TOP 10: MAAILMA kõige õnnelikumad keeled

TOP 10: MAAILMA kõige õnnelikumad keeled

Ei ole saladus, et Prantsusmaad peetakse maailma kõige romantilisemaks riigiks, ent milline riik paistab silma hoopis seetõttu, et selle rahvuskeelest kiirgab välja siirast õnne ja positiivseid emotsioone? Mitmete uuringute tulemusena selgitati välja maailma kõige õnnelikumad riigid!

Ei ole saladus, et Prantsusmaad peetakse maailma kõige romantilisemaks riigiks, ent milline riik paistab silma hoopis seetõttu, et selle rahvuskeelest kiirgab välja siirast õnne ja positiivseid emotsioone? Mitmete uuringute tulemusena selgitati välja maailma kõige õnnelikumad keeled!

Uuringu tarbeks analüüsisid teadlased erinevate riikide keeli ning tarbel olevaid sõnu – igast keelest analüüsiti 100 000 sõna ning jagati need sõnad vastavalt emotsioonidele kas positiivseteks, neutraalseteks või pigem negatiivseteks. Selle põhjaliku ning aegavõtva uuringu tulemusena selgusid ka maailma kõige õnnelikumad keeled.

Analüüsi tegemisel ei mänginud mingit rolli sõnade kõla, vaid konkreetne tähendus ja see, millises riigis kui palju positiivseid sõnu kasutatakse.

Maailma kõige positiivsemaks keeleks peetakse hispaania keelt – just hispaanlased kasutavad igapäevases suhtluses kõige rohkem õnnetunnet ja häid emotsioone väljendavaid sõnu. Nende keel pakatab rõõmsatest väljenditest ning mehed ja naised kasutavad omavahel suheldes tohutult palju positiivseid sõnu. Näiteks kasutavad hispaanlased kõige rohkem sõnu, mis väljendavad armastust ja naeru.

Negatiivsusega torkab aga silma listi tagumises otsas positsioneeruv Hiina.

Allpool on välja toodud maailma kõige õnnelikumate keelte TOP 10:

1. Hispaania keel

2. Portugali keel

3. Inglise keel 

4. Indoneesia keel

5. Prantsuse keel

6. Saksa keel

7. Araabia keel

8. Vene keel

9. Korea keel

10. Hiina keel

Allikas: dailymail