Reklaam sulgub sekundi pärast

Kasulik igale naisele: kordame üle meikimise põhitõed!

Iga tüdruk ja naine soovib kaunis välja näha. Naiselikku ilu aitab esile tuua õigesti kasutatud kosmeetika. Igapäevaseks kasutamiseks piisab ripsmetušist ja huuleläikest, kuid pidulikuma südmuse puhul on lubatud veidike rohkem kosmeetikat. Selleks, et lõpptulemus meid tõesti kaunimaks teeks, tuleb osata meigivahendeid aga õigesti kasutada. Kordame üle meigi põhitõed. A, B, hakka pähe! 

Iga tüdruk ja naine soovib kaunis välja näha. Naiselikku ilu aitab esile tuua õigesti kasutatud kosmeetika. Igapäevaseks kasutamiseks piisab ripsmetušist ja huuleläikest, kuid pidulikuma südmuse puhul on lubatud veidike rohkem kosmeetikat. Selleks, et lõpptulemus meid tõesti kaunimaks teeks, tuleb osata meigivahendeid aga õigesti kasutada. Kordame üle meigi põhitõed. A, B, hakka pähe! 

A) Meigi tegemine algab alati näo puhastamisega

Kuid enne, kui hakkad nägu puhastama, tuleb sul kindlasti ka käed puhtaks pesta. Näopuhastamiseks võid kasutada kas mingit spetsiaalset näopesuvahendit või näiteks näovett või -toonikut. Kui nägu on puhastatud, jääb lõpptulemus korrektsem ja ilusam ning samuti tagab see terve ja särava näonaha.

B) Niisuta, niisuta, niisuta

Pärast näo puhastamist on oluline seda ka niisutada. Siin tuleb aga valida endale sobiv näokreem – vastavalt sellele, kas sul on kuiv, rasune, tundlik või seganahk. Kreemil tuleb lasta ka korralikult imenduda. Kui nahk on käega katsudes niisutatud ja elastne, aga mitte kleepuv, on nägu meigiks ette valmistatud. Vastasel juhul lähevad meigitooted naha peal tükki ega haju kenasti. 

C) Alusta peitepulgast

Peitepulka, valgustpeegeldavat korrektorit või peitekreemi kasutatakse tumedate silmaaluste, veresoonte ja vistrike peitmiseks jumestuskreemi alla. Peitepulga värv tuleks valida täpselt samasugune jumestuskreemi värviga. Punetavate vistrike peal tasub aga kasutada paksema koostisega rohelist peitekreemi, mis punase tooni ära neutraliseerib. 

D) Vali õige jumestuskreemi toon

Jumestuskreemi tooniga panevad paljud tüdrukud mööda, valides liiga tumeda värvi. Talvisel ajal ostetakse kreeme kunstvalguses, kuid see võib toone moonutada. Kanna väike osa jumestuskreemi kaelale ja lase sel minutike kuivada. Kui vahetult pärast pealekandmist tundub kreem oma nahavärvist natuke heledam, siis jäta meelde, et kuivades ja naha soojuse ning pigmendiga muutub toon tumedamaks. Lisaks ei kanna paljud tüdrukud jumestuskreemi kaelale ning selle tulemusel on kael ja nägu erinevat tooni. Tegelikult tuleks jumestuskreemi hajutada ühtlaselt nii näol kui kaelal.

E) Kinnita jumestuskreem puudriga

Et nahk ei hakkaks läikima, ära unusta jumestuskreemi peale kivi- või tolmpuudrit kanda. Puudrit kanna peale svammiga ja tupsutavate liigutustega, sest nii saab seda kõige paremini naha külge kinnitada. Naha peal on väikesed karvakesed ja puudripintsliga jääb puuder naha asemel nendele karvakestele. Silmaümbrusesse liigu viimasena, sest siis on svammi peal kõige vähem puudrit. 

F) Anna näole sära päikesepuudri ja põsepunaga

Kui jumestuspõhi tehtud, hajuta põse keskele pisut roosakat või aprikoosikarva põsepuna. Naerata, et põsed paremini välja joonistuksid – nii leiad nende keskkoha kergemini üles. Seejärel lisa põsesarnadele pisut päikesepuudrit ja hajuta kõrvade suunas. PS! Pigem olgu päikesepuuder alati heledam kui tumedam – liiga tume mõjub nii, nagu oleks nägu tahmane. 

G) Too oma silmavärv lauvärviga esile

Õigeid lauvärve kasutades saab looduse antud silmavärvi paremini esile tuua – peamine nõuanne on mitte kasutada loomuliku silmavärviga täpselt sama tooni lauvärvi, samuti võiks meik harmoneeruda riietusega, kuid mitte olla sellega toon toonis.

NIPP! Kui sa soovid kasutada rohkem kui ühte lauvärvi, kuid ei tea, millised värvid kokku sobivad, siis poodides müüakse lauvärvipalette, kus on koos omavahel sobivad värvitoonid. 

H) Silmameik viimistle ripsmetušiga

Tihedad ripsmed muudavad silmad lihtsa vaevaga optiliselt suuremaks ja säravamaks.

Väga oluline on teada, kuidas ripsmetušši õigesti ripsmetele kanda. Seda tuleks teha ülima täpsusega, hoides ripsmeharja ripsmete suhtes terava nurga all ning ühtlaste tõmmetega ripsmejuurtest otsteni. Alumisi ripsmeid tuleks värvida, hoides harja horisontaalselt ja tehes siksakilisi liigutusi, nagu joonistaksid tähte Z. 

I) Huulepulk paneb i-le täpi

Üldreegel on see, et kui sinu silmameik on tumedam, siis huuled olgu heledamad. Huulepulga valikul lähtu oma nahatoonist. Selleks, et teada saada, kas sul on soe või külm nahatoon, vaata oma käevarre siseküljel olevate veenide värvust. Kui need paistavad sinisena, on sul külm nahatoon, kui aga rohelisena, on sul soe nahatoon. Sooja alatooniga nahaga sobivad oranž, punakaspruun ja huulepulgatoon, külma alatooniga naha puhul aga roosa ja lilla huulepulgatoon. Huultele saad lopsakust lisada huuleläikega. 

 

 

Meikimise juures mängib olulist rolli ka see, et meigivahendid oleksid puhtad!

 

* Pese pintsleid vähemalt kord nädalas! Bakterid võivad puhastamata meigitarvikutel vohama hakata ning nendest võib saada nahaärrituse. 

 

* Pintslite pesemiseks sobib hästi soe vesi ja seep. Pese pintsleid sõrmede vahel seni, kuni vesi muutub puhtaks ja värvijäänused on pintslilt kadunud. 

 

* Aeg-ajalt võid pintsleid poputada ka juuksepalsamiga. Nagu juustegi puhul, muudab palsam pintslikarvad pehmeks ja siidiseks. 

 

* Pane pintslid kuivama külili. Kui kuivatad pintsleid püstiselt, jookseb vesi pintslikarvade kinnituse vahele ja see võib karvad lahti lüüa ja pintsel on rikutud. 

 

Buduaar TEEN