ISA OMA LAPSE EMALE: kuule, ma ikka ei taha seda last!

Blogija Mallukas kirjutas hiljuti loo üsnagi mõtlemapaneval teemal, mis keerleb lapse kasvatamise ja isaduse ümber. Nimelt lahkas Mallukas seda, kui suurt rolli peaks isa oma lapse kasvatamisel mängima ning kurbusega tõdeb ta, et enamus mehi peavad seda pigem emade kohustuseks. Paraku leidub ka neid isasid, kes naise rasedusest kuuldes teatavad, et kuule, ma ei tahagi seda last.


Blogija Mallukas kirjutas hiljuti loo üsnagi mõtlemapaneval teemal, mis keerleb lapse kasvatamise ja isaduse ümber. Nimelt lahkas Mallukas seda, kui suurt rolli peaks isa oma lapse kasvatamisel mängima ning kurbusega tõdeb ta, et enamik mehi peab seda pigem emade kohustuseks. Paraku leidub ka neid isasid, kes naise rasedusest kuuldes teatavad, et kuule, ma ei tahagi seda last.

“Ühel õhtul avastasin, et Kardo on Facebookis liitunud sellise lehega, nagu “life of dad”. Põhimõtteliselt on see grupp, kus on siis isad üle maailma ja see on tõesti niiii armas grupike. Esiteks jagavad issid seal oma lastega pilte ja teiseks küsivad ka nõu. Ma ei kujuta ette, kas Eesti isadele on selline grupp olemas ja kui olekski, kui paljud isad selles kaasa lüüa viitsiks? Kahjutundega nendin, et mulle tundub, et Eestis on jube palju isasid, kelle jaoks laste kasvatamine on rohkem “naiste teema” ja ise nendesse teemadesse üldse ei süveneta, sest pole ju nende asi,” kurdab Mallukas oma blogis.

“Igatahes tore on näha sellist gruppi, vahvad mehed üle maailma jagavad omavahel kogemusi. Näiteks üks mees uuris, kuidas julgustada last ilma abiratasteta rattaga sõitma ja sai mega hea lahenduse – painutada abirattad üles ja siis peab laps nagunii tasakaalu hoidma rohkem. Ja kui talle üldse ei meeldiks, siis ütled, et oih, katki läks, ma võtan siis need maha ja parandan neid, et niikaua võid ju proovida ilma sõita.”

Mallukas tõdeb, et tema tutvusringkonnas selliseid mehi väga pole, aga arvestades lugejate kirju, siis tundub, et paljud Eesti mehed ei taha oma lastest midagi kuulda. “Kahjuks on küll nii, et parimal juhul on mees veel üldse pere juures, halvimal ütleb, et kuule, et ma ikka ei taha seda last, mul on temast täitsa üksikõik…”

“Just hiljaaegu keegi kirjutas mulle ja soovitas, et võiksin teha ühe suure M’i show osa isadest, keda lapsed ei huvita. Et mida sellisel juhul teha, kui isa ütleb, et ah, ma ei taha, võta mind kasvõi maha isana paberitest vms. Kurb värk, ei kujuta ettegi, et mis inimesed/mehed need sellised on. Minu meelest on lapse saamine kõige suurem ja võimsam kogemus, nii mehele kui naisele. Ja minu loogika ütleb, et mees muutub isaks saades kuidagi võimsamaks, ägedamaks ja temast saab nagu kuidagi veel mehem mees, kui see üldse loogiline lause on.”

Antud teemale tuli palju kommentaare ning kahjuks mitte just rõõmustavaid. Näiteks kirjutab üks lugeja: “Ma annaks pool elu ära, et poja päris isa oma lapsega rohkem tegeleks, aga tema pigem topib raha. Kui üksi olin lapsega, oli kohutavalt valus. Asi nimelt selles, et uus naine ei luba ja kodurahu huvides ta oma lapse juurde ei tule. Kõige vahvam kogu krempli juures on see, et uus naine oli ka üksikema, kelle lapsele mees nüüd issi on.”

Loe täispikka blogipostitust siin