FOTOD: KOROONAVIIRUS tekitas Omniva postkontoris täieliku kaose

Lugejakiri

"Ma ei kujuta ette, mismoodi selline süsteem toimima peaks, aga fakt on see, et koroonaviiruse levik on Omniva postkontorites kaose tekitanud.

Vähemalt ühes postkontoris küll.

Nimelt läksin siis hiljuti Lasnamäel asuvasse postkontorisse oma pakke kätte saama. See, et järjekord ulatub uksest välja, mind ei üllata, sest peame ju kahemeetrist distantsi hoidma. Läksin siis postkontorisse sisse, et järjekorra number võtta ja üllatus üllatus – ei saagi numbrit. See masin, mis numbrilipiku välja trükib, oli suure musta prügikotiga kinni teibitud! Nagu mis mõttes?

Et mismoodi see süsteem nüüd siis toimib? Kes tuleb astub otse postkontorisse sisse, kes tahab, seisab õues järjekorras ja teenindatakse nii nagu jumal juhatab. Südametunnistuse järgi otsustad, kas seisad järjekorras või mitte. See on üsna sarnane liikluskorraldusele – kui valgusfoorid maha võtta, siis mis ristmikul juhtub? Kes annab teed ja kes ei anna … . Selline süsteem ei toimi ju.

Vaatasin postkontoris siis ringi, küsisin, et kuidas see teenindamine siin nüüd siis käib ja öeldi, et mine õue järjekorra lõppu.

Mis seal ikka, läksin siis õue ja jälgisin mängu … . Kes läks otse sisse, kes jäigi sisse, kes tuli kohe välja ja võttis koha sisse minu selja taga.

Jah, lõpuks ma sain oma pakid ikka kätte, aga mulle ei meeldi kohe üldse selline skeem, kus kõik reeglid puuduvad. Õnneks järgmisel korral oli numbrimasin taas toimimas ja ei pidanud teadmatuses ootama, et millal ükskord minu kord tuleb.”