29AASTANE NAISTEAHISTAJA saadi lõpuks kätte

29AASTANE NAISTEAHISTAJA saadi lõpuks kätte

Mitu aastat on erinevates Tallinna elurajoonides ahistanud naisi liputaja ning kaks nädalat tagasi ründas ta Mustamäel, Tallinna Tehnikaülikooli juures noort naist üritades teda endaga metsa kaasa lohistada. Õnneks suutis naine end vabaks rabelda, ära joosta ja juhtunust politseisse teatada.

Mitu aastat on erinevates Tallinna elurajoonides ahistanud naisi liputaja ning kaks nädalat tagasi ründas ta Mustamäel, Tallinna Tehnikaülikooli juures noort naist, üritades teda endaga metsa kaasa lohistada. Õnneks suutis naine end vabaks rabeleda, ära joosta ja juhtunust politseisse teatada.

Põhja prefektuuri politseinikud kontrollisid mitu päeva TTÜ juures olevat terviserada ja selle ümbrust ning pidasid seal eelmise reede hommikul kinni 29aastase mehe, keda on alust kahtlustada naiste ahistamises ja liputamises, vahendab Linnaleht.

Politseinikud koguvad tõendeid, et teada saada, kas ta on seotud teistegi juhtumitega, kus naisi ahistati. Mehe käitumine ja tema tegutsemisviis annab alust kahtlusele, et ta tülitas peale Mustamäe naiste ja käitus pealetükkivalt ja ebameeldivalt teisteski Tallinna piirkondades ning seda juba mitu aastat.

Lilian, kes mehe ahistamisest suutis end vabaks päästa, tegi avalduse politseisse ning postituse ka FB gruppi Mustamäe inimesed, kus ta kirjutas nii:

“Täna hommikul tööle minnes elasin läbi täieliku närvivapustuse. Kella 8 paiku jalutasin läbi metsatuka, mis on Tehnikaülikooli bussipeatuse lähedal. Kuulsin, kuidas selja tagant läheneb mulle joostes inimene. Kuna oli hommikune aeg, siis arvasin, et keegi jookseb bussi peale, et mitte hiljaks jääda tööle või kooli, ei hakanud selja taha vaatamagi. Järsku tunnen, kuidas keegi haarab mul õlast kinni ja järgmine hetk topib oma sõrmi selja tagant seeliku alt sisse. Meesterahvas oli oma riista välja võtnud ning hoidis seda oma vasakus käes. Rabasin tal täiest jõust paremast õlast kinni ja raputasin nii, kuis jaksasin, ise sõimasin teda ja karjusin. Meesterahvas üritas mind metsa poole sikutada, kuid sain ta eemale lükata ja jooksin kõvasti appi karjudes bussipeatuse poole. Bussipeatusesse jõudes vaatasin selja taha ning nägin, kuidas ta suure jooksuga mööda metsatukka minema jooksis. Bussipeatuses kutsusin välja politsei ning minu poole pöördus keskealine naisterahvas, kes sündmust pealt nägi. Ta rääkis, et ka tema 21aastast tütart on see meesterahvas tülitanud ning tal on oma lapse pärast hirm. Siin piirkonnas pidi veel tegutsema kaks sellist liputajat/ahistajat – üks noorem, teine vanem.

Mind ründas täna siis see noorem mees, pakuks vanuseks 28-35, lühemat kasvu ja kõhna kehaehitusega. Tumeda pea ning suuremat sorti ninaga. Seljas olid meesterahval täna hommikul mustad teksad ja mustad jalanõud, beež pikemat sorti jope, mille kapuutsi ääres oli karvane krae. Rünnaku hetkel oli tal kapuuts peas.

Minu postituse mõte on hoiatada kõiki, kes TTÜ kandis liiguvad. Paluks ka jagada postitust, hommikul olin nii šokeeritud (seda enam, et alles EILE sain joone alla tõmmatud suvel toimunud rünnakule ja arvasin, et nüüd saab vähemalt mõnda aega rahus elada), et ei tulnud kohe selle pealegi, et minu poole pöördunud naisterahvalt kontakte küsida. Järsku õnnestub ta Facebooki abil üles leida. Peaksime mõlemad tema tütrega avalduse tegema ning kuna ta nägi tänast konkreetset juhtumit pealt, siis paluks teda ka tänase sündmuse tunnistajaks. Kuna on infot, et neid meesterahvaid on lausa kaks ning nad on eelnevaltki naisi rünnanud, siis kui kellelgi on sarnaseid läbielamisi, siis palun andke endast märku – hoiame kokku ja teeme kõik endast oleneva, et need inimesed vastutusele võtta. Mina olen täiskasvanud naisterahvas ning suudan veel kuidagi ennast kaitsta, kuid vererõhk lööb kõikuma, mõeldes, et nii mõnigi laps võib mööda seda teed üksi kõndida ning sellised elukad on liikvel. Olge ettevaatlikud!”

On võimalik, et ahistajaid on tegelikult kaks – üks peaks olema noorem ja teine vanem meesterahvas, mis tähendab, et üks neist liigub ikka veel vabaduses.

Metsas ja üksikutes kohtades tasub siiski ettevaatlik olla!