Deana Noop: ”Kuidas Youtube mu elu muutis…”

Deana Noop: ”Kuidas Youtube mu elu muutis…”

Juutuber Deanabanana ehk Deana Noop on 25-aastane neiu, kelle kanalil on üle 24 000 subscriber’i. Tema Youtube’i kanalilt võid leida make-up tutorial’eid, samuti katkeid isiklikust elust. Üks populaarsemaid videosid ”Olen Anaed ja ei saa homme tööle tulla” on saanud Youtube’is üle 120 000 vaatamise. Buduaar TEEN uuris Deanalt, milline peab olema sisu, mis inimestele meeldib ning muuhulgas jagab noor naine nippe, kuidas saada edukaks juutuuberiks.

 

1.     Milline näeb välja su tavaline päev?

Kuna mul on väga palju erinevaid tööülesandeid, on ka mu päevarutiin päevast päeva täiesti erinev. Tavaliselt ärkan kella 9 paiku. Päevadel, mil monteerin, ma väga muud peale selle ei teegi. Filmimise päevad algavad aga pika ettevalmistusega: pean ennast sättima, tihti natuke koristama, kaamera valmis panema, video detailsemalt peas (või keerulisema video puhul kirjalikult) ära planeerima jms. Nende tegevuste taustaks meeldib mulle YouTube’ist videoid vaadata.

 

Vlogides käib kaamera minuga päeva jooksul kaasas ning üritan valguse ja muude asjaoludega kuidagi välja mängida, kuid kui filmin sit down videot, meeldib mulle filmimisega juba varakult alustada ja seda just valguse pärast. Päikselise ilma korral on mu korteris võimatu alates pärastlõunast normaalse valgusega filmida.

 

90% tööst toimub arvuti taga ja seetõttu üritan vabal ajal võimalikult aktiivne olla. Käin trennis ning rõõmustan oma koera pikemate jalutuskäikudega. Peale YouTube’i vaatamise vaatan ka palju Netflixi ja käin kinos.

 

2.     Kui kaua võtab aega filmimine?

Filmimiseks kuluv aeg oleneb väga video tüübist. Mõnikord saan juba tunniga filmitud, teine kord filmin kogu päeva vältel. Kui filmimisest aega ja energiat (arvan, et tavainimesed ei kujuta ette, kui väsitav see on) üle jääb, tegelen meilidele vastamise ning brändidiilidega. Ka brändidiilidega võivad kaasneda pikad võttepäevad. Veel üritan vähemalt nädalas korra Instagrami postitada ning selle jaoks sisu toota. Filmimispäevadele järgneval paaril päeval monteerin põhimõtteliselt hommikust õhtuni ning ka video üles saamine võtab tunde aega.

 

3.     Miks alustasid YouTube’i kanaliga?

Videoid filmida ning monteerida on mulle juba väiksest saadik meeldinud – lihtsalt iseenda lõbuks. Kui aastaid hiljem YouTube’i ja juutuuberid avastasin, sai sellest koheselt mu peamine meelelahutus. Ilmselgelt tahtsin kohe ka ise YouTube’i videoid toota, kuid julgusest jäi puudu ning lisaks olin väga noor. Lõpuks võtsin julguse kokku ja hakkasin pihta, sest olen alati seda teha tahtnud.

 

4.     Kuidas otsustad, millest täna filmida? Mis inspireerib sind videosid tegema?

Ega iga päev ei saagi filmida. Kui pole vastav tuju, ei tule videost midagi välja ning tavaliselt kõlbab see video ainult kustutamiseks. Võimalik, et olen iseendaga liiga karm, aga kui ma ei suuda läbi video teatud energiat edastada, ei suuda ma ise seda vaadata ega taha ka teistele näidata. Lihtsalt kustutamisele läinud videoid on küllaltki palju.

 

Inspiratsioon võib tulla nii mu enda seest kui kuskilt väljast. Vahel on juba kindla video filmimine ära planeeritud, aga kui YouTube’i ilmub järsku uus trend, mis mulle väga meeldib ning millele suudan enda poolt midagi erilist lisada, siis muudan plaane ja filmin hoopis selle. Trendikate videote puhul on kiirus oluline, kuna trendid muutuvad kiirelt.

 

5.     Kes on sinu lemmik youtuber ja miks?

Lemmikud tulevad ja lähevad, aga hetkel on lemmikuks Bretman Rock. Ta erineb kõigist oma iseloomu poolest, on ülinaljakas, üliandekas ning hoolimata suurest edust suutnud iseendaks jääda.

 

6.     Milline peab olema sisu, mis inimestele meeldib?

Sellele on raske vastata, kuna YouTube’ist leiab nii palju erinevat sisu ning ka vaatajatel on erinev maitse.

 

7.     Kus sa näed ennast (ning enda YouTube kanalit) viie aasta pärast?

Arvan, et olen ka viie aasta pärast YouTube’is ja mujal sotsiaalmeedias aktiivne. Oleksin täiesti rahul, kui sotsiaalmeedia oleks ikka veel mu põhitegevusala, kuid tore oleks arendada oma brändi ka väljaspool sotsiaalmeediat.

 

8.     Kas sa teeksid midagi teisiti?

Soovin, et oleksin eestikeelse kanaliga varem alustanud.

 

9.     Parim nõuanne, mis annaksid alustavale youtuber’ile?

Lihtsalt ole järjepidev! Sa ei pruugi alati saada sama palju jälgijaid kui su lemmik juutuuber, kuid mingi jälgijaskonna leiad ikka.

 

10.  Kuidas reageerid negatiivsetele kommentaaridele?  

Neile pole mõtet otseselt reageerida. Inimestel ei ole negatiivse kommentaari jätmiseks kahjuks tihti isegi otsest põhjust vaja. Kui nad tahavad vihata, siis nad teevad seda. Mitte ükski vastus seda ei muuda, pigem vastupidi. Kõige lihtsam on nad lihtsalt ära blokkida. Kuigi vahel harva, kui tuleb pähe eriti sarkastiline vastus, olen neile vastanud.

 

11.  Kas planeerid ette, mida sa täna filmid?

Hetkel on mul mitu videot ette filmitud ehk täna ma ei filmigi, vaid monteerin. Aga muidu ikka planeerin kõik videod ette.

 

12.  Kuidas su elu on muutunud peale Youtube’i kanali alustamisega?

Ma teen lõpuks seda, mida väiksest peale teha olen soovinud. See teeb mind õnnelikuks. Ja mul on lõpuks tunne, et olen midagi elus saavutanud.

 

13.  Kas fännid astuvad tänaval tihti ligi?

Nad ei julge ega taha alati ligi tulla. Tavalisem on see, et niisama kaugemalt jälgitakse. Mitte, et ligi tulemist ei juhtuks –  tegelikult tuleb keegi rääkima peaaegu alati, kui linnas olen. Kõige rohkem kohtan viimasel ajal fänne suveüritustel. Need on kõik nagu mini meetup’id olnud.

 

14.  Kui saaksid kellegagi filmida oma uue video, siis kellega?

Võib-olla Bretman Rockiga, sest hetkel on ta mu vaieldamatu lemmik.

 

15.  Mis on parim asi juutuuberiks olemise juures?  

Mulle on alati meeldinud videoid teha ning inimesi naerma panna. Olen äärmiselt õnnelik, et olen lõpuks leidnud auditooriumi, kes mul seda teha laseb.

 

16.  Millised on viis nippi, kuidas saada edukaks youtuber’iks.

1.     Tee seda õigetel põhjustel ehk sulle peaks videote tegemine päriselt ka meeldima, mitte ainult postitamine;

2.     Ole kursis trendidega;

3.     Püüa pidevalt areneda;

4.     Jää iseendaks;

5.     Postita regulaarselt.

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Teen nr 30 5/2019.