Urmas Väljaots: pariislane on komplitseeritud, eestlane lihtsam

8 kommentaari
Urmas Väljaots: pariislane on komplitseeritud, eestlane lihtsam

Prantsusmaal elav ja töötav moeajakirjanik Urmas Väljaots läks Prantsusmaale eesmärgiga minna kooli – l’Institut Fançais de la Mode’i ehk Prantsuse Moeinstituuti, kus ta õppis moe- ja tekstiilijuhtimist.  Hetkel teeb Urmas tootearendustööd moedisainerite Viktor&Rolfi parfüümidivisjonis ning noorel mehel on ette näidata ka raamat “Minu Pariis”. Urmas rääkis Buduaarile, et pariislastega võrreldes on eestlane lihtsam ja praktilisem ning ka kirkavärvilisest kevadmoest.
 

Prantsusmaal elav ja töötav moeajakirjanik Urmas Väljaots läks Prantsusmaale eesmärgiga minna kooli – l’Institut Fançais de la Mode’i ehk Prantsuse Moeinstituuti, kus ta õppis moe- ja tekstiilijuhtimist.  Hetkel teeb Urmas tootearendustööd moedisainerite Viktor&Rolfi parfüümidivisjonis ning noorel mehel on ette näidata ka raamat “Minu Pariis”. Urmas rääkis Buduaarile, et pariislastega võrreldes on eestlane lihtsam ja praktilisem ning andis ka ülevaate kirkavärvilisest kevadmoest.

Töö tegemise kõrvalt jõuab Urmas ka erinevate hobidega tegeleda. “Üritan oma tegevusi-tegemisi selliselt sättida, et nad mingil määral ka hobiks oleksid, et sealt ka isiklikku rahulolu tõuseks. Eks Kroonika moepolitsei ja ülejäänudki ajakirjanduslik tegevus ole hobid, samamoodi nagu kinos, näitusel, kontserdil käimine või lugemine ja muidugi mõista sport. Midagi ma süsteemselt enam ei kogu, nagu omal ajal näiteks marke või muud träni. Ka Facebook on muutunud osaks igapäevast, et mitte öelda sõltuvuseks, aga proovin tegeleda sellega eelkõige n-ö surnud olukordades, näiteks oodates metrood või kõndides rutiinset rada loen telefonilt samaaegselt sõprade staatuseuuendusi ja sõnumeid,” jutustab ta.

Urmase armastus Pariisi vastu pole kahanenud. “Pariis on imeilus maailmalinn tohutute võimalustega. Klišeena kõlavad kultuuririkkus, inimeste kultiveeritus ja stiilitunne vastavad siiski tõele ja on ka lihtsalt niisama vaadates hästi stimuleerivad-inspireerivad.” Samas on ka moepealinnal pahupooled. “Linn on väike ja rahvast palju. Kõik tormavad kuhugi. Inimeste pidev stress ja pinges olek on füüsiliselt tunda. Pidev tihedaltolek, pole privaatruumi,” lisab Urmas. Sellest tuleneb kindlasti ka eestlase ja pariislase vahe. “Pariislane on komplitseeritud, kõiges. Eestlane on lihtsama ja praktilisema eluviisiga. Mõnes olukorras on üks, teises teine hea.”

Oma kodumaad pole Urmas kindlasti unustanud ning on kursis siin toimuvaga.Endalegi üllatavalt palju olen kursis Eesti asjadega. Alguses mõtlesin, et tore oleks mitte midagi lugeda-jälgida ja siis tulla ning siiralt küsida-avastada, kes on üks või teine inimene, milline on popp koht jne. Kroonikat ja Anne&Stiili saan pidevalt koju ning päeval kuulan netist ka Klassikaraadiot, kust kuuleb uudised. Eestis käin nii, nagu jumal juhatab. Korra suvel ja talvel proovin kindlasti käia,” ütleb ta. 

Moeteadlik noormees hoiab trendidega kursis end erinevate kanalite kaudu – internet, Pariisi tänavapilt, sõbrad ja juurde ka moeajakirju. Kevadmood on Urmase sõnul mitmekesine. “Erineva maitsega tarbija peab sealt midagi endale meelepärast leidma. Eelkõige kirkavärviline – suured puhtad toonid minimalistlikel lõigetel, juurde kaslaste täppe ja boheemlikke lilletrükke ning antiikkreekast inspireeritud sportlikke siluette,” soovitab ta.

Tene Sommer