DIRIGENT KRISTJAN JÄRVI: Naine on mehe jaoks kõik!

DIRIGENT KRISTJAN JÄRVI: Naine on mehe jaoks kõik!

Just nii ütleb maailmas nime teinud dirigent Kristjan Järvi (45) , kelle jaoks on armastus ja naised  suurimaks inspiratsiooniks, sest „kui mees tunneb, et naine teda armastab, on mees kõigeks valmis!”.  Just naistest ja suhetest Kristjaniga seekord rääkisimegi.

 

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?

Kuulamine – see on asi, mis on ühtlasi kõige raskem kui ka kõige tähtsam. Sa ei saa enne päriselt aru, mis toimub, kui sa oskad kuulata. See kehtib muidugi igas elusituatsioonis ning naiste juures samuti.

Kui romantiliseks meheks sa end ise pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled naisele need kolm kaunist sõna?

Mõnikord võin olla väga romantiline ja mõnikord üldse mitte. Aga üldiselt on iga suhe seda väärt, kui sul on n-ö eesmärk. See on see, mis paneb sind abielluma ja lapsi tahtma. Ideaalne naine ei pruugi alati olla kooskõlas isiklike ideaalidega, aga sellest tuleb mööda vaadata ja näha temas neid külgi, mis ta ideaalseks muudavad ja julgustada teda just selline olema. Kolme ilusat sõna „I love you” või „Ma armastan sind” ütlen sellele, keda armastan, päris tihti ja neid sõnu tulekski öelda võimalikult tihti. Lilled on väga ilusad, aga nende kinkimine ei peaks olema igapäevane, sest lilled on väga tähendusrikkad. Neid võiks tuua kord nädalas, aga mitte iga päev, sest kui midagi liiga tihti teha, siis ei ole see enam eriline. Erilised on need asjad, mis ei juhtu väga sageli. Armastust saab näidata ka teisiti, teiste väikeste asjadega, ja see on väga oluline.

Millised on need asjad, mida meie, naised, peaksime kindlasti meeste kohta teadma?

Mehed kipuvad olema naiivsed, aga ma arvan, et see on hea omadus. Mitte küll kõik mehed, ja seda ei peaks seetõttu kuidagi ära kasutama, et meest heaks ning liiga hoolivaks peetakse.

Võibolla räägin ma nüüd ainult endast, aga mehed kipuvad sageli väga lapsikud olema (naerab – toim). Sageli arvatakse, et see on kuidagi negatiivne, aga tegelikult ei ole. Kõik see on osa meist kui poistest, kes on saanud suureks ja kes siiani ihkavad tähelepanu ning armastust. See armastus ja hellus, mida varem saadi vanematelt, kandub nüüd üle naistele, kellega me suhtes oleme.

Võibolla paljud ei mõtle sellele, kuid mehed on üsna must-valged. Nad tahavad kõike või mitte midagi. See ei sõltu otseselt sellest, et meestel oleks võim, vaid sellest, et nad tunneksid ennast armastatuna- see tunne omakorda laseb meestel armastust ka vastu jagada ning seeläbi oma naist veelgi õnnelikumaks teha.

Milliseid omadusi sa naiste juures enim imetled?

Naine on mehe jaoks kõik. Naine on mehe jaoks jumalanna, ema ja kõige imelisem tüdruksõber.  Naine ei pea olema meie jaoks mitte ainult hea, vaid ka seiklushimuline, enesekindel, elujõuline, sensuaalne, seksuaalselt atraktiivne. See kõik kehtib ka meie, meeste kohta.

Naised kipuvad olema parimad ülemused ja juhid ning mehed imetlevad naisi, kes on tõeliseks liidriks ja inspiratsiooniks, kuid samas mitte nende valitsejaks. Neil kahel on suur vahe ning ma arvan, et sellel on ka igas suhtes suur roll. Kõige imetlusväärsem on see, millist armastust nad suudavad endast kiirata. Kui mees tunneb, et naine teda armastab, on mees tema jaoks kõigeks valmis. Kui see on suudetud saavutada, siis ei saa midagi enam valesti minna.

Mida arvad sina, mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?

Kui sa oled suhtes, aga samal ajal ka saadaval ja avatud kõigile ja kõigele. Mida ma selle all mõtlen, on see, et oled küll suhtes, aga jätad siiski mulje, et oled avatud kõigele ja kõigile, see on minu arvates kindel suhte hävitaja. Muidugi ka petmine. Minu arust üks olulisemaid asju, oma kaasat mitte petta.

Kui saaksid olla üheks päevaks naine, siis mida sa teeksid?

Tõenäoliselt ei teaks ma, mida teha. See oleks väga ebatavaline, aga päris lahe oleks teada saada, kuidas te meid näete, milline on asi teie vaatenurgast.

Kuidas hoida armastust?

Et hoida armastust, pead tegema seda, mida sinust ei oodata. Kui miski muutub rutiinseks, siis hääbub ka armastus.

Sa oled palju reisinud, kuidas siis tundub, kas Eesti naised on kõige ilusamad?

(ilma mõtlemata – toim) Muidugi on Eesti naised kõige ilusamad!

Milline on parim suhtenõuanne, mis sulle iial antud?

Alati vaata asja positiivsemast küljest ning proovi negatiivsest mööda vaadata. Ürita alati teist endast ettepoole seada, mitte maha suruda.

Kui palju on naised sind elus inspireerinud?

Naised inspireerivad mind kogu aeg. Ei ole midagi paremat kui armastus, mis inspireerib sind looma ning lahke olema. See on ka põhjus, miks mul on neli last! (naerab – toim)

Millised on need asjad, mida naised peaksid või ei peaks suhtes olles tegema?

See on veidi imelik küsimus, kuna on palju asju, mida naised peaksid teatud olukordades tegema, kuid ei tee. Samuti on asju, mida nad ei peaks teatud olukordades tegema, kuid teevad. Kõige olulisem on mitte muutuda liialt emotsionaalseks. Mõnikord ajab see meid, mehi, liialt segadusse ja me ei saa päris täpselt enam aru, mida me tegema peame. Seetõttu võime me endasse tõmbuda ja ei julge või ei tahagi enam suhelda.

 

Ilmunud ajakirjas Buduaar
Triin Tisler