Reklaam sulgub sekundi pärast

Kunstnik Aivi Raja maaliline elu

Aivi Raja on 23aastane õnnelik neiu, sest tema hobist ja suurimast kirest on saanud tema töö. Nimelt on Aivi kunstnik!

Aivi Raja on 23aastane õnnelik neiu, sest tema hobist ja suurimast kirest on saanud tema töö. Nimelt on Aivi kunstnik!

 

Kellelt sa kunstiande pärinud oled? Kes selle sinus avastas?

Arvan, et joonistamispisikuga nakatusin juhuslikult ja seda juba varastel eluaastatel. Mäletan, kui istusime vennaga elutoa põrandal ning püüdsime kõrvalasetsevat kujukest võimalikult täpselt paberil kujutada. See on mu esimene mälestus seoses kunstiga. Põhikooli alguses köitis mind kohalikus kunstikoolis toimuv, kuhu peagi ka sisse astusin.


Kas koolis olid sul kunstitunnis kõik viied? Oli see sinu jaoks liiga lihtne ja igav tund?

Põhikoolis oli tõesti pisut igav, sest tööd said ruttu valmis ja tulemus meeldis, hindeks muidugi 5. Keskkoolis läks aga pisut keerulisemaks, sest siis oli lisaks joonistamisele ja maalimisele ka kunstiajalugu. Mina ja ajalugu ei ole millegipärast kunagi väga hästi klappinud. Põhikooli esimesest poolest saati käisin ka kunstikoolis, kus oli märksa põnevam, aega ja tegevusi oli rohkem, samuti suunati seal iseenda leidmisele.


Millist kunsti sulle kõige rohkem teha meeldib?

Minu kirg on käes hoida pliiatsit või pintslit – teen harilikujoonistusi ja akrüül- ning õlimaale. Samas läheb kunsti alla ka fotograafia, mis on samuti juba ammu huvi pakkunud, kuid kahjuks satun kaamera taha liialt harva.


Kas kunstikuks saab õppida või peab selleks annet olema?

Leian, et kõige olulisem on kunsti tegemise juures tahe. Kunst on nii suhteline mõiste, mistõttu mõni näeb kunsti ka seal, kus näiteks mina ei näe. Senikaua, kuni su töödel on publikut, senikaua võib ka seda andeks nimetada, sest lood ju midagi, mis läheb inimestele peale. Kuid enese arendamine ja õppimine on kindlasti väga olulised tegurid oma isikliku kunstnikunäo leidmisel. Näen selgelt, kuidas minus on veel väga palju arenguruumi, seetõttu jätkan ma ka õpinguid koolis.


Millised iseloomuomadused on kunstnikuks olemiseks vajalikud?

Julgus väljendada seda, mis on su peas ja kätes, ning näidata seda ka rahvale.

Kannatlikkus, sest üks töö võib olla väga aeganõudev ning ei pruugi välja tulla kohe esimesel võimalusel. Hea suhtlemisoskus, sest näiteks minu elu puhul mängib suhtlus klientidega väga suurt rolli.

 

Täispikka artiklit loe ajakirja Buduaar TEEN september-oktoober 2015 numbrist
[gallery ids="1845527,1845535,1845544,1845554,1845561,1845571,1845579,1845587,1845596"]