Reklaam sulgub sekundi pärast

Merlyn Uusküla: tüdrukud võivad teineteisest erineda ja see on ok!

Nii, nagu tüdrukute ja poiste vahel võib tekkida mingi periood, kus justkui tüdrukud on juba naiseks saanud, aga oma klassi kutid on veel poisikesed, võib seda juhtuda ka tüdrukute endi hulgas. Murdeeas võivad tüdrukud omavahel vägagi palju erineda, seda nii välimuselt, huvidelt kui mõtlemiselt. 

Nii, nagu tüdrukute ja poiste vahel võib tekkida mingi periood, kus justkui tüdrukud on juba naiseks saanud, aga oma klassi kutid on veel poisikesed, võib seda juhtuda ka tüdrukute endi hulgas. Murdeeas võivad tüdrukud omavahel vägagi palju erineda, seda nii välimuselt, huvidelt kui mõtlemiselt. 

Mina olin juba alates 7. klassist välimuselt väga naiselik ja küps, mistõttu ma erinesin kõikidest oma klassi tüdrukutest ja nägin välja ka juba paar aastat vanema tüdruku moodi. Lisaks olin tänu vanema õe eeskujule mõtlemiselt oma klassikaaslastest veidi küpsem ja käisin läbi endast vanemate koolikaaslastega, kuna tundsin, et mul on nendega koos tore olla ja juttu rääkida ning eelistasin nende seltskonda oma klassikaaslaste omale. 

 

Kui sina tunned samuti, et sa oled teistest klassikaaslastest küpsem, ei ole vaja ennast selle pärast pahasti tunda. Mina tundsin ennast oma klassis veidi teistsugusena, kuid tegelikult oli põhjus lihtsalt selles, et olin sel ajal teiste omavanuste tüdrukutega võrreldes veidi kiirema arenguga. Eale vastavast arengust ees olemine võib kasvõi juba oma klassis tekitada palju kadedust või kuulujutte, kuna sellises vanuses on kõik, mis puudutab naiseks saamist ja olemist, väga õrn teema. Minu kohta räägiti näiteks 7. klassis kuulujutte, et ma olen endale kunstrinnad pannud. „Tule taevas appi, onju??” :D  Selline kuulujutu rääkimine näitab seda, kui tõsiselt see teema ikkagi kedagi puudutas, kes ise oli võibolla hoopis kade, sest tahtis ka juba küpsema välimusega olla.

 

Siin on ka teine äärmus. Rääkisin oma klassist ükskord ühe tüdrukuga, kes oli mures, et tema välimuses pole veel midagi naiselikku ja ta tundis sellepärast muret, et äkki ta ei saagi kunagi naiselikuks tüdrukuks ja poisid ei hakkagi tulevikus teda vaatama. Väga aeglane areng võib tüdrukutes samuti palju muremõtteid ja küsimusi tekitada, ometi ei ole siin põhjust kummalgi äärmusel väga palju üle mõelda. See on loomulik, et kasvueas kiputakse ennast teistega võrdlema ja tahetakse olla kõik ühtemoodi, aga isegi kui sa sellises vanuses massist erined, on kõik igati OK. Olgu sa siis juba väga naiselik või siis veidike aeglasema arenguga. Nendel, kes tahavad su kohta midagi pahasti öelda, on omal probleem ja nad ei mõista, et see ongi normaalne, kui inimesed kasvueas arenevad eri kiirusega. Sina ole julgelt oma teadmisega, et kõik on hästi ja sina oled just selline, nagu looduse poolt on ette määratud. Ära lase teistel oma enesehinnangut mõjutada.

 

Kokkuvõttes on täiskasvanuks saades kõik samamoodi, ükskõik, kas keegi nägi naiselik välja mõni aasta varem või mõni aasta hiljem. Kauniteks naisteks sirgute te ükspäev kõik. Seega, kallid Buduaar TEENi lugejad, ärge muretsege, kui te oma klassiõdedest erinete, kas välimuselt või huvidelt, igaüks areneb täpselt nii, nagu on ette nähtud ja halvasti ei pea tundma end ei ühel ega teisel viisil. Ole see, kes oled sina, ja ära püüa ennast kogu aeg teistega võrrelda. 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar TEEN juuli-august 2015.