejäävaks.

Ning muidugi mu isa jõulukink – ta lindistas vanade VHSide pealt kõik koduvideod viimase 25 aasta jooksul, mis tal olid, ning koondas need kronoloogilises järjekorras välisele kõvakettale. Nüüdsest olen digireliikvia omanik.

Millised naised sulle rohkem meeldivad?

Heatahtlikud, kuid samas vürtsitatud karakteriga ning lõpmatu huumorimeelega. Just musta huumori taluvust pean paljude naiste proovikiviks. Meeldivad need, kes peale Juku-, ossi-, sebimis- ja ihhahhaa-naljade kompavad laiemat ampluaad. Kui naine suudab ekstreemsemates tingimustes (näiteks pidusest peast või stressi all kannatades) säilitada oma karakteri – ka see paelub mind. Igas naises hindan tema nišši – selleks võib olla mõni hull hobi, nagu langevarjuhüpped, või tema julgus astuda välja naiselikest käitumismaneeridest. Mõne naise nišiks võib olla ka ülim naiselikkus, mis on väga lummav. Kindlasti võiks naine olla targem kui mina.

Mida märkad naiste juures esimesena?

Naised on nutikad ja tihti märkan seda, mida nad ise pakuvad. Rusikareeglina siiski silman esimesena nägu, seejärel silmi, juukseid ning järgnevalt selga ja rühti.

Milline riietus muudab naise vastupandamatuks?

Hästiistuv maika.

Milline naine võtab jalust nõrgaks?

See, kes jalga tulistab.

Kas ka meikimata naised võivad kaunid olla?

Meikimata naised on täpselt nii kaunid, kui kauniks nad ennast ise peavad. Kui nad ilma meigita end ebamugavalt tunnevad, kaeblevad ja nihelevad, siis tõmbavad nad endale negatiivset tähelepanu ning tunduvad mulle vastumeelsed. Kui aga neil on chill, siis on nad juba automaatselt ägedad ja ilusad.

Kuidas peaks naine sinu meelest riides käima?

Nii, et ta ise ennast hästi tunneb. Kuid kui rääkida isiklikest kiiksudest ja utoopiatest, siis miskipärast ei ole ma suur kleitide fänn, võib-olla on asi minus, aga enamik naisi ei kanna oma kleite välja. Eriti hull on seis koolide-ülikoolide lõpuaktustel.

Mulle meeldib, kui naine kannab pükse, kuid samas ei meeldi, kui ta kannab patšokkidega pintsakut. Tuuli Rand on siinkohal heaks näiteks naisest, kes seda reeglit murrab ning patšokid oma nišiga lahedaks kannab! Maikadest ma juba rääkisin. Vastandiks tooks kohe suured „lohaka õlalõikega“ T-särgid, mis tüdrukutele pea alati sobivad.

 

Tekst: Gaida Talu

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping kevad 2013

[gallery ids="1990383,1990392,1990401,1990414,1990424"]