Reklaam sulgub sekundi pärast

Maailma kasutuim toode

Vihmastel ilmadel muutub enamus inimesi tänavatel vähemalt pool meetrit laiemaks kui nad tavaliselt on. Kuidas see võimalik on? Eks ikka tänu vihmavarjudele!

Kõndisin ühel järjekordsel vihmasel hommikul Tallinna tänavatel, mil enamus inimesi oli tööle kiirustamas. Mind pani imestama, kui palju kasutatakse vihmavarje ja kui ebapraktilised need tegelikult on. Peaaegu pooled olid nendega hädas. Inimesed ei suutnud üksteisest korralikult mööduda ning mõned jooksid omavahel lausa kokku.  Hakkasin omaette mõtlema, et mida see vihm siis ikka meile nii väga teeb, et me peame endale soetama sellise mugavustoote, mis põhjustab niivõrd palju ebamugavust. Aga ma ei tea siiani, miks me ei või märjaks saada. Mis siis ikka nii väga juhtuks kui meik pisut laiali läheks? Ilmselt saab selle ju taas korda teha. Ja ka juuksed kuivavad üsna ruttu ära- mõnel isegi ehk kiiremini kui vihmavari.

Minu arvates on tegemist turundusalase maailmaimega number 1. See oli kaval inimene, kes vihmavarju leiutas. Tegemist on ju tootega, millel pole mitte mingisugust mõtet, kuid igal inimesel on see olemas, mõnel lausa kaks.

Ok, pikema mõtlemise peale sain aru, et Kopli tänavatel jalutades saab vihmavarju  enesekaitsevahendina kasutada. Selleks sobivad aga kõige paremini terava otsaga vihmavarjud. No aga tegelikult oleks selleks siis ju veel parem jalutuskepp. Seega eelistaksin siiski neist viimast ja vihmavari on taas minu jaoks oma mõtte kaotanud.

Aga teeme ühe katse! Proovi ette kujutada, et Sa pole veel vihmavarju kasutanud ning siis tulen mina - väga aus vihmavarjude müügiinimene!

Ma ütlen, et selle asjanduse nimi on vihmavari ja pakun seda Sulle müügiks. Sa küsid, et mis ta teeb? Ma vastan, et hoiab Sind vihma eest kuivana nagu nimestki võib aru saada!  Sa imestad ja ütled, et „Vau” ning isekeskis mõtled, et huvitav, kui palju ma neid korraga osta saaks ning küsid igaks juhuks veel üle, et kas täielikult kuivana?
Ma vastan, et tegelikult mitte päris täielikult. Kui näiteks vihm sajab külje pealt, siis ei saa me garanteerida, et Sa märjaks ei saa. Ning kui auto Sinust möödub ja läbi lombi sõidab, siis ei ole vihmavarjust küll mingit kasu. Põhimõtteliselt saame me garanteerida, et vähemalt Sinu juuksed jäävad kuivaks, kui Sa vihmavarju kasutad. Ja ilmselt ka nägu. Kui vihma ladistab ja tuul puhub otse vastu, siis võib juhtuda, et ka Sinu nägu saab märjaks. Seda saaks muidugi vältida. Peaksid sellisel juhul vihmavarju ettepoole kallutama ning Sa ilmselt  ei näe kuhu Sa liikuma pead ning võid vastu tänavaposti jalutada või siis lausa vastutulevale inimesele otsa, kuid ärme unusta põhilisemat- Sa jääksid ka näo piirkonnast kuivaks.
Satun jutuhoosse. Kui kaua vihmavari vastu peab on raske öelda. Kui on kõvem tuulehoog, siis keerab ta ennast tagurpidi ning ongi praksti katki, ükskõik, milline firmamärk ka sinna peale poleks kirjutatud.  Ilmselt on Sul  ebamugav vihmavarju ka pidevalt kaasas tassida ning sellel järgi käia kohtades, kuhu Sa selle unustanud oled. Samuti ei pruugi just väga mugav olla, kui Sul on ühes käes käekott ning teises vihmavari. Ja kui veel  telefon peaks  helisema või jumal hoidku selle eest, kui Sul peaks veel mõni asi käes olema (läpakas, toidukott).
Pean ilmselt ka kohe ära ütlema, et inimesed, kellel hetkel seda pole, võivad Sinusse üsna ebaviisakalt suhtuda, kui Sa oma kasutusel oleva vihmavarju äärega nad vett täis tilgutad või kui ühistranspordis oma kokkupandud või -panemata vihmavarjuga nende vastu puutud.

Kui vihmavari on märjaks saanud, siis peaksid ta kuivas kohas uuesti lahti tegema ning kuivama asetama. Aga ärge unustage siis igal hommikul aknast pilvi vaadata ja kui on kahtlus, et võib  hakata sadama, siis kindlasti võtke vihmavari kaasa. MUUD MIDAGI KEERULIST POLEGI!
 
Kas Sa ostaksid või kingiksid vihmavarju uuesti?

Teele Teder
[email protected]