KATI SAARA VATMANN: Väekate Naiste kohtumine Pärnus

KATI SAARA VATMANN: Väekate Naiste kohtumine Pärnus

Olen taevane vägi siin maises kehas, olen raudse kindluse torn.
Lasen koormal kukkuda õlgadelt maha, lasen mõistuse muredest priiks-
teenin tõde, kuhu tee ka ei viiks.

Need on Tom Valsbergi väelaulude ansambli Tane Mahuta repertuaaris oleva mantra sõnad.

Laulsime tütardega seda laulu ühele metsataadile tema sünnipäeval. See taat on meid, tüdruk-talunikke sõna otseses mõttes lapsendanud ja hoiab meil silma ja kätt peal. Metsataadi sünnipäevale aga saabus ka tema ristilaste pere ning oli tunnistajaks, kuidas Murutari-tütred tookord laulsid ja Kihnu ikooni kinkisid.

Ristilalaste ema on Reelika Bernhardt, kes on juba aastaid järginud Luule Viilma õpetust ning märke märgates ja kuuletudes lõpetanud väikeste laste kõrvalt Eesti esimese erakosmeetikakooli, jumestuskunsti ja grimmikooli, avanud koos abikaasaga ilusalongi Tähed ja kuu Pärnu Sillakeskuses ning käib sinna tööle Eidaperest, kus…Ühesõnaga – Eesti!

Reelika tegi mulle ettepaneku oma kullapulbriga rikastatud tooteseeriat omal nahal testida. Ingli puudutuse tajujate olulisim reegel on – kui ettepanek tehakse, ütle alati jaa – kuidagi teisiti ei saa Jumal sinuga plaanitavat täide viia ja kõik, ka süütu ettepanek, on Märk.

Päevil, mil kutsusin koos endaga Reelika ilusalongi kaasa Villa Medica emanda Aili Lindmäe, kuldenergias tervendaja Helve Pärna ja Tallinna väekeskuse leedi Meeli Lepsoni, sest nii tundus õige, koges Reelika-pere ka teistlaadi taevast ettehoolet.

Tänu sellele, et tema kaasal olid autovõtmed kadunud, hilines mees lastega mõne minuti maanteele – kus just selle mõne hetke võrra varem oli põder teele jooksnud ja eelsõitja auto hävitanud. Kadunud autovõtmed päästsid Bernhardtide pere. Mis tähendab, et nad on õigel teel.

Märk õigel teel kulgemisest on seegi, et nii maagilise reiki meister Helve, vabastava hingamise terapeut, sünnitervendaja-teadliku raseduse ja sünni loomise nõustaja, südametantsu looja Aili kui imeline elukunstnik Meeli said kõik sel musta kuu päeval Pärnu Sillakeskuse salongi koguneda. Must kuu – see tähendab, et on kuuloomise eelne vaakum. Raske aeg. Kvaliteetsete võiete-vahendite ja hea seltskonnaga on sellest hõlpsam läbi tulla – eriti kui suhtuda hooldusse-triitmentidesse kui valgesse maagiasse.

Meie tööjaotus kujunes selline, et Reelika teenis Ailit, Meeli Helvet ja mina jälgisin.

Kohtumine kadunud vennaga

Meelil on lisaks reikindusele ka Lomi-lomi Nui – Hawaii shamantrasse kuuluva massaažitehnika – adjustaadid ning ta masseeris Helvet. Silitavate käte ja kullaõli koostoime tõi kaasa Helve kohtumise tema lemmikvennaga, kes hukkus Helve silme all, kui tüdruk oli varateismeline. Nüüd sai ta massaažilaual endasse ja Väljasse vaadates teada, kus toonane vend täna on – ning tegi samas ootamatu või õieti oodatud külaskäigu oma tulevasse koju.

Kullaõli puhul aga üllatas daame tõsiasi, et ehkki mõlemad olid sellega üsna külluslikult sissemääritud, oli hinnalisest pudelist üsna vähe kadunud.

Reelika ja Aili vestlesid seni, kuni Villa Medica emanda käed olid soojades kinnastes parafiinimähistes, loomuliku ehk nn rohelise sünnituse ja naiselikkuse teemadel. Reelika meenutas Ailile parafiinikindaid pannes, et pidi tema villasse oma salongi tegema – ent ühine teenimine lükkus sellepärast edasi, et emandat polnud kohal. Nüüd nad kohtusid ning protsessid käivitusid. Igas mõttes.

Lindmäede teine kodu asub Brasiilia mägedes. Kui arstist mees Andres tunneb end Brasiilias kodus – kuulub sinna džunglisse ja mäetipu majakesse – siis Aili on seni end seal pigem mehel külas käijana tunnetanud. 

Naiselikud õnarused puhtaks 

“Oletasin, et jään meie Pärnu-kodus alati ühtmoodi õnnelikuks, aga nüüd on märgid segased. Meie privaatne Eesti maja raiuti seni varju pakkunud põõsastest välja. Lisaks on haigekassa teatavasti tühi. Mis tähendab, et minu unistus Villa Medicasse loomuliku sünni keskus luua peab ootama. Minu arengut see asjaolu  mõistagi ei peata. Ebaküpses meesenergias olnud eelnev ajastu on naist kõvasti räsinud. Naiselikkus on haavatud ja  vajab  tervendamist,“  arutleb Aili. „Naiselikkuse taasäratamise ja tervendamise loos on olulisel kohal tantsimine. Nii sündis „Südametants“, mis võimaldab naisel taasluua ühendus iseenda sügavama olemusega ja tervendada kehasse suletud ja läbi töötamata emotsioone. Me tantsime need tundes pinnale ja vabastame. Et jõuda tervikliku iseendani, st jumalanna loomiseni iseendas, on oluline, et kõik energiakeskused oleks aktiveeritud ja harmoonilises ühenduses ja koostöös. Naine on puhas armastuse kanal vaid siis kui ta ei kasuta oma südant kinnipidamiskohana ja üska prügikastina. Just üsas on kinni  meie suhtumised ja uskumused  iseendasse, suhetesse ja seksuaalsusesse, mida juba esiemade kaudu on  kantud edasi põlvest põlve. Saame need ümber teha ja luu seeläbi taas pühakoja endas.”

Ailile ei meeldi Saareste sõnaraamatusse kuuluvad p…-sõnad – küll aga jääb ta mõtlikult kuulama lingvistilist-semantilist analüüsi: kas mitte ei tule putsi-sõna saksakeelsest puhastamise-sõnast – putzen – järelikult teadsid sõna laenajad, et selles piirkonnas toimub puhastamine. Meie asi on nüüd targematena oma keha ja välja kaitsta kõige selle räige eest, mida õrnimad õnarused puhastama peavad.

Saame seda, mida kosmosest tellime

Meeli täiendas: „Samuti peaksime jälgima, mida kosmosest ikka tegelikult tellime. Eestlannad on harjunud tänitama oma rahvusest meeste kallal. Mis mehed need üldse on!? Kosmos võtab seda kriitikat tellimusena. Hästi, tahate teistsuguseid – saadame. Ise tellime ja siis oleme ehmunud, kui tellimus täidetakse ning saadetakse… pagulased. Tõmmud mehed tõuparanduseks.“

Valge maagia ühissooritusena paigaldasid Helve ja Reelika koostöös raadiosaatja mu 10aastasele tütrele Indirale. Helve kanaldas tüdruku kõrvalesta peapunktidest ühe vastuvõtjaks, teise saatjaks – võimendas seega ühendust kosmosega – ning Reelika pani kaks uut kõrvarõngast sinna, kuhu Helve märkis.

Taevased märgid

Reelika enese käele ilmus taevane märk ja juhatus kolm aastat tagasi – ühel hommikul oli käe peal ilmselge teade. Nagu hennatätoveering. Nii füüsiline teade saadeti infoväljast selleks, et oma teed otsivale kosmeetikule-jumestajale oleks kõik täiesti selge.

 

Valge maagia tõlgendusena on ilmne, et noorproua Bernhardti käele ilmus kunagine Sumeri märk. Meeldetuletus, et tal on iluravi-alased teadmised juba sellest ajast. Kõik toona vallatu on rakumälus alles – praeguses kehastuses on kaunitaril ülesanne mitmete elude pikkust tarkust jagada.

„Naistel on alati üksteisele midagi jagada,“  kinnitas Aili. „Omasuguses võnkes jumalannadega kohtudes ületan ma pidevad kõhklused ja kahtlused. Asises maailmas, kus musta ja valge vahelised käärid on üha äkilisemad, tekib pidevalt küsimus: kas ma olen olemas?  Miks ma asjalikest inimestest nii erinen? Ja kui ma olen olemas ja vajalik – siis mis on minu ülesanne?“

Meie kindel veendumus on, et naiseliku väe äratamine ja harmoonilise terviklikkuse taastamine iseendas – ja selle jagamine läbi oma toimingute ka teistega, on meie kõigi ülesanne. Muide, selle märgi pärast läks Reelika õppima ja oli esimene Eesti Esimese Erakosmeetikakooli lõpetaja.

Aili lisas, et meesenergias eestilikku eluvõitlust pidava naise naiselikkust saab äratada vaid väga tugevas meesenergias olev mees, aga neid on siin väheseks jäänud, sest meesenergias olev naine on väga mees juba. Nüüd siis tulevad need ürgmehed…

Pärast ühisriitust teadis Aili kindlalt – ülesanne on ennast ja teisi naisi taas naiselikuks  tantsida. Nii Pärnus kui Brasiilias.

Deep, Deeper and The Deepest

Saara läks üsna otse Angala väekotta ja soetas endale ja tütrele väikesed trummid – mida mõne päeva pärast üliväga hädasti tarvis läks. Trummidega pani Angala-emand Heli kaasa raamatu. Tal on selline kena komme. Ja see oli Deep-Deaper-The Deapest ehk Deepak Chopra.

Otse loomulikult koos sõnastusega, kui oluline on oma keha kuulata ja hooldada, hellitada ja sõbrana kohelda.

Deepak Chopra tekst „Ülima õnne retsept“ loetleb seitse võtit:

1. Ole teadlik oma kehast
2. Leia tõeline eneseaustus
3. Vabasta mürgist oma elu
4. Loobu sellest, et sul on õigus
5. Koondu olevikule
6. Näe maailma iseendas
7. Ela valgustumise nimel

(eestikeelsena Stella Noa tõlkes, Olion 2010)

Manitsus oma keha mitte unustada peitub sõnades, et olles oma kehast teadlik, ühendud lõpmatute võimaluste väljaga. Hing-ihu-vaim tunnevad end eraldatuna teadlikkuse puuduse tõttu – kui meeled ei koge piisavalt armastust, ei saa ka keharakud sellest läbi imbuda.

Kui pöörad teadlikult tähelepanu, mida keha räägib, kasvab teadlikkus tohutult – kui väli organiseerib pisimatki asja, organiseerib ta tervikut.

Teine kehaga seonduv teadlikkuse aspekt on loovus. Loovus kui välja omadus hoiab elu värskena ja uuena – üle inertsi ja harjumuspära. Ükski hingetõmme ega südamelöök pole seetõttu päris samasugune – miljardid rakud kohanevad sinu meeleolu ja kavatsustega. Kõige põhilisem teadlik-olemise moodus on enese maandamine oma kehasse. Iga emotsiooni puhul tuleb tajuda, mida ja kuidas keha tunneb – on see ego või päris-sinu kõne ja tundmine. Põgenemine ja eitamine ei vii kuhugi – keha kui abiline on alati meiega.

Deepak soovitab:

1. Tee valikuid oma energia maksimeerimiseks oma kehas. Keha on ühendus universumi lõpmatu energiaallikaga. Kui tunned energiapuudust, tähendab – oled lõpmatu allika voolule kuidagi vastu. Küsi siis oma kehalt, mida ta vajab – ideaalne on tunda sellist kergust, et ei tunne end oma keha poolt kammitsetuna. Keha ja universum on üks.

2. Enne kui mingi emotsiooni ajel tegutsed, konsulteeri südamega. Ta on usaldusväärne juht, kes aitab kogeda empaatiat, kaastunnet ja armastust. Süda on emotsionaalse intelligentsuse koht ja laseb astuda kontakti sügavaima minaga. Toidab kõiki suhteid, meenutades, et teistes tuleb näha ennast!

3. Olemiskergus kehas on õnneindikaator. Kui tunned end kehas raske ja tuimana, pööra sellele erilist tähelepanu – need tunded on märk sellest, et kannatad inertsuse ja harjumusjõu all ega koge igas hetkes värskuse ja uue elu potentsiaali. Kehale tuleb anda seda, mida ta vajab – uni, puhkus, eluandev toit, liikumisrõõm ja suhtlemine Loodusega.

Kati Saara Vatmann