Beebiuudised

TURVALISELT SIHTPUNKTI ehk kuidas valida lapsele turvatooli?

Turvahälli või turvatooli valimine ei ole just tuumateadus, kuid siiski võivad äsja lapsevanemaks saanud noori vanemaid ajada segadusse erinevad standardid ning turvavarustusel olevad lühendid. Toome siinkohal teieni lihtsa ja kokkuvõtva ülevaate kõige olulisematest asjadest, mida turvavarustust ostma minnes silmas tasub pidada.

Mis on tsefaal- hematoom ehk peaverimuhk?

Murelik ema: Minu beebi peas on tsefaalhematoom. Haiglas öeldi, et see kaob ise ära, aga polikliinikus vaatas seda kirurg ja leidis, et kindlasti tuleb sekkuda. Mida hematoom endast õieti kujutab ning kas tingimata on vaja lõigata? Vastab lastearst Reet Raukas: Tsefaalhematoom ehk peaverimuhk tekib sünnituse käigus, kui veri koguneb koljuluude välispinnale luuümbrise alla. Selle tekke riski suurendavad pikale veninud sünnitus ja sünnitusabivahendite, näiteks vaakumekstraktori või tangide kasutamine. Kuna rebenenud on ühe luu piires esinevad veresooned, piirdub tsefaalhematoom vaid selle, enamasti kiirluuga. Peaverimuhk imendub servast keskpaiga suunas. Aega võib kuluda kahest nädalast kolme kuuni. Peaverimuhk on seisund, mis tavapäraselt ravi ei vaja.

George Clooney´st ei saa ei Jolie ega Kidmani laste ristiisa

Geore Clooney naeris välja kuulujutud, nagu temast saaks Brad Pitti ja Angelina Jolie kaksikute ristiisa. Sama kinnitab ka Clooney pikaajaline esindaja Stan Rosenfield. "Meedia on Clooneyst valesti aru saanud ning tema kommentaare on valesti mõistetud. Clooneyst ei saa Angelina Jolie ja Brad Pitti kaksikute ristiisa. See oli ainult nali!" vahendab Rosenfieldi sõnu WENN.